Hubnutí po vysazení antikoncepce

Obecně se ale většina žen shoduje, že užívání hormonální antikoncepce „povzbudilo“ jejich chuť k jídlu

S užíváním antikoncepce je spojená celá řada mýtů. Některé jsou dány historicky, kdy v minulosti obsahovala hormonální antikoncepce násobně vyšší dávky hormonů, jiné jsou dány rozdíly mezi jednotlivými typy hormonální antikoncepce.

Obecně se ale většina žen shoduje, že užívání hormonální antikoncepce „povzbudilo“ jejich chuť k jídlu, takže po tom, co začali brát HA, přibraly pár kilo. Naopak ve chvíli, kdy se rozhodly pro vysazení antikoncepce, tak pár kilo zhubli. To ale neplatí 100%. Jsou i výjimky, které naopak po vysazení antikoncepce naberou několik kilo.

Obecně ale platí, že po vysazení antikoncepce je velká pravděpodobnost mírného zhubnutí. Kromě toho, se u většiny žen zvyšuje chuť na sex, a obecně se cítí lépe. Současně se ale mění vnímání okolních vůní (čich je do značné míry ovlivňován hormony). Řada žen také s vysazením hormonální antikoncepce pociťuje změny nálad. I když v tomto případě je to opět značně individuální, u někoho je to pozitivní posun (výkyvy nálad se zmírní) u jiných je to ale spíše negativní posun (výraznější výkyvy nálad).

Mohlo by vás zajímat: Štíhlá postava jako modelka, Přírodní hubnutí, Nízkokalorické recepty, Flavonoidy

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Nesnažte se ihned zhubnout. Vaši současnou váhu jste také nenabrali za pár dní.
Hormonální antikoncepce je považována ze jednu z nejspolehlivějších metod, jak zabránit nechtěnému početí a těhotenství.