Zhubnout boky

Co dělat, jak zhubnout boky, abyste si zase mohli obléknout svoje oblíbené rifle nebo sukni či šaty?

Boky, břicho a zadek, to jsou místa na ženské postavě, kde se nejčastěji ukládá přebytečný tuk. Co dělat, jak zhubnout boky, abyste si zase mohli obléknout svoje oblíbené rifle nebo sukni či šaty? Na úvod je nutné říci, že není možné jednoduše zaměřit hubnutí pouze na boky (stejně tak to platí i pro břicho nebo zadek). Je ale možné vybrat vhodné cviky, které vám pomohu zhubnout právě boky.

Základem pru úspěšné hubnutí v bocích je jídelníček. Pokud se budete i nadále stravovat tučnou, sladkou a obecně nezdravou a nedietní stravou, sebevětší úsilí investované do cvičení vám příliš nepomůže.

Stejně tak ale platí, že sebelepší dieta vám se zhubnutím boků, zadku nebo břicha pomůže jen částečně. Pro efektivní a úspěšné zhubnutí je potřeba kombinace jak diety (resp. zdravého a vyváženého jídelníčku) tak vhodného cvičení.

Nejlepší cviky na boky jsou například zkracovačky, šikmé přitahování kolen k tělu a další. Přesný popis jednotlivých cviků na boky najdete v dalších souvisejících článcích.  Během cvičení byste si také měli dávat pozor, abyste necvičili příliš intenzivně. Vaše tepová frekvence by měla být maximálně na úrovni 60% maximální tepové frekvence (maximální tepovou frekvenci zjistíte tak, že od čísla 220 odečtete svůj věk).

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout v sauně, Návod jak zhubnout, Omezení množství kalorií

Nejlepší cvičení na stehna a zadek, jsou klasické dřepy (dřepů ale existuje více druhů). Samotné dřepy, vám ale nezajistí hubnutí na stehnech a na zadku. Pro hubnutí je vhodná i změna jídelníčku, a pravidelný pohyb (déletrvající aerobní aktivity, jako rychlá chůze, Nordic walking, běhání či jízda na kole).
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.