Jak se ochladit v létě

Jak přežít letní vedra a ochladit se, když nemáte doma nebo v práci klimatizaci?

Jak přežít letní vedra a ochladit se, když nemáte doma nebo v práci klimatizaci? Když nemůžete vyrazit někam k vodě, nebo do stínu v lese či na hory, kde je i v létě chladněji? Můžete vyzkoušet některý z těchto triků, jak se nezbláznit z letního vedra.

Nezapomínejte na správné větrání. V létě bývají nejnižší teploty cca mezi 3 – 4 ráno, před východem slunce. Je tedy dobré větrat přes noc, aby se do rána byt co nejvíce ochladil. Přes den se pak naopak vyhýbejte větrání, nepouštějte rozpálený vzduch do bytu, zatemněte okna, aby vám do bytu nedopadalo přímé sluneční světlo.

Pijte hodně vody, osvěžujících nápojů s citrónem, mátou, limetkou nebo třeba okurkou. Vyhýbejte se sladkým limonádám, nebo alkoholickým nápojům.

Vhodně se oblékejte – pokud je to možné, tak choďte co nejméně oblečení (doma klidně jen v plavkách nebo ve spodním prádle). Ven si pak berte lehké, vzdušné oblečení, převážně světlých barev (tmavá nebo černá absorbuje mnohem více světla).

Vyhýbejte se pobytu na přímém slunečním světle v době 10:00 – 15:00. V době velkých veder se také vyhýbejte namáhavým činnostem. Pokud můžete, dopřejete si v největším horku klidnou siestu.

Mohlo by vás zajímat: Jak ochladit byt, Pitný režim, Zelený čaj, Hubnutí do plavek, Hubnutí i bez diety

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Především malé děti, těhotné ženy, nemocní a staří lidé musí během letních veder být opatrní. Nadměrné teplo a přehřátí organismu může vést dokonce až ke smrti.
Během letních veder se snažte hodně pít. A nejde jen o množství, ale i o správný výběr tekutin.