Přirozené hubnutí: rychle a zdravě

<span>I dietní jídlo s malým obsahem kalorií může vypadat neodolatelně.</span> I dietní jídlo s malým obsahem kalorií může vypadat neodolatelně.

Máte pár kilo navíc, nebo pocit že jste obézní a chtěli byste s tím něco dělat? Možná jste už vyzkoušeli mnoho způsobů jak zhubnout, jak se zbavit přebytečných kil. A dost možná jste neměli úspěch a hubnutí vám nešlo tak jak jste očekávali. My vám ale chceme poradit jak zhubnout přirozenou cestou.

I když je všude mnoho zaručených diet, speciálních potravinových doplňků, které mají pomáhat hubnout, nebo speciálních cvičení a specializovaných cvičebních programů, zhubnout se dá i bez nich. Abyste zhubli bez drahých doplňků, jen přirozenou, přírodní cestou, budete muset podstoupit podstatnou změnu vašich stravovacích a životních návyků. A nechceme vám tvrdit, že to bude jednoduché. Celý postup vyžaduje velké odhodlání a pevnou vůli. Ale funguje to

Omezte cukry v jídelníčku

Odstraňte ze svého jídelníčku všechny jednoduché sacharidy. Jedná se především o mouku, cukr, škrob (např. brambory). Tyto potraviny způsobují, že se během trávení zvyšuje krevní cukr, který je pak v těle přeměňován na tuk. Vyřazení těchto potravin z jídelníčku, je důležitým předpokladem k tomu, abyste začali rychle hubnout.

Jezte hodně vlákniny

Abyste zhubnuli, musí váš jídelníček obsahovat hodně vlákniny a salátové zeleniny. Díky vláknině budete mít delší dobu pocit sytosti. Tím se vyhnete pocitům hladu a zbytečnému mlsání. Zelenina pak zase obsahuje celou řadu vitamínů a antioxidantů. Vláknina napomáhá nastartovat metabolismus a spalovat tukové zásoby. Dostatečný obsah vlákniny v každém jídle také stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Pijete hodně vody

Pijte vodu, vodu a zase vodu. Můžete si dát i neslazený čaj, nebo kávu bez kofeinu, ale jinak už jen čistou vodu. Žádné limonády, ovocné džusy a rozhodně žádný alkohol. Nic co obsahuje zbytečné kalorie, které vašemu tělu nic nedávají. Vyhýbejte se slazeným nápojům, nedávejte si smetanu do kávy, zapomeňte na oblíbené drinky v baru.

Omezte přísun tuků

Jezte hodně ryb a vyhýbejte se naopak všemu tučnému. Tuk je váš nepřítel. Tuku se snažíte zbavit a ne jej do těla dostat. Hlavním nepřítelem jsou pak omega-3 mastné kyseliny. Zapomeňte na smažená jídla, jako jsou hranolky, řízky nebo obecně cokoliv, co se připravuje na pánvi v záplavě tuku. Při konzumaci masa dávejte přednost tomu, které pochází z eko/bio chovů. Je velký rozdíl mezi masem z krávy, která je živená trávou na pastvině, a tou která je živená průmyslově připravenými krmivy. Stejně tak je i velký rozdíl mezi vejci od slepic z výběhu a těmi, které jsou chovány v klecích.

Nepoužívejte umělá sladidla

Omezení cukrů v jídelníčku byste neměli kompenzovat umělými sladidly. Spíše se jim pokuste vyhnout. V případě, že budete mít problémy s omezením cukru, pak jsou umělá sladidla určitá alternativa, ale každopádně byste neměli dlouhodobě přejít na režim, kdy cukry nahradíte umělými sladidly. Mělo by se jednat jen o dočasné řešení.

Bez cvičení nezhubnete

I když se budete řídit výše uvedenými radami, tak to samo o sobě k rychlému zhubnutí stačit nebude. Ať se vám to líbí nebo, bez cvičení se hubnutí neobejde. Cvičení, cvičení a zase cvičení. Jediný způsob jak udržet vaše tělo zdravé a hubené. Musíte svému tělu věnovat hodně pozornosti a to ve výsledku znamená především pravidelné cvičení. Nikdo po vás nechce, abyste chodili každý den posilovny nebo začali běhat maratony. Význam cvičení ale v žádném případě nelze podceňovat. Právě cvičení vám nejefektivněji pomůže zhubnout přirozenou cestou. Navíc získáte i větší sílu, vytrvalost a odolnost proti nemocem. Vyzkoušejte to a uvidíte, že díky cvičení se bude cítit mnohem lépe. A to hlavní, budete spalovat kalorie, které by se vám jinak ukládaly v podobě tuku na vašich stehnech, břichu či zadečku.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Přirozené hubnutí: rychle a zdravě

Diskuse: 3
 • Custom avatar bara

  můžu zhubnout,když budu 20 minut ráno a 20 minut vecer skakat na trampoline??? dekuji

 • Custom avatar BARBARA

  Milá Báro,

  určitě nezhubnete. Pokud navíc budete na trampolíně skákat v leže a jíst u toho hranolky, pak už vůbec ne.

  Barbara

 • Custom avatar Anna

  Tento článek je velmi nepřesný a dezinformující. Obzvláště pak část o tucích.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar