Jak se zbavit nadváhy

Nadváha je obvykle příznakem nevhodného stravování, nezdravého životního stylu nebo nějakých zdravotních problémů.

Trápí vás otázka, jak se zbavit nadváhy? Pak si nezoufejte, v podobné situaci je mnoho lidí, a hodně z nich to dokázalo. Pokud se opravdu chcete zbavit svojí nadváhy, měli byste se podívat na to, co jíte, a přistoupit na postupné změny jídelníčku. Současně byste se pak měli začít věnovat vhodným fyzickým aktivitám.

Nadváha je obvykle příznakem nevhodného stravování, nezdravého životního stylu nebo nějakých zdravotních problémů. Pokud se ve vašem případě jedná o zdravotní důvody, doporučujeme vám, nejprve se obrátit na svého lékaře, a s ním celý postup konzultovat.

Měli byste získat představu o tom, co jíte. Jaká jídla, kolik, jak často a také, co jednotlivé potraviny na vašem jídelníčku obsahují (kolik kalorií, tuků, cukrů a jiných výživových složek). Jakmile budete mít základní přehled, pokuste se postupně, v jednotlivých krocích vylučovat ty nejškodlivější složky. Tak například můžete snadno nahradit běžné pečivo za celozrnnou variantu. Tučné maso nahradit rybím nebo drůbežím masem. Místo sladkých nápojů přejít třeba na zelný čaj a vodu atd.

Nakonec se také musíte pokusit aktivovat svůj metabolismus a zvýšit energetický výdej. Pro váš boj s nadváhou je důležité, abyste měli nějakou pohybovou aktivitou. Pokud se necítíte na běhání nebo jiný aktivnější pohyb jako cvičení, jízda na kole apod., zkuste ze začátku alespoň chodit pravidelně na delší procházky. Místo jízdy výtahem zkuste jít pěšky. Je mnoho způsobů, jak spálit alespoň pár kalorií navíc.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout bez cvičení, Jednorázové snížení váhy, Pravidelný stravovací režim

K tomu abyste trochu zlepšili vzhled svého „pozadí“ není nezbytně nutné, abyste se trápili nějakým usilovným cvičením v posilovně nebo fitness centru.
Při hubnutí (a nejenom při něm) by alespoň jedno jídlo denně mělo být převážně ze zeleniny. Naopak žádné bílé pečivo, zbytečné cukry, džusy nebo slazené limonády.
Během letních veder se snažte hodně pít. A nejde jen o množství, ale i o správný výběr tekutin.
Nic jako ideální váha vlastně neexistuje. Váha má sama o sobě, jen omezenou vypovídací hodnotu o tom, jak vypadá vaše postava.
Je důležité, abyste se naučili rozlišovat, kdy máte opravdu hlad, a kdy máte jen chuť na něco dobrého, nebo kdy se prostě jen nudíte.
Na omezení chuti k jídlu je dobré snít třeba jablko. Nebo si dát pár kousků zeleniny – třeba mrkev.
Základem pro hezkou a štíhlou postavu a trvale udržitelnou nízkou váhu je zdravá a především vyvážený jídelníček.
Dostatek hořčíku u žen také mírní potíže spojené s premenstruačním syndromem, pomáhá tlumit deprese, působí jako prevence infarktu