Zhubnout 1 kilo za týden

Zhubnout jedno kilo za týden není nic složitého

Zhubnout jedno kilo za týden není nic složitého. K podobné rychlosti hubnutí vám postačí jen několik menších změn ve složení vašeho jídelníčku. Nejsou potřeba žádné dramatické změny, nebo hladové diety. Naopak, možná si ani nevšimnete, že hubnete.

Optimální rychlost hubnutí, abyste se vyhnuli jo-jo efektu, je 0,5 – 2,5 kila za týden (tato hodnota je značně individuální, u každého to bude trochu jiné číslo, hodně záleží i na vaší aktuální váze).

K tomu aby se vám povedlo zhubnout 1 kilo za týden, postačí jen pár malých změn. Tak například můžete vypustit všechny slazené nápoje. Když se podíváte na malou lahev coca-coly (0,5 litru), zjistíte, že obsahuje cca 210 kcal (resp. necelých 1000 KJ). To je poměrně hodně a přitom vám tyto kalorie nic nedají, je to jen cukr, který tělo neumí nijak efektivně využít. To samé platí pro všechny další sladké nápoje (limonády, džusy apod.)

Bílé pečivo a potraviny založené na bílé mouce je další věc. Kterou můžete ve svém jídelníčku snadno nahradit, aniž byste to nějak výrazně pocítili. Místo „obyčejných“ rohlíků si dopřejte celozrnné pečivo. Místo klasických těstovin volte ty vyrobené z celozrnné mouky.

Sladíte si čaj nebo kávu? Zkuste kávu bez cukru (třeba jen s mlékem). Nebo si do čaje dejte místo cukru med. I to vám pomůže ušetřit pár kalorií. Máte-li často smažená jídla, vyzkoušejte podobné jídlo připravit dušením v páře. Budou to další ušetřené kalorie.

Nechcete-li dělat změny v jídelníčku a při tom zhubnout 1 kilo za týden, zkuste začít cvičit. Pokud 3x týdně zajdete na hodinu do fitness centra, zaběhat si, projet se na kolo. Uvidíte, že zhubnete i o víc než o 1 kilo za týden.

Mohlo by vás zajímat: Přírodní projímadlo, Rychlé snížení celkové váhy, Zaručený způsob jak zhubnout

Pro pacienty s výraznou nadváhou (BMI 30 a více), jsou v ČR k dispozici injekce na hubnutí. Jedná se o léky Ozempic a Saxenda. Potlačují chuť k jídlu, a vedou ke snížení váhy až o 20%. Oba léky (injekce na hubnutí), jsou ale k dispozici pouze na předpis od lékaře (od diabetologa nebo od jiného lékaře).
Je možné zhubnout o 10 kilo za 14 dní? Takto rychlý úbytek tukové tkáně, není příliš reálný (a nebyl by ani moc zdravý). Zhubnout o 10 kilo, je ale určitě možné. Stačí trochu změnit jídelníček a více se hýbat. Za pár týdnů/měsíců, to může být i více než 10 kilo dolů.
Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Máte pocit, že potřebujete zhubnout 5 kg dolů a nevíte jak na to? Poradíme vám, jak zhubnout i bez diety a bez zbytečného počítání kalorií. Abyste shodili 5 kilo dolů. Stačí vám jen drobné změny v jídelníčku a trochu více pohybu
Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.
Na to, abyste zhubnuli 0,5 kila za den, museli byste svůj kalorický příjem snížit o 3500 kalorií (kcal). A to pro většinu lidí není možné.
Abyste zhubnuli o 5 kilo za týden, tedy za 7 dní, budete muset každý den shodit cca tři čtvrtě kila dolů.
K tomu, abyste zhubnuli o 5 kg za dva měsíce, se určitě nemusíte pouštět do nějaké drastické redukční diety. Zapomeňte především na „hladové“ diety