Tipy jak zhubnout: Vyzkoušejte to v sauně

<span>Zhubnout se dá i v sauně. Pravidelné pocení v sauně vám pomůže shodit i několik kilo.</span> Zhubnout se dá i v sauně. Pravidelné pocení v sauně vám pomůže shodit i několik kilo.

Nevíte jak zhubnout? Nabízíme vám tip na hubnutí. Vyzkoušejte hubnout jinak. Vyzkoušejte to v sauně. V sauně sice nezhubnete nějak dramaticky, ale je spolehlivě prokázáno, že pravidelné návštěvy sauny mohou pomoci snížit váhu až o několik kilogramů.

V sauně je vaše tělo vystaveno vysoké teplotě, a tělo se hodně potí. Díky tomu se můžete zbavit pár kilo, které máte navíc. Je to především díky tomu že sauna urychluje metabolismus a zároveň se vaše tělo zbavuje přebytečných zásob vody. Pokud pravidelné návštěvy sauny zkombinujte s úpravou jídelníčku a cvičením, určitě se vám podaří zhubnout. Čtěte dál a dozvíte se, jak se dá zhubnout v sauně.

Sauna a hubnutí?

Pokud chcete zkusit něco nového, co by vám pomohlo zhubnout, zkuste to v sauně. Porozhlédněte se ve svém okolí, jestli někde poblíž nemáte nějakou saunu. Bývají buď součástí plaveckých bazénů, nebo je často najdete i v různých sportovních areálech nebo ve fitness centrech (jejich umístění asi nebude náhodné :-) ).

Do sauny byste měli chodit pravidelně. Pokud tam zajdete jen občas, náhodně, v nepravidelných intervalech, efekt sauny na snižování váhy bude jen minimální. Nejlepší je spojit návštěvu sauny s pravidelnou fyzickou aktivitou jako třeba plavání nebo pravidelné cvičení. Tím se vaše hubnutí značně urychlí.

Hubnutí v sauně

Doporučená frekvence návštěv sauny je ideálně dvakrát týdně, přičemž jedna návštěva sauny by měla být alespoň půl hodiny. Kratší sanování nebude mít ten cílený efekt.

Optimální teplota v sauně by měla být v rozmezí 60 – 70 stupňů celsia. Pokud si ale troufáte i na vyšší teplotu, vůbec se toho nebojte. Čím vyšší teplota tím lépe, nezapomínejte ale na to, že byste v sauně měli strávit alespoň půl hodiny, takže to s vysokými teplotami zase tak moc nepřehánějte.

Na co si dát pozor při hubnutí v sauně?

Pokud se rozhodnete vyzkoušet hubnutí v sauně, neměli byste zapomínat na pravidelný pitný režim. Zvláště v případě, kdy návštěvy sauny zkombinujte s cvičením nebo s jinou fyzikou aktivitou. Při pobytu v sauně vaše tělo nárazově ztrácí velké množství tekutin pocením. Tyto tekutiny je nutné doplnit. Nezapomínejte tedy na dostatečný přísun vody před i po saunování. Pít byste měli především vodu a především pak neslazené minerálky. Minerálky, protože při pocení vaše tělo vylučuje v potu i velké množství minerálů (proto je pot slaný).

Jak jsme uváděli výše, doporučená frekvence návštěv sauny je alespoň 2x týdně. Chcete-li hubnout s pomocí sauny ještě rychleji, můžete saunu navštěvovat i častěji. Nejefektivnější je režim, kdy do sauny chodíte každý druhý den. Tedy jeden den návštěva sauny (a případně cvičení) a druhý den odpočinek.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Tipy jak zhubnout: Vyzkoušejte to v sauně

Diskuse: 2
  • Custom avatar sisinka

    Nesouhlasím s článkem. Každý, kdo pravidelně fitnesscentra navštěvuje, moc dobře ví, že sauny jsou pro sportovce prospěšné díky rychlejší regeneraci po fyzické aktivitě a zdravému pocení škodlivin z těla ven, nikoli pro hubnutí. Tuky vždy šlo, jde a vždy půjde shodit jedině cvičením v kombinaci s vyváženou stravou. Chození do sauny člověk na váze pozná jedině úbytkem vypocené vody, kterou (podle zásad správného saunování) by měl ihned doplnit zpět do těla.

    • Custom avatar Petr Červený

      Přesně tak, souhlasím, článek nesmysl…

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar