Hubnutí a XBOX (Kinect)

Herní konzole XBOX vybavená pohybovým senzorem Kinect je ideální společník pro hubnutí

Herní konzole XBOX vybavená pohybovým senzorem Kinect je ideální společník pro hubnutí. Ať už se jedná o starší XBOX 360 nebo nejnovější XBOX One, umožní vám zapojit do hubnutí i trochu zábavy. Jak to vlastně celé funguje?

XBOX je původem klasická herní konzole. Připojíte si ji k televizi, vložíte do ní DVD s nějakou hrou a s pomocí ovladače hrajete nějakou hru (auta, střílečka, cokoliv). Již před několika lety ale Microsoft vyvinul ovladač Kinect. Ten dokáže snímat polohu a pohyby vašeho těla. Takže k ovládání postavy ve hře nepotřebujete žádné dálkové ovládání. Dálkovým ovladačem je vaše tělo.

Díky tomu pak vznikla celá řada her, které vás nutí skákat, běhat na místě, prudce mávat rukama a tak podobně. Takže se při tom pořádné zapotíte. Kromě samotných her existují i „hry“ určené přímo pro hubnutí. Ať už je to například ZUMBA, Kinect Training, nebo i další. V nich vám terenér předcvičuje, a herní konzole sleduje vaše pohyby a hlídá, abyste všechny cviky prováděli poctivě a správně.

Takže místo nudného dělání „dřepů“ a koukání do zdi si můžete doma zacvičit i mnohem zábavněji. Starší XBOX 360 umožňuje, aby jednu hru hráli 2 lidé současně, novější XBOX One pak umožňuje, aby ji hráli až 4 lidi současně.

Mohlo by vás zajímat: Zdravé hubnutí a zdravý životní styl, Optimální tepová frekvence, Hubnutí do plavek