Jak rychle zhubnout 10 kg za 14 dní

Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny. Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.

Zhubnout o 10 kg za 14 dní je hodně rychlý pokles váhy. Předem je nutné říci, že to není nic jednoduchého, a také to, že podobně rychlé snížení váhy nemusí mít dlouhodobý efekt. Nicméně ale někdy jsou situace, kdy potřebujete rychle zhubnout o deset kilo nebo i více. Může to být třeba nějaká významná událost jako svatba. Nebo jiná příležitost, při které byste na sobě chtěli mít speciální šaty, kvůli kterým potřebujete nutně zhubnout. Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.

Potravinové doplňky pro rychlejší hubnutí

Při snaze zhubnout o 10 kg za 14 dní se neobejdete bez „dopingu“. Pro rychlejší snížení váhy je dobré zvolit potravinové doplňky, které vám usnadní spalování tuků. Pohlédněte se v obchodech se zdravou výživou po potravinových doplňcích, které obsahují CLA (Konjugovaná kyselina linolová), a dále je vhodné užívat vitamíny B komplex.

CLA je známý „spalovač tuků“, tato látka se v omezené míře vyskytuje v mléku nebo v hovězím mase. Patří mezi tzv. „zdravé tuky“.  V lidském těle tato látka funguje tak, že zvyšuje a urychluje odbourávání tukových zásob. Kromě toho CLA má zvýšený protikarcinogenní účinek. V laboratořích bylo prokázáno významné snížení rizika vzniku nádorů prsů, prostaty, kůže nebo střev. CLA umí redukovat břišní tuk a podporuje růst svalové hmoty. Má také vliv na posílení imunity.

Vitamíny B komplex pak zase aktivují metabolismus tuků a celkově se podílí na zvýšení metabolické aktivity. Vitamíny ze skupiny B komplex jsou aktivní v celé řadě metabolických procesů. Při jejich nedostatku dochází potlačení některých přirozených metabolických pochodů. Jejich zvýšení příjem tak napomůže nastartovat metabolismus a spalování tuků.

Zdravý jídelníček pro rychlé hubnutí

Pro rychlé snížení váhy, až od 10 kilo za 2 týdny, je důležité změnit jídelníček. Základem je ovoce, zelenina, potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Zároveň byste měli omezit máslo, sýry, smažená jídla. Maso určitě úplně nevynechávejte, dostatečný přísun bílkovin je důležitý. Pozor ale na tučné vepřové maso. I u kuřecího si vybírejte netučné kousky, bez kůže. Vhodné jsou i ryby nebo drůbeží maso.

Zdravá snídaně jako základ dne

Nejdůležitějším jídlem dne je snídaně. Najděte si čas, na to abyste se mohli v klidu nasnídat. Žádné rychlé zhltnutí nějakého kousku pečiva před odchodem z domu. V klidu a pomalu se nasnídat. Snídaně by měla zahrnovat ovoce zeleninu, ovoce, ovesné vločky. Po snídani si vezměte vitamíny B komplex a CLA. Zapijte je čistou vodou.

Jezte pravidelně po celý den

Musíte upravit svoje stravovací návyky. Začněte jíst 6 malých jídel. Je důležité jíst pravidelně v průběhu dne. Malá jídla v pravidelných časových intervalech pomáhají udržovat optimální metabolickou aktivitu, která je maximálně efektivní pro odbourávání kalorií.

Malé jídlo může být jen pár kousků ovoce nebo zeleniny. Na oběd si pak můžete dopřát zeleninový salát s pár kousky libového masa. Nepoužívejte žádné dresinky nebo jiné zálivky. Vyhýbejte se tomu, abyste jedli pozdě večer. Pozor také na potraviny s velkým obsahem cukru nebo na bílé pečivo.

Pijte hodně vody

Snažte se vypít minimálně 6 až 8 velkých sklenic vody za den. Pijte pouze pramenitou vodu. Žádné slazené nápoje. Vaše tělo musí být dostatečně hydratované. Dostatek tekutin je předpokladem pro správnou funkci vašeho metabolismu. Voda napomáhá tělu odplavovat toxiny a urychluje spalování kalorií. Pijte vodu během práce, při cestách, když cvičíte nebo i doma. Nečekejte, až budete mít žízeň, to už je pozdě. Pijte pravidelně po celý den.

Cvičení pro rychlé hubnutí

Aby se vám povedlo rychle zhubnout o 10 kg za 14 dní, musíte se věnovat intenzivnímu cvičení. Musíte cvičit dvě hodiny, šest dní v týdnu. Na zhubnutí máte jen dva týdny, takže musíte být co nejaktivnější, abyste to včas stihli.

Cvičení začněte tím, že si půjdete zaběhat. Můžete vyrazit ven do přírody nebo na běžecký pás do fitness centra. Hlídejte si svoji tepovou frekvenci. Pro nejefektivnější spalování tuků byste se neměli dostat nad 65 – 70% tepového maxima.  Běhání věnujte asi 30 minut. Následně si zvolte cviky, při kterých budete zapojovat celé tělo.

Motivace je důležitá

Aby se vám povedlo rychle zhubnout, musíte mít neustále před očima svůj cíl. Pokud se snažíte zhubnout třeba kvůli svatbě, sežeňte si fotku svých vytoužených svatebních šatů a tu si dejte třeba na ledničku. Nebo někam, kde ji budete mít neustále na očích. Máte jen 14 dní na to, abyste stihli zhubnout. Nesmíte si dovolit ztratit ani jeden den.

Pozor na pokušení

Vyhýbejte se situacím, o kterých víte, že by mohly narušit váš plán na zhubnutí. Nechoďte nakupovat, když máte hlad. Nechoďte si sednout s kamarádkami do cukrárny nebo do baru, když víte, že by vás to jenom lákalo podlehnout a dopřát si něco nezdravého. Když budete mít velkou chuť na něco dobrého, vezměte si třeba kousek mrkve. Na chvíli tím ošidíte svůj žaludek.

Rychlé snížení váhy není pro každého

Na závěr pozor na to, že podobné rychlé zhubnutí, o 10 kg za 14 dní nemusí být vhodné pro každého.  U některých jedinců by mohl takto rychlý úbytek váhy způsobit různé zdravotní komplikace. Máte-li nějaké zdravotní problémy, nebo pokud jste těhotná nebo pokud patříte mezi „náctileté“, poraďte se nejprve se svým lékařem, abyste vyloučili případná rizika vyplývající z takto rychlé redukční diety.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak rychle zhubnout 10 kg za 14 dní

komentářů 89
 • Custom avatar Veronika

  Dobrý den je mi 20 let měřím 178 cm a vážím 80 kg… Přibrala jsem 15 kg, když jsem přestala kouřit a nevím jak to shodit cítím se opravdu strašně, nejsem se sebou vubec spokojená. Prosím o radu.

 • Custom avatar janka

  HOLKY NEBUDTE BLÁHOVÉ,JÁ VYZKOUȨŠELA NĚKOLIK PRODUKTŮ,PRACHY V ČUDU A KILA DOMA,DALA JSEM SI DOPORUČIT OD ZNÁMÉ,KDE JSEM TEN VÝSLEDEK VIDĚLA KONTAKT NA PORADKYNI KTERÁ ZDARMA VYPRACOVALA PROGRAM A JÁ DO TOHO ŠLA,DNES PO 3 TÝDNECH MÁM 4,5,KIL DOLE AJDE TO STÁLE JSEM NADMÍRU SPOKOJENÁ,JÍM ,PIJI,NEMÁM HLAD,NEMUSÍM SI NIC VÁŽIT, POČÍTAT.PROSTĚ PARÁDA.POKUD MÁTE ZÁJEM PIŠTE DOPORUČÍM,TADY NEMOHU KONTAKT NEPSAT TO BY BYLA REKLAMA

  • Custom avatar Hana Dvořanová

   Dobrý den,prosím o radu jak zhubnout (10 kg)Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar janka

  HOLKY OMLUVA PIŠTE NA 737 644 944 ,NEBO NA SchupplerovaJ@seznam.cz

 • Custom avatar babca

  HOLKY,HOLKY proč se furt trápíte já jsem se dala na hubnutí přes poradce ,nelituju a dnes jsem v pohodě.ba naopak jsem i já poradcem pro lidi jako vy a zdarma radím.Tak jako chřipku léčíte aspirínem i to tělo potřebuje pomoct,uvědomte si jak dlouho jste váhu nabírali a ted chcete shodit třeba za pár dní.Aby nenastal jojo efekt musí to být propracované a s trochou odvahy a vůle ale de to .Ozvěte se na/// webu.///-///-hubnuti-s-janou.webnode.cz,vyplnte dotazník a dáme se do toho.Jinak SchupplerovaJ@seznam.cz///pomůžu jak můžu

 • Custom avatar Bara

  Dobrý den je mi 12let a vážím 56kg já vůbec nevím co mám dělat chi zhubnout aspon 10kg prosím poradte mi jak na to

  • Custom avatar Zuzanka

   ahoj podařilo se ti zhubnout ? jestli ano mohla by jsi mi napsat na můj email zuzkamestakova@seznam.cz mám stejný problém.

 • Custom avatar kristýnka

  ahoj lidi hledam chlapa pod věkem 10-11 let děkuji krista tak ahoj

  • Custom avatar Áďa

   „CHLAPA“ :D Zkus to jinak než na stránce o dietách a hubnutí, určitě se někdo najde. :-)

 • Custom avatar Šarlota

  už nevím co dál ;( všichni se mi smějí že sem tlustá a mě to strašně mrzí ….. prosím pomozte za 23 dní jedu na lyžák a chci co nejrychleji zhubnout prosím pomozte mi :)

 • Custom avatar Miki

  Ahooj,chci se zeptat,jak zhubnu za 3 měsíce 25kg?

 • Custom avatar TEJA

  ahoj vazim 74 kg a merim 180cm je mi 14let je tu nekdo ochotny mi dat nejaky typ prala bych si zhubnout zdrave :)

 • Custom avatar Káťa

  Ahoj je mi 11 let a vážím asi 47 kg

 • Custom avatar Katka

  Ahoj je mi 11let a važím asi 47 kg :'( :-( pomohl by mi někdo jak co nejrychleji zhubnout za 14 dní nejdéle za měsíc? Mamka říká že jsem hubená ale mám špeky a nevím jak s tím dolu ještě k tomu to nesmím přehánět protože o tom nikdo neví zdá se mi že jsem tlusčí a tlusčí :-( je to vidět těžce ale jsem hlavně břicho pomůže mi někdo?

 • Custom avatar Terka

  Ahoj,je mi 13 let, vážím 71 kg a měřím 162 cm..potřebuji zhubnout aspoň 20 kg..poradí mi prosím někdo? :(

 • Custom avatar niky

  Mám 160cm a 47kg nevím jak mám zhubnout nic nefunguje mám moc tlustá stehn

  • Custom avatar Anička

   Stravujes se dobre Niky??:))

 • Custom avatar Nikol

  Ahoj jsem tu nova a rada bych zhubla mam 68kg a 154cm … jsem tu nova tak bych byla rada za každe rady a jidelniček ??? a ptam se zažne too funguje skoušela jsem delenou stravu a to jsem nak nedala no chute vyhraly … tak dekuji za každe rady Nikol

 • Custom avatar Zuzana

  Jen mě zaráží, že radí užívat B-komplex, který se předepisuje neprospívajícím lidem, aby nabrali :D

 • Custom avatar Pavel Klokoč

  Kolik to bude asi tak všechno stát do hromady?

 • Custom avatar Anička

  Ahojky..všem co si přejí zhubnout 10 kilo za 14 dni … Nevim jak vy..ale věřte si ted čemu chcete..řeknu vám svoji verzi..ehmm..: Je mi 14 let a váhu jsem řešila stejně tak jako vy .. Asi před týdnem se dostavil můj ohromující výsledek kterého jsem chtěla dosáhnout :33..z celých 55 kilo ve 14 letech jsem se dostala na krásných 46 kilo za 14 dni !!..můj recept: jako všichni jsem si přála zhubnout hned za den:D..ale řekla jsem si ze když vyckam a budu dodržovat postupy viz. Cviky 5×denne jist po menších dávkách .. Uvidíte ze i trpělivost vám pomáhá zhubnout:))..tím myslím ze když si řekněte ,,jo tak od dneska budu dodržovat cviky apod“..tak opravdu uvidíte své změny na svém tele!!..opravdu si myslím ze jednou z nejdůležitějších mých přísad na z hubnutí je trpělivost a dodržování ustanoveného cíle ;))..zkuste to!!!
  .. Jsem velice rada ze jsem mela trpělivost a taky se vyplatila :))

 • Custom avatar Zuzka

  → Je mi 15 let.
  → Jsem vysoká asi 165 cm a vážím 57 kg.
  → Chtěla bych od vás poradit, jestli si myslíte, že jsem tlustá a nebo normální ….
  → Všichni mi říkají že jsem hubená, ale já na sobě dál makám a držím dietu.
  → Mamka se o mě bojí, že ze mě začíná být Anorektička… ale to není pravda!.
  → Mě jen příjde že, 57 je moc velké číslo.
  → Chtěla bych aspoň těch 54 kg….
  → Budu moc ráda když mi někdo poradí.

 • Custom avatar Áďa

  Já sice si nemyslím, že bych byla tlustá, je mi 15 let, měřím 170cm, mám 74kg.. ale rozhodně vím, že můžu vypadat lépe. Vadí mi, jak se mi třesou stehna když chodím. Když skáču, tak mi skáčou nejen prsa, ale i břicho. To je dosti nepříjemné :D. Dokážu si ze sebe dělat pořád srandu, ale ve skutečnosti mi to pořád leží v hlavě. Jsem citlivá na všechny narážky na moji postavu. Bohužel mám smůlu, že v rodině jsem nepochopená a rodiče i prarodiče mě pořád popichují, že mám prdel jak valach.. ale ne že by mi pomohli s tím něco dělat.. skutek utek. Chci zkusit tento způsob, tak mi držte palce, ozvu se, až budou výsledky :)

 • Custom avatar Klárka

  Ahoj potřebuju nutně zhubnout 10kg do ledna snad se mi to podaří:D

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar