Jak zhubnout už za 2 dny

Jak zhubnout už za 2 dny

Pří této krátkodobé dietě můžete za dva dny zhubnout až 0,5 – 2 kila. Část z úbytku váhy půjde na skutečně „spálené“ tuky. Zbytek úbytku váhy pak bude mít na svědomí pročištění organismu, především trávicího traktu.

Na to, abyste zhubnuli o půl kila tělesné hmotnosti, je nutné snížit příjem kalorií asi o 3500 kcal. Toto množství kalorií odpovídá více než celodenní spotřebě energie u průměrné dospělé ženy – což je cca 2000 – 2500 kcal/den (jedná se pouze o orientační údaj, konkrétní kalorický výdej se liší na základě váhy, výšky, věku, pohlaví nebo aktivitě). Pokud potřebujete rychle snížit svoji aktuální váhu, pak by vám mohl pomoci tento návod, jak zhubnout už za dva dny.

Návod jak zhubnout za dva dny

Abyste rychle snížili svoji váhu, můžete vyzkoušet tento návod na dvoudenní hubnutí. Ideální bude naplánovat hubnutí na víkend, nebo na některý den, kdy nemáte nic důležitého v práci nebo ve škole. Během tohoto hubnutí budete velmi výrazně snižovat svůj kalorický příjem. A to na zhruba 25% vašeho běžného denního příjmu kalorií z jídla. To pak může mít významný vliv na vaši výkonost v práci nebo ve škole. Budete asi více unavení a možná i trochu podráždění z omezeného příjmu jídla. Proto není dobré zkoušet tento „půst“, když potřebujete být hodně aktivní v práce nebo ve škole.

Omezte příjem kalorií

Jak jsme již avizovali, během tohoto dvoudenního hubnutí musíte omezit kalorický příjem na cca 650 kalorií (kcal). To odpovídá přibližně 25 – 30% běžného kalorického příjmu. Základem jídelníčku by pak měla být zelenina a ovoce. Zelena má ve srovnání s jinými potravinami mnohem méně kalorií. To vám umožní sníst relativně „velké“ porce jídla i při omezeném příjmu kalorií.

Jídelníček pro rychlé zhubnutí

Příkladem jídelníčku při této dvoudenní dietě může být například tento:

  • Snídaně = jablko a sklenice nízkotučného mléka nebo vody
  • Oběd = listový salát, rajčata, okurka (případně malá porce kuřecího masa nebo plátek lososa)
  • Večeře = porce nízkotučného jogurty a „hrst“ ořechů

Důležité je, abyste si jídelníček naplánovali předem a následně se jej snažili poctivě dodržovat. Jen tak se vám podaří udržet svoje „chutě“ na uzdě.

Kromě toho byste měli pít hodně vody. Jednak proto, že voda pomáhá zahánět hlad. Dále vám vyšší příjem vody pomůže urychlit metabolické spalování tuků a současně si s ní i pročistíte organismus – napomůže vyplavit všechny nahromaděné toxiny.

Kolik se dá zhubnout za dva dny?

Pří této krátkodobé dietě můžete za dva dny zhubnout až 0,5 – 2 kila. Část z úbytku váhy půjde na skutečně „spálené“ tuky. Zbytek úbytku váhy pak bude mít na svědomí pročištění organismu, především trávicího traktu.

Jak zhubnout dlouhodobě i o 10 kilo?

Výše uvedená dieta není vhodná jako dlouhodobý program hubnutí. Takto velké snížení příjmu kalorií by při delší době mohlo mít negativní zdravotní následky. Pokud potřebujete zhubnout více, pak určitě nezkoušejte omezovat příjem jídla více dní po sobě. Dva dny jsou nejdelší „bezpečné“ maximum.

Na druhou stranu je ale podobný půst možné opakovat pravidelně každý týden. Nemusí se jednat vždy o dva dny po sobě. Můžete se „postit“ třeba každý třetí nebo čtvrtý den. Pro lidský organismus je takový opakovaný půst poměrně hodně přirozený. Přece jen, když lidé žili v jeskyních, tak určitě neměli příliš pravidelné stravování. Když měli dost jídla tak se přejedli, a pak zase několik dní nebylo třeba nic pořádného k jídlu. Lidské tělo tedy s opakovaným půstem umí docela dobře fungovat.

Existují dokonce vědecké studie, že opakovaný půst je velmi účinný při regulaci hladiny cukru v krvi a snižuje riziko vzniku cukrovky.

Na co si dát pozor, když se snažíte zhubnout?

I když se zrovna nepostíte, měli byste si hlídat, co jíte. Pokud budete dva dny v týdnu „hladovět“ a zbylých 5 dní jíst cokoliv, co vás napadne, tak celý efekt dvoudenního půstu vyzní do ztracena.

Je důležité, aby i váš běžný jídelníček obsahoval hodně zeleniny, ovoce, celozrnné pečivo, libové maso, nízkotučné mléčné výroby, luštěniny, potraviny s vysokým obsahem vlákniny.

Pozor na to, abyste neměli nadměrný příjem soli. Sůl způsobuje zadržování vody v organismu, což zvyšuje vaši aktuální váhu.

Měli byste pít hodně vody – většina lidí podceňuje příjem tekutin, a mnoho z nás tak za celý den vypije méně, než by bylo zdravé. Pokud navíc před každým jídlem vypijte velkou sklenici vody, budete se pak cítit více najedení, i když sníte jen malou porci jídla.

Nezapomínejte ani na pravidelný pohyb. Zkuste každý den ujít alespoň 10.000 kroků. Zvlášť pokud většinu dne trávíte u počítače někde v kanceláři, nebo sezením ve škole. Kromě pravidelné chůze každý den zkuste alespoň 3x týdně hodinu cvičit. Vhodné cvičení je především běh, aerobic, jízda na kole, Zumba apod.

Ostatní čtenáři si prohlédli: