Zhubnout 1 kilo za týden

Zhubnout jedno kilo za týden není nic složitého

Zhubnout jedno kilo za týden není nic složitého. K podobné rychlosti hubnutí vám postačí jen několik menších změn ve složení vašeho jídelníčku. Nejsou potřeba žádné dramatické změny, nebo hladové diety. Naopak, možná si ani nevšimnete, že hubnete.

Optimální rychlost hubnutí, abyste se vyhnuli jo-jo efektu, je 0,5 – 2,5 kila za týden (tato hodnota je značně individuální, u každého to bude trochu jiné číslo, hodně záleží i na vaší aktuální váze).

K tomu aby se vám povedlo zhubnout 1 kilo za týden, postačí jen pár malých změn. Tak například můžete vypustit všechny slazené nápoje. Když se podíváte na malou lahev coca-coly (0,5 litru), zjistíte, že obsahuje cca 210 kcal (resp. necelých 1000 KJ). To je poměrně hodně a přitom vám tyto kalorie nic nedají, je to jen cukr, který tělo neumí nijak efektivně využít. To samé platí pro všechny další sladké nápoje (limonády, džusy apod.)

Bílé pečivo a potraviny založené na bílé mouce je další věc. Kterou můžete ve svém jídelníčku snadno nahradit, aniž byste to nějak výrazně pocítili. Místo „obyčejných“ rohlíků si dopřejte celozrnné pečivo. Místo klasických těstovin volte ty vyrobené z celozrnné mouky.

Sladíte si čaj nebo kávu? Zkuste kávu bez cukru (třeba jen s mlékem). Nebo si do čaje dejte místo cukru med. I to vám pomůže ušetřit pár kalorií. Máte-li často smažená jídla, vyzkoušejte podobné jídlo připravit dušením v páře. Budou to další ušetřené kalorie.

Nechcete-li dělat změny v jídelníčku a při tom zhubnout 1 kilo za týden, zkuste začít cvičit. Pokud 3x týdně zajdete na hodinu do fitness centra, zaběhat si, projet se na kolo. Uvidíte, že zhubnete i o víc než o 1 kilo za týden.

Mohlo by vás zajímat: Přírodní projímadlo, Rychlé snížení celkové váhy, Zaručený způsob jak zhubnout

Abyste zhubnuli o 5 kilo za týden, tedy za 7 dní, budete muset každý den shodit cca tři čtvrtě kila dolů.
K tomu, abyste zhubnuli o 5 kg za dva měsíce, se určitě nemusíte pouštět do nějaké drastické redukční diety. Zapomeňte především na „hladové“ diety
Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.
Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků, pak podle některých studií máte velkou šanci na prodloužení délky života až o 3 roky.
Teď už je to asi 10 týdnů od té doby co jsme se vrátili z dovolené. Za tu dobu jsem zhubla skoro 7 kilo. Vychází to průměrně na 1 kilo za týden.