Hubnutí s trvalým výsledkem

Jak tedy zhubnout s trvalým výsledkem? K dosažení tohoto cíle je potřeba postupovat po jednotlivých krocích.

Zhubnout – resp. snížit váhu o pár kilo nemusí být nic až tak složitého. Stačí na pár dní podstatně omezit jídlo a kila jdou poměrně rychle dolů. Podobná rychlá redukce váhy se ale určitě nedá považovat za plnohodnotné hubnutí. Rozhodně to není hubnutí s trvalým výsledkem.

Jak tedy zhubnout s trvalým výsledkem? K dosažení tohoto cíle je potřeba postupovat po jednotlivých krocích. Obecně se doporučuje, že optimální rychlost hubnutí by neměla přesáhnout 0,5 – 1 kg za týden. Při rychlejším hubnutí hrozí větší riziko, že výsledek nebude trvalý. Pochopitelně ale záleží na počáteční rychlosti. Obézní člověk s vysokou nadváhou si může dovolit hubnout o něco rychleji, než ten kdo chce shodit pouze 3 – 4 kila.

Pro hubnutí s trvalým výsledkem je mnohem lepší postupovat pomaleji po menších krůčcích. Není nejlepší nápad hned od začátku nasadit nějakou drastickou dietou. Mnohem lepších výsledků dosáhnete, když jeden týden omezíte třeba smažená jídla, další týden vypustíte slazené nápoje, další týden pak nahradíte klasické pečivo nějakou celozrnnou variantou atd. Cílem je, aby se vaše tělo mohlo přizpůsobit těmto změnám. Úpravy jídelníčku byste také neměli vnímat jako něco co je nutné „pár týdnů“ přetrpět, ale spíše je vnímat jako dlouhodobější změny. Není cílem, aby se vám zvolená dieta už po pár dnech zprotivila. Cílem je, abyste jedli to, co vám chutná a přitom do sebe nedostávali zbytečné kalorie.

Mohlo by vás zajímat: Zhubnout 1 kilo za týden, Jak přestat kouřit, Hubnutí po vysazení antikoncepce

Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků, pak podle některých studií máte velkou šanci na prodloužení délky života až o 3 roky.
Snaha o příliš rychlé zhubnutí vede často jen ke zbytečnému pocitu frustrace. V extrémních případech pak hrozí i vážné zdravotní problémy.