Jak shodit přebytečná kila

Na to abyste shodili jedno kilo za týden (tedy asi 5 kilo za měsíc) stačí jen málo.

Nevíte, jak shodit přebytečná kila? Zapomeňte na nesmyslné diety. Na to abyste shodili jedno kilo za týden (tedy asi 5 kilo za měsíc) stačí jen málo. Musíte ubrat ve vašem jídelníčku 300 – 500 kalorií (kcal). A současně musíte spálit / vypotit dalších 500 – 700 kalorií. Celkem tedy asi 1000 kalorií denně, což za týden dělá asi 7000 kalorií (kcal). A to odpovídá jednomu kilu tělesného tuku.

Takové hubnutí nemusí být nic složitého. Na to, abyste shodili jedno kilo každý týden, bude stačit, když začnete každý den chodit běhat nebo chodit na hodinovou procházku svižnou chůzí. To by vám mělo pomoci spálit 400 – 500 kcal. K tomu přidejte 3x týdně nějaké cvičení (Zumba, aerobic, pilates apod.).

Udělejte revizi svého jídelníčku. Přestaňte si sladit kávu. Přestaňte pít sladké limonády, džusy apod. Omezte sladké. Místo různých sladkých bonbónů, tyčinek, dortíků, nanuků, zmrzliny si dovolte jen občas pár kousků čokolády (min. 70% kakaa). Uvidíte, že už jenom tímto ušetříte hodně kalorií.

Zmenšete svoje běžné obědy nebo večeře o 1/3 a doplňte jídlo o zeleninový salát. Díky tomu nebudete mít hlad (váš žaludek změnu ani moc nepozná), vaše boky, břicho a stehna to ale poznají. Uvidíte, že shodit přebytečná kila jde i bez velkého trápení.

Mohlo by vás zajímat: Cvičení v posilovně, Hubnutí i bez diety, Jak se zbavit nadváhy, Pitný režim

Hubnutí nemusí být nijak složité. Stačí se jen řídit několika jednoduchými pravidly. Zdravý jídelníček, pravidelný pohyb, dostatečný pitný režim, dostatek odpočinku (a spánku) a omezit stres. Pak je možné zhubnout i bez nějaké drastické diety a bez jo-jo efektu.
Za poslední rok, jsem zhubnula o cca 15 kilo. Změnila jsem jídelníček (a chutná mi to!). Začala jsem pravidelně cvičit (a baví mě to!). Zjistila jsem, že ve výsledku není podstatní, kolik vážím, ale abych se cítila spokojeně!
Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Tělo dospívajících prochází celou řadou změn. Zvláště u dívek se během puberty zvyšuje množství podkožního tuku. To je ale součástí přirozených, fyziologických procesů. Při hubnutí v 15 letech byste se měli vyhýbat hladovění nebo nízkokalorickým dietám. Ty by vám mohly jenom uškodit.
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).
Středomořská dieta má jako základ hodně zeleniny a ovoce. Nedílnou součástí jsou i ryby, mořské plody a olivový olej. Je doporučováno jíst spíše menší porce jídla. Spíše než dieta, je to prostě jen zdravý jídelníček.
Máte pocit, že potřebujete zhubnout 5 kg dolů a nevíte jak na to? Poradíme vám, jak zhubnout i bez diety a bez zbytečného počítání kalorií. Abyste shodili 5 kilo dolů. Stačí vám jen drobné změny v jídelníčku a trochu více pohybu
Nadměrné množství tuku na břiše znamená značné zdravotní riziko. Hlavně zvýšené množství vnitřního (viscerálního) tuku je rizikové. Pro zhubnutí tuku na břiše je nutná celková změna životního stylu. Více pohybu a cvičení. Zdravější a rozumnější jídelníček.