Hubnutí do plavek

Základem úspěšného hubnutí do plavek je zdravý jídelníček.

Blíží se léto a vy najednou přemýšlíte jak to zařídit, abyste měla co nejkrásnější postavu, až budete v létě na plži v plavkách? Hubnutí do plavek, nebo i z jiného důvodu je stejné jako kterékoliv jiné hubnutí. Záleží na tom, jaká je vaše startovní pozice a kolik na to máte času.

Pokud se snažíte zhubnout do plavek na poslední chvíli tak máte dvě možnosti. Buď se smíříte s tím, že se vám podvede zhubnout jen málo, nebo se pustíte do nějakého drastického redukčního programu, který ale nebude mít trvalý efekt.

Základem úspěšného hubnutí do plavek je zdravý jídelníček. Měli byste omezit vše, co vaší postavě neprospívá. Tedy především tuky, smažená jídla, pečivo a těstoviny z bílé mouky. Z masa dávat přednost rybímu masu, mořským plodům nebo maximálně libové drůbeží maso. Rozhodně musíte z jídelníčku vyřadit všechny prázdné kalorie – sladké nápoje jako jsou různé limonády a džusy, zbytečné mlsání jako jsou různé slané nebo sladké pochoutky.

Nedílnou součástí hubnutí do plavek pak musí být i vhodné cvičení zaměřené na formování těch správných tělesných partií – tedy cvičení na boky, břicho, stehna a zadek. Pokud to již neděláte, měli byste začít cvičit pravidelně nejméně 3x týdně, pokaždé alespoň hodinu. Během cvičení pak musíte kombinovat aerobní aktivity jako běh, jízda na kole, na rotopedu s cvičením zaměřeným na posílení konkrétních svalových skupin – břišní svaly, hýžďové svaly atd.

Mohlo by vás zajímat: Citrónová čistící dieta, Cvičení a cviky na prsa, Dietní jídelníček pro hubnutí

Pro úspěšné hubnutí, je dobré mírně omezit příjem kalorií (žádné hladovění), a více pohybu. Pro hubnutí do plavek před dovolenou, je dobré začít se změnami, alespoň 6 týdnů předem. Stačí zdravý jídelníček, pravidelné cvičení a výsledek se velmi rychle dostaví.