Bílý čaj

Bílý čaj patří mezi nejemnější druhy čaje. Velmi efektivně pomáhá snižovat váhu, podobně jako zelený čaj.

Bílý čaj, podobně jako i zelný čaj, je velmi vhodná součást každého dietního jídelníčku. Bílý čaj obsahuje přírodní antioxidanty, které velmi výrazně napomáhají při redukci hmotnosti. Bílý čaj kromě toho obsahuje i další látky, které jsou velmi prospěšné lidskému organizmu.

Bílý čaj sice není tak známý jako zelený čaj, což je škoda. Je to dáno mimo jiné i tím, že bílý čaj je vzácnější než ten zelený. Čajové lístky pro přípravu bílého čaje se mohou sbírat jen po velmi krátkou část roku. Čajové z těchto lístků má pak velmi jemnou a lahodnou chuť. Dříve byl (v Číně) bílý čaj určený jen pro císaře.

Čajové lístky se mohou sbírat jen na začátku vegetačního období (konec března – začátek dubna). Sběr listů čaje se provádí ručně a výběru je věnována velká pozornost. I proto je býlí čaj dražší než běžně dostupné čaje. Bílý čaj se také nepraží, ani neoxiduje. Díky tomu si pak uchovává specifickou, velmi jemnou chuť. A díky tomu je v něm uchováno i velké množství přírodních a tělu prospěšných látek.

Bílý čaj se může konzumovat jako horký nápoj nebo podobně jako zelný se může podávat i studený. Jeden nebo dva šálky bílého čaje (ideální konzumace je cca 30 minut před jídlem) napomáhá při hubnutí. Přírodní antioxidanty urychlují metabolismus, a podílejí se i na rychlejším odbourávání tuků.

Mohlo by vás zajímat: Čaj bez kofeinu, Čaj Oolong, Černý čaj a káva, Bylinkové čaje na hubnutí, Zelený čaj

Trápí vás silná stehna a velký zadek? Poradíme vám, co by se s tím dalo dělat. Návod co jíst a jak cvičit pro hezký zadek a stehna.
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.