Jak zpevnit prsní svaly a mít hezké poprsí

<span>Na vzhledu vašeho poprsí se nemalou měrou podílí i prsní svalstvo. Proto je vhodné, cvičit na zpevnění prsního svalstva.</span> Na vzhledu vašeho poprsí se nemalou měrou podílí i prsní svalstvo. Proto je vhodné, cvičit na zpevnění prsního svalstva.

Těhotenství, výkyvy hormonů, změny váhy nebo přirozené stárnutí může způsobovat, že se prsa uvolní. I když je stárnutí prsní tkáně a pokožky přirozený jev, existují určité cviky a postupy, díky nimž můžete zpevnit své poprsí. Přirozeně zde jsou pak i chirurgické metody, pro vylepšení vzhledu poprsí, ale určitě jde to i bez plastické chirurgie.

Jak zabránit ochabnutí poprsí

Pokleslá nebo ochablá prsa mohou být často i následkem používání nevhodné podprsenky, kolísání váhy, nezdravého životního stylu nebo i z jiných příčin. Abyste tedy zabránili ochabnutí poprsí, je důležitá prevence. To zahrnuje nezanedbávat své tělo, a nezačínat řešit vzhled svých prsou, až když je pozdě.

Pokud chodíte pravidelně cvičit nebo sportovat, určitě nezapomínejte na sportovní podprsenku. Při aktivním pohybu, se při každém kroku nebo poskočení, prsa zhoupnou a mírně protáhnout. Nejenom, že je pak sportovní podprsenka při sportu mnohem pohodlnější, než běžné spodní prádlo (to snad ani nemusíme zmiňovat), má i značný vliv na to udržení pevného poprsí.

Hodně špatné je i časté kolísání váhy. Opakované nabírání kil a jejich hubnutí (jo-jo efekt), vede ke ztrátě elasticity kůže. Pokaždé, když se zvýší vaše váha, tak se zvětší prsní tkáň, zvýší se množství tukové tkáně v poprsí. Pokožka prsou na to musí reagovat a roztáhnout se. Při snížení váhy se pak již pokožka tak ochotně nestahuje, nezpevňuje.

Používejte také vhodné kosmetické přípravky, nějaký krém na zpevnění pokožky prsou, který zvýší její pružnost a elasticitu. Nejvhodnější jsou pak přípravky, které podporují tvorbu kolagenu pokožce.

Jak vybrat správnou podprsenku

Velmi důležitý je i výběr správné podprsenky. Podle některých odhadů až 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky. Přičemž není dobrá ani příliš volná, ani příliš malá podprsenka. Velká většina žen se také snaží nosit menší podprsenku, než jaká odpovídá velikosti jejich prsou.

Správná podprsenka by vám měla ideálně sedět. A to tak, že o ní skoro ani nevíte. Pokud chytíte zapínání podprsenky a natáhnete ho směrem od páteře, měl by vzniknout prosto maximálně na dva prsty. Pokud je to více, je obvod podprsenky příliš velký. Špatnou podprsenku poznáte i podle toho, že se vám ramínka zařezávají do kůže. Přitom ale ramínka podprsenky mají mít spíše doplňující funkci. Určitě to nemají být ramínka, kdo drží vaše poprsí.

Jak zpevnit prsní svaly

Na vzhledu vašeho poprsí se nemalou měrou podílí i prsní svalstvo. Proto je více než vhodné, alespoň občas, cvičit cviky na zpevnění prsního svalstva.  Měli byste se snažit nejméně dvakrát týdně cvičit několik sérií cviků na posílení se zpevnění prsního svalstva. Cviků, které můžete vyzkoušet, je celá řada.

Úplná klasika jsou kliky. Můžete vyzkoušet jak klasickou verzi, kdy se země dotýkají jen dlaně a špičky nohou, nebo lehčí variantu, kdy se země dotýkají dlaně a kolena. Ruce byste měli mít přímo pod rameny. Při provádění kliků se musíte snažit držet rovná záda, nehrbit se apod.

Mlže zkoušet kombinovat pomalé kliky, kdy pomalým plynulým pohybem jdete co nejníže k zemi a stejně plynule zase nahoru, s rychlejší variantou.

Můžete také vyzkoušet různé polohy rukou, kdy špičky prstů směřují rovně dopředu, nebo jsou otočené od 45 stupňů a směřují směrem k sobě. Podle polohy dlaní se pak více či méně zapojují různé části prsního svalu.

Cvičení a cviky na prsa

K dalšímu cviku na posílení prsních svalů budete potřebovat lehké činky (stačí 1,5 – 3 kila, v nouzi se dají použít i dvě PET lahve naplněné vodou). Lehněte si na záda na zem. Široce rozpažte a pokrčte ruce v lokti, takže jsou kolmo k podlaze. Pak ruce zvedejte směrem vzhůru. Pohyb byste měli provádět především zatínáním prsního svalu.

Vyzkoušejte i další cviky na prsa. Je jich celá řada. Pokud chodíte občas do posilovny nebo do fitness centra, pak zde najdete různé stroje na posílení právě prsních svalů. Jen nezapomeňte, že vám nejde o budování svalové hmoty. Nemá tedy smysl snažit se zvedat co největší váhu, tak jako to dělají kulturisti a ti kdo usilují o rozvoj síly. Vám stačí delší série s vyšším počtem opakování.

Jak zhubnout a zpevnit prsa

Pokud vám jde o zmenšení velikosti poprsí a jeho zpevnění, pak byste měli mít na paměti, že se dost dobře nedá selektivně hubnout jen na jednom místě těla. Při hubnutí je nutné zvolit vhodný jídelníček, kterým snížíte přísun kalorií. Tak abyste jich snědli méně, než kolik jich pak spálíte. Stačí i jen malý rozdíl mezi příjmem a výdejem na to, abyste začali hubnout. Nemůžete ale svoje tělo nějak přinutit, aby začalo spalovat tuk jen v jednom konkrétním místě.

Při hubnutí je tedy nutné počítat s celkovým snižováním váhy. Tím, že ale budete kombinovat vhodné druhy cvičení se změnami v jídelníčku, pak můžete dosáhnout toho, že při hubnutí budete zároveň zpevňovat své poprsí. Při postupném úbytku váhy, tedy při odbourávání tukové tkáně, mimo jiné i na prsou, mohou vaše prsa nějakou dobu vypadat ochablejší. Část z toho ale vyřeší přirozená regenerace a elasticita pokožky. A určitě tomu napomůžete pravidelným cvičením na posílení a zpevnění prsního svalstva.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zpevnit prsní svaly a mít hezké poprsí

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar