Jak vybrat správnou podprsenku

Dlouhodobé nošení špatné podprsenky může způsobovat celou řadu problémů.

Podle různých odhadů si velká většina žen neumí správně vybrat podprsenku. Někdy se udává, že až 80% žen nosí podprsenku, která má nevhodný obvod nebo nesprávnou velikost košíčků. Z toho pak může vznikat třeba i bolest zad.

Jak tedy vybrat správnou podprsenku? To, jestli máte správnou podprsenku, poznáte podle toho, jak vám sedí. Správná podprsenka by neměla mít příliš velký obvod. Pokud vzadu uchopíte zapínání podprsenky a odtáhnete jej od páteře, neměl by zde vzniknout větší prostor než na dva prsty. Podprsenka by ale neměla být ani příliš malá a příliš těsná.

Správná podprsenka by také měla poskytovat správnou oporou pro vaše poprsí. Jedním ze znaků nevhodně vybrané podprsenky je to, že se ramínka zařezávají do kůže. U podprsenky se správnou velikostí, mají ramínka pouze podpůrný charakter. Ramínka nejsou to hlavní, co drží vaše prsa. Příliš vhodná nejsou ani tenká ramínka, která se pak více „zařezávají“ do kůže.

Důležitý je i výběr správné velikosti košíčků. Ty by neměly být příliš malé – jinak vám budou prsa trochu „přetékat“. Neměli by ale ani být příliš velké, protože pak košíčky neposkytují prsům správnou oporu.

Dlouhodobé nošení špatné podprsenky může způsobovat celou řadu problémů. Od bolesti zad, přes špatné držení těla, po bolesti hlavy, šíje nebo i různé bulky a záněty (způsobují kostice, které mají nevhodný tvar či velikost).

Mohlo by vás zajímat: Jak ochladit byt, Jak zhubnout prsa, Jak zhubnout do plavek, Kalorické tabulky

Na vzhledu vašeho poprsí se nemalou měrou podílí i prsní svalstvo. Proto je vhodné, cvičit na zpevnění prsního svalstva.