10 tipů jak konečně úspěšně zhubnout

<span>Naše rada: věřte si. Když budete chtít, a když si budete věřit, dokážete to!</span> Naše rada: věřte si. Když budete chtít, a když si budete věřit, dokážete to!

Přibrali jste o vánocích několik kilo navíc a teď se je snažíte shodit? Čeká vás brzy svatba nebo jiná významná událost a vy chcete mít dokonalou postavu? Připravili jsme pro vás 10 zaručených tipů, jak konečně úspěšně zhubnout. Podívejte se na ně, třeba právě tento článek vám pomůže konečně získat štíhlou postavu, po jaké už dlouho toužíte.

Tip 1: Přestaňte hubnout a už konečně zhubněte

Sice se v jedné české písničce zpívá „i cesta je cíl“ … při hubnutí to ale tak úplně neplatí. Mnoho lidí se snaží zhubnout. Střídá různé diety, různé zaručené způsoby, jak rychle zhubnout 10 kilo za 10 dní (za týden, za měsíc, za dva měsíce, za šest týdnů … atd.). Nebo zkouší zázračné prášky na hubnutí, krabičkovou dietu, projímadla, a tak podobně. Chvilku tohle, chvilku zase něco jiného. Skoro by se dalo říci, že samotné „hubnutí“ je pro ně důležitější, než cíl – tedy zhubnout.

Naše rada: přestaňte hubnout a zhubněte. Jednou pro vždy a trvale.

Tip 2: Klíčem k úspěšnému zhubnutí je vaše hlava

I když tomu nebude věřit, ten nejlepší způsob, jak zaručeně zhubnout, je začít věřit sami sobě. Pokud si nebudete věřit, že to dokážete, zhubnout se vám nikdy nepovede. Jak říkal Jára Cimrman: „můžeme se o tom přít, můžeme o tom diskutovat, ale to je asi tak všechno co s tím můžeme dělat“. Pokud vy sami nevěříte tomu, že to dokážete, vaše šance na úspěch jsou mizerné.

Naše rada: věřte si. Když budete chtít, a když si budete věřit, dokážete to!

Tip 3: Zapomeňte na diety

Nejlepší je krabičková dieta. 10 kilo za týden vám pomůže zhubnout dieta modelek. Zaručené zhubnutí vám nabízí zeleninová dieta …. atp. Zapomeňte na to. Dlouhodobé a úspěšné zhubnutí vám žádná dieta nepřinese. Ano, budete se muset podívat na to, co jíte. Budete muset ve svém jídelníčku udělat větší, či menší změny. Ale proč tomu hned říkat dieta? Zapomeňte na diety. Prostě jen tady vypustíte tučné maso, jinde místo cukru zkuste použít med, nebo místo klasického rohlíku si dáte cereální bagetku. To, že si budete říkat, že držíte dietu, vás bude už dopředu děsit. K úspěšnému zhubnutí ale stačí jen malé a dílčí změny. To, že párkrát vybočíte, ničemu vadit.

Naše rada: Zapomeňte na diety.

Tip 4: Nastavte si reálné cíle

Musím zhubnout do 14-ti dnů alespoň 10 kilo. Každý týden zhubnu o 2 kila. A tak podobně. Možná jste to už zkoušeli. A výsledek? Asi nic moc …. Jinak byste neztráceli čas čtením tohoto článku. Malá odbočka. Víte, jak se dá sníst celý slon? Tak, že si ho naporcujete na malé kousky, a ty pak jeden po druhém postupně jíte. Stejné je to i s hubnutím. Nesnažte se hned od začátku mít cíle jako, „zhubnut o 20 kilo za 3 měsíce“. Zkuste začít pomaleji. Prostě si jen řekněte, tento týden zkusím zhubnout o půl kila. Nebo o jedno kilo. Až se vám to podvede, nastavíte si další cíl.

Naše rada: Jak vylézt na Mt. Everest? Krok za krokem. Je jich hodně, ale ten rozhled na vrcholu pak stojí za to!

Tip 5: Začínejte pomalu

Pokud jste někdy sportovali, tak víte že „přepálit“ start se nevyplácí. A už vůbec ne, u běhů na dlouhou trať. Pokud se s nadšením vrhnete do hubnutí – hned první týden omezíte kalorický příjem na jednu polovinu, každý den budete trávit 1,5 hodiny ve fitness centru, atd. …. Jaký asi bude výsledek? U cca 1% lidí bude výsledkem krásná štíhlá postava. Ale u většiny bude výsledkem, že za jeden – dva  – maximálně tři týdny to vzdají, protože tohle šílené tempo, prostě nezvládnou udržet.

Mnohem lepší je začít pomalými kroky. První týden jen sledovat co vlastně jíte. Jaký je váš kalorický příjem a výdej. Další týden se pokusit každý den ubrat třeba 200 nebo 500 kalorií a případně i zapojit nějaké cvičení.

Naše rada: Víte, jak se dítě naučí běhat? Nejdříve leze po čtyřech, pak chodí kolem nábytku, pak postupně dělá krůček za krůčkem, a až potom začne běhat.

Tip 6: Hladovění jako zaručený způsob jak zhubnout?

Ano, hladovění je určitě zaručený způsob, jak se rychle zbavit přebytečné váhy. Ale pro zhubnutí to nefunguje. Hladovění vám umožní pouze jednorázové (byť rychlé snížení) váhy. Úbytek hmotnosti dosažený za cenu hladovění se nedá dlouhodobě udržet.

Naopak, pokud je vaším cílem dlouhodobé a úspěšné snížení váhy, měli byste se naučit jíst nejméně 5x denně. Až po té, co se dostanete na svoji cílovou váhu, můžete případně přejít zpátky na režim tří jídel denně. Jediný efektivní způsob, jak zhubnout, je ale pravidelný stravovací režim. Malé dávky, ale pravidelně. Nebude hladovět, nebude vás trápit svíravý pocit v břiše, nebudete mít nutkání neustále něco mlsat. Jen toto je zaručený způsob, jak zhubnout.

Naše rada: jezte 5x denně: snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře. Malé porce jídla. Ale pravidelně.

Tip 7: Pitný režim

Víte, kolik kalorií obsahuje džus, Coca-Cola, nebo jakýkoliv jiný nápoj? A co s těmito kaloriemi vaše tělo může dělat? Ve většině případů vůbec nic. Slazené nápoje, sirupy, slazené džusy, ovocné koncentráty, limonády apod., to je jedna a z hlavních příčin rostoucí obezity v západních zemích v posledních 30-ti letech. Pokud máte tu možnost, pijete jen pramenitou vodu (nebo minerálky). Některé recepty, jak zhubnout říkají, že musíte pít hodně vody. Na to ale existují dva rozdílené pohledy. Někdo tvrdí, že vysoký příjem vody urychluje metabolismus a spalování kalorií, jiný zase tvrdí, že nadměrný příjem tekutin poškozuje ledviny a vylučovací soustavu.

Naše rada: Pijte si, jak často chcete, ale hlavně nepijte slazené nápoje

Tip 8: Káva, alkohol, cigarety

Cigarety pomáhají hubnout, alkohol je kalorická bomba, káva zrychluje metabolismus …. Rady pro zhubnutí se k těmto látkám staví různě. My ale říkáme, pokud můžete, vyhněte se jim. Ani kofein ani nikotin ani etanol není ve výsledku nic, co by vaše tělo ke svému běžnému fungování potřebovalo. Když je vypustíte, určitě tím nic nezkazíte

Naše rada: Najděte si nějakou jinou závislost – třeba běhání, udivíte, že i na sportování se člověk může stát velmi snadno závislým.

Tip 9: Nebojte se čokolády

Žádné sladké, pozor na cukry, hlavně žádné mlsání …. To a mnohé jiné vám radí různé diety a zaručené způsoby jak úspěšně zhubnout. My ale říkáme – máte rádi čokoládu? Pak si ji klidně dejte. Jasně, že to neznamená sníst půl kila čokolády, nebo čokoládových bonbónů, denně, ale pár kousků kvalitní čokolády (ideálně belgické, švýcarské nebo jiné), čokoláda, která je vyrobena z přírodních surovin (žádné náhražky) a s vysokým podílem kakaa, to rozhodně nemůže ničemu uškodit.

Naše rada: Říká vám něco metoda cukr a bič? Proč do toho nezapojit čokoládu? Když splníte nějaký nastavený cíl, dejte si klidně za odměnu kousek čokolády nebo malý dortík (jen pozor: všeho s rozumem).

Tip 10: Nebuďte v tom sami

Snažíte se zhubnout? Nebuďte v tom, sami. Mnoho lidí, žen nebo mužů, řeší ty stejné problémy jako vy. Nebojte se podělit o své problémy starosti. Třeba se můžete zapojit do diskuse na tomto webu nebo i kdekoliv jinde na internetu. Velmi snadno najdete mnoho různých webů a diskusních fór kde desítky, často i stovky lidí řeší ty stejné otázky, jaké trápí i vás.

Naše rada: ve dvou se to lépe táhne a ve třech už to může být i pořádná legrace!

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: 10 tipů jak konečně úspěšně zhubnout

Diskuse: 3
 • Custom avatar Katrin

  Váš příspěvek jsem si pročetla a dělala jsem vše co tam bylo, ale nic nepomohlo. Přidávám mé rady : buďte rádi za to jak vypadáte tak vás stvořil bůh takhle máte vypadat a jestli si bůh nepřeje aby jste zhubli zhubli bi jste

  • Custom avatar Marie Stonavská

   Mám lepší recept hubnu začalajsem se více hýbat, jím mnohem více zeleniny a taky používám sladii. Zelenina mi upravuje celkem zažívání a sladie je ze stevie takž skoro žádné kalorie, to je senzace. Jsem na dobré cestě.

 • Custom avatar anonym

  I když nejlepší je pohyb popřípůadě dieta,zajímalo by mě,ale nikde jsem to nenašel,jestli se hubne i přemýšlením nebo nadměrnými starostmi? Co si myslíte?

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar