Hubnutí a projímadlo

Může vám pomoci projímadlo při hubnutí? Názory se na to různí.

Může vám pomoci projímadlo při hubnutí? Názory se na to různí. Někdo nedá na projímadlo dopustit a považuje ho za důležitou součást diety a hubnutí. Pro jiné to je jen prostředek, který sice pomůže rychle vyprázdnit tělo, ale zhubnout nepomůže.

Projímadlo jako pomocník při hubnutí: Pokud se rozhodnete držet dietu, nebo se jen po zimě zase chcete dostat do kondice, může být projímadlo užitečné. Pokud zvolíte některý z přírodních prostředků, pomůže vám rychle a efektivně pročistit organismus.

Nic se ale nemá přehánět. Dlouhodobé používání projímadel, zvlášť pokud se jedná o silná, syntetická projímadla, může být vyloženě škodlivé. Dochází mimo jiné k dehydrataci organismus. Takže na první pohled můžete mít radost, že se vaše váha snižuje. Ale to není to správné hubnutí. Jenom zbavujete vaše tělo vody. A když s projímadlem skončíte, vaše váha půjde zase nahoru.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet projímadlo při hubnutí, vybírejte si z přírodních látek – například sušené švestky nebo meruňky, lněné semínko nebo i olivový olej. Případně můžete vyzkoušet čaj z listů senny, ale u něj už byste měli být opatrnější a neužívat ho příliš dlouho nebo příliš často.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí o 10 kilo za měsíc, Černý čaj a káva, Jak shodit přebytečná kila