Hubnutí po vysazení antikoncepce

Obecně se ale většina žen shoduje, že užívání hormonální antikoncepce „povzbudilo“ jejich chuť k jídlu

S užíváním antikoncepce je spojená celá řada mýtů. Některé jsou dány historicky, kdy v minulosti obsahovala hormonální antikoncepce násobně vyšší dávky hormonů, jiné jsou dány rozdíly mezi jednotlivými typy hormonální antikoncepce.

Obecně se ale většina žen shoduje, že užívání hormonální antikoncepce „povzbudilo“ jejich chuť k jídlu, takže po tom, co začali brát HA, přibraly pár kilo. Naopak ve chvíli, kdy se rozhodly pro vysazení antikoncepce, tak pár kilo zhubli. To ale neplatí 100%. Jsou i výjimky, které naopak po vysazení antikoncepce naberou několik kilo.

Obecně ale platí, že po vysazení antikoncepce je velká pravděpodobnost mírného zhubnutí. Kromě toho, se u většiny žen zvyšuje chuť na sex, a obecně se cítí lépe. Současně se ale mění vnímání okolních vůní (čich je do značné míry ovlivňován hormony). Řada žen také s vysazením hormonální antikoncepce pociťuje změny nálad. I když v tomto případě je to opět značně individuální, u někoho je to pozitivní posun (výkyvy nálad se zmírní) u jiných je to ale spíše negativní posun (výraznější výkyvy nálad).

Mohlo by vás zajímat: Štíhlá postava jako modelka, Přírodní hubnutí, Nízkokalorické recepty, Flavonoidy

Nesnažte se ihned zhubnout. Vaši současnou váhu jste také nenabrali za pár dní.
Hormonální antikoncepce je považována ze jednu z nejspolehlivějších metod, jak zabránit nechtěnému početí a těhotenství.