Návod pro ženy: Nejlepší způsob, jak zhubnout na zadku a stehnech

Návod pro ženy: Nejlepší způsob, jak zhubnout na zadku a stehnech

Trápí vás silná stehna a velký zadek? Poradíme vám, co by se s tím dalo dělat. Návod co jíst a jak cvičit pro hezký zadek a stehna.

Některým ženám se stačí podívat na kousek dortu, nebo sladký zákusek, a jejich stehna a zadek se okamžitě zvětší. Jak se ale zbavit tohoto přebytečného tuku? Zapomeňte na šílené diety, na nejrůznější zaručené a zázračné prostředky, které vám pomohou zhubnout přes noc. Ani žádné pilulky na hubnutí vám s tímto nepomohou. Existuje jen jeden opravdu spolehlivý způsob, jak se se zbavit přebytečného tuku na stehnech a na zadku. Připravili jsme návod pro všechny ženy, které chtějí zhubnout právě v těchto partiiích.

Jak zhubnout a nejenom na zadku a stehnech?

Princip hubnutí je v zásadě poměrně jednoduchý. Musíte si hlídat to, co a jak jíte. Musíte začít cvičit. Může se to zdát příliš snadné nebo prosté. Je to dáno jednoduchou rovnicí. Přijatá energie musí být v rovnováze s vydanou energií. Pokud není, tak se nespotřebovaná energie hromadí v těle ve formě tukových zásob.

Jak jíst zdravě abyste zhubnuli

Nevynechávejte snídani. Snídaně je velmi důležité jídlo. Abyste zhubnuli, musíte jíst zdravě. Na snídani si dejte cereálie, odstředěné mléko, ovesné vločky, nízkotučný jogurt, vajíčka, toust. Nevzpomínejte na ovoce. Pokud si dáte dobrou a zdravou snídani, budete mít dostatek energie na celé dopoledne a nebudete se cítit hladoví. Vynechávání snídaně určitě není dobrý způsob, jak se snažit zhubnout.

Jezte pravidelně a často. Kromě tří hlavních jídel (snídaně – oběd – večeře) nezapomínejte ani na pravidelné doplňování energie mezi těmito hlavními jídly. Jako malá svačinka se může hodit kousek rýžového pečiva, pár kousků zeleniny, ovoce. Nebojte se také experimentovat s různými recepty. Žádná dieta by neměla být o tom, že se vám jídlo značně protivit. Není cílem, abyste se trápili hladem, ale aby vaše jídlo obsahovalo vyvážený poměr všech podstatných živin, minerálů a vitamínů. A zároveň aby v něm nebyly zbytečné kalorie. Můžete zkoušet koření, těstoviny, kuřecí maso, ryby.

Dodržujete pravidelný a kvalitní pitný režim. Voda napomáhá spalování kalorií. Pokud vypijete velkou sklenici vody před jídlem, budete se cítit méně hladoví a méně toho sníte. Snažte se pít především vodu, přírodní ovocné nebo zeleninové šťávy, zelený čaj. Slazeným nápojům je naopak nutné se vyhnout.

Pokuste se také snížit příjem tuků. Přestaňte jíst sladké moučníky, dortíky, nebo mlsat doma u televize. Pokud máte neudržitelnou chuť na sladké, dejte si čas od času kousek kvalitní čokolády. Ta by vám měla pomoci zkrotit chuť na sladké.

Jak kombinovat potraviny abyste zhubli

Možná si říkáte, že pro hubnutí stačí, když si budete hlídat kalorie. To ale nemusí stačit. Důležité je nejenom to, kolik vaše jídlo obsahuje kalorií, ale i to, jak jsou jednotlivé potraviny konzumovány dohromady. Některým kombinacím byste se během hubnutí měli spíše vyhýbat, jiné kombinace jsou naopak vhodnější.

  • Nejezte bílkoviny a škroby dohromady. Zatímco pro efektivní trávení bílkovin je nutné kyselejší prostředí, pro efektivní trávení škrobů zase zásadité
  • Pokud máte rádi meloun, jezte ho raději samotný a nekombinujte ho s jinými druhy ovoce
  • Ovoce – především ty sladké druhy – je dobré kombinovat s ořechy
  • Nekombinujte kyselé a sladké během jednoho jídla
  • Potraviny s vysokým obsahem sacharidů jezte spíše na snídani/dopoledne
  • Večer preferujte nižší obsah sacharidů a vyšší obsah bílkovin

Jak cvičit abyste zhubnuli na zadku a na stehnech?

Pro odbourávání přebytečných tuků (a to platí nejenom pro zadek a stehna) je nejlepší aerobní cvičení. Tedy taková fyzická aktivita, během které je vaše tělo středně těžce zatěžováno. Pokud například půjdete běhat, měla by vaše tepová frekvence být v rozmezí 55 – 65% vašeho tepového maxima. Určitě by vaše cvičení nemělo vypadat tak, že nemůžete, popadnou dech. Měli byste být schopni plynule dýchat, vaše tělo by nemělo pociťovat kyslíkový dluh. Jen tak dosáhnete maximálního možného efektu při spalování tělesného tuku. Při vyšší intenzitě cvičení už pak totiž tělo přechází na jiné metabolické procesy a efektivita odbourávání tuků klesá.

Abyste zhubnuli na zadku a stehnech, musíte kombinovat dva typy cvičení. Tím prvním je obecná fyzická aktivita, která aktivuje různé svalové skupiny. Sem patří například běh, jízda na kole, jízda na rotopedu, jízda a kolečkových bruslích, skákání přes švihadlo, aerobik, spinnig apod.

Druhým typem cvičení pak budou cviky, které se zaměřují především na zadek a stehna. Tady se může jednat o dřepy, výpadky a další cviky, které aktivují svaly na stehnech a zadku. Cviky je možné provádět jak s činkami tak i bez nich.

Cvičení byste ale neměli přehánět. Pokud budete cvičit pravidelně každý den v týdnu, tak se výsledný efekt dostaví o poznání rychleji. Pokud jste ale dosud neprovozovali žádnou fyzickou aktivitu, tak není úplně dobrý nápad začínat hned od začátku cvičit pět dní v týdnu. Před zahájením cvičení – zvláště pokud máte nějaké zdravotní problémy – se poraďte se svým lékařem. Váš lékař vám na základě znalosti vaší zdravotní situace může poradit několik tipů, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Ostatní čtenáři si prohlédli: