Spalování tuků při chůzi

Abyste při chůzi spalovali tuky, pak je nutné chodit delší dobu v kuse a také vyšší rychlostí (svižnější nebo rychlejší chůze).

Abyste při chůzi spalovali tuky, pak je nutné chodit delší dobu v kuse a také vyšší rychlostí (svižnější nebo rychlejší chůze).

Obecně platí, že prvních cca 20 minut při cvičení (nebo při nějakém pohybu), naše tělo získává většinu energie ze spalování sacharidů. Tuky se začnou spalovat až při déle trvající fyzické zátěži.

Množství energie ze spalování tuků se pak postupně zvyšuje (v závislosti na zátěži, intenzitě cvičení).

Maximální množství tuků se spaluje při tepové frekvenci cca 60 – 70% tepového maxima. To odpovídá rychlé chůzi nebo pomalejšímu běhu, při kterém jste maximálně jen lehce zadýchaní a jen mírně zpocení.

Pokud by byla zátěž příliš velká, pak se množství kalorií získaných ze spalování tuků snižuje. Při vysoké zátěži (nedostatku kyslíku) se spalování tuků úplně zastaví. Metabolismus se změní z aerobního na anaerobní.

Pro spalování tuků při chůzi, je tedy ideální delší procházka (alespoň 40 – 60 minut v kuse), kdy půjdete svižnějším tempem (4 – 6 km za hodinu). Je také lepší chodit někde v přírodě, ve zvlněném nebo kopcovitém terénu. To pak spalujete více kalorií než při chůzi po rovině.

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií se spálí při chůzi, Výpočet – kalorie spálené při chůzi

Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Pro zrychlení metabolismu a spalování tuků, mohou velmi dobře fungovat i některé potraviny, které obsahují například kofein (káva, zelený čaj), jsou pálivá (chilli, kajenský pepř, zázvor) nebo třeba i Chia semínka. Rychlost metabolismu a spalování tuků, se dá zvýšit i dalšími způsoby.
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).
V této kalkulačce si můžete spočítat, kolik kalorií spálíte při chůzi. Chození je ideální aktivita, abyste začali hubnout. Chodit může každý, i ten kdo má nadváhu. Abyste při chození spalovali především tuky, je potřeba chodit na delší procházky svižným tempem.
Poradíme vám, jak spolehlivě zhubnout, a především to, jak si novou váhu udržet a znovu nepřibrat.
Než se pustíte do samotného hubnutí, měli byste si nastavit nějaké reálné cíle.
Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků, pak podle některých studií máte velkou šanci na prodloužení délky života až o 3 roky.
Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.