Jak přestat kouřit

Způsobů, jak přestat kouřit je hodně - pomáhají i nikotinové náplati, žvýkačky nebo můžete zkusit elektronickou cigaretu

Jak přestat kouřit? No tak to je velmi jednoduché = přestaňte hned teď. Ne opravdu, to není jen nějaký pomatený blábol. Pokud opravdu chcete přestat kouřit, pak nejdůležitější je vaše rozhodnutí a motivace.

Neexistuje žádný zaručený recept, jak přestat kouřit. Na každého kuřáka funguje něco jiného. Někomu pomohou s odvykáním nikotinové náplasti, u jiného to jsou nikotinové žvýkačky, další vám zase doporučí metodu postupného snižování počtu vykouřených cigaret, a jiný zase bude přísahat na elektronickou cigaretu.

Každý napravený kuřák vám ale potvrdí, že „přestávat kouřit“ moc nefunguje. Pokud budete pořád jenom „přestávat“ tak nikdy kouřit nepřestanete. Pokud si v tuto chvíli říkáte „tak já přestanu kouřit od zítřka“, je to špatně. Protože zítra si řeknete zase něco jiného a za týden už na to zapomenete. Nejlepší způsob, jak přestat kouřit, je rozhodnout se a přestat hned teď.

Vyhoďte všechny cigarety, co máte doma, všechny zapalovače a zatněte zuby. Prvních pár dní sice bude obtížných, ale jakmile to překonáte, už to bude jenom lepší. Než se zbavíte všech chutí na cigaretu, uplyne hodně času, ale už za pár dní to bude snášet bez velkých obtíží. Nejdůležitější je začít a vydržet.

Mohlo by vás zajímat:Nikotinové náplasti, Odvykání kouření, Potlačení chuti k jídlu, Zdravotní problémy

Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Stanovte si krátkodobé cíle. Například: „tento týden půjdu 3x cvičit, omezím se o 200 kilo kalorií denně a shodím půl kila“. Dosažení takového cíle pro vás bude mnohem snadnější.
Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.
Cigarety sice potlačují chuť k jídlu a zrychlují metabolismus = mohou snížit vaši váhu. Je to ale opravdu ta správná cesta jak zhubnout?