LDL cholesterol – „špatný“ cholesterol

Zatímco HDL cholesterol je „dobrý“, a naše tělo ho potřebuje ke svému přirozenému fungování

Zatímco HDL cholesterol je „dobrý“, a naše tělo ho potřebuje ke svému přirozenému fungování

LDL cholesterol, neboli Low Density Lipoprotein (nízkodenzitní lipoprotein), vzniká v játrech (má velikost okolo 20 nm), a je zpravidla označován jako „špatný“ cholesterol. Právě LDL má na svědomí ukládání cholesterolu, třeba na stěnách cév, které pak vede k nejrůznějším zdravotním problémům.

Pokud se hovoří o tom, že má někdo špatný cholesterol, tak je tím jednak myšlena vysoká hladina cholesterolu v krvi (celková hladina cholesterolu v krvi odpovídá součtu LDL, HDL a VLDL cholesterolu). Často je tím ale myšleno i to, že je příliš vysoký podíl právě LDL cholesterolu.

Zatímco HDL cholesterol je „dobrý“, a naše tělo ho potřebuje ke svému přirozenému fungování, LDL cholesterol je špatný, a měli bychom se snažit, aby jeho hladina nebyla příliš vysoká. Pokud tomu tak není, dochází k nejrůznějším zdravotním komplikacím.

Mohlo by vás zajímat:Jaké potraviny obsahují hořčík, Zhubnout za týden, Vláknina, Snížení cholesterolu

Jak hubnout v přechodu

Během menopauzy, v období „přechodu“, se v ženském těle děje mnoho různých změn. Mimo jiné sem patří i změny váhy. V přechodu se u velké části... [ ČÍST VÍCE ]

Jak rychle snížit cholesterol přírodní cestou, bez léků

Existuje hned několik způsobů, jak rychle snížit cholesterol přírodní cestou. Tedy bez toho, že byste používali nějaké léky nebo jiné produkty farmaceutického... [ ČÍST VÍCE ]