Jak zhubnout v sauně

Při pobytu v sauně se vaše tělo prohřívá, zvyšuje se jeho tělesná teplota, a vy se potíte.

Pravidelná návštěva sauny, vám může pomoci shodit pár kilo i bez toho, že byste museli intenzivně cvičit, nebo dodržovat nějakou složitou dietu. Jak je to možné? Jak se dá zhubnout v sauně?

Při pobytu v sauně se vaše tělo prohřívá, zvyšuje se jeho tělesná teplota, a vy se potíte. Tím se vaše tělo zbavuje nahromaděné váhy (už jenom to samo o sobě vám může ubrat pár kilo). A také se díky pobytu v sauně, aktivuje váš metabolismus. Ten se z klidového režimu převede do vyšší váze, a vy tak i jen při sezení v sauně, spotřebuje mnohem více kalorií, než kdybyste seděli doma na gauči u televize.

Je asi jasné, že pouze návštěvami sauny, se nedá zhubnout o 10 nebo 20 kilo. Pokud ale pravidelné návštěvy sauny zkombinujete s vhodným cvičením, a pohlídáte si svůj jídelníček, uvidíte, že vaše kila „poletí dolů“. Návštěva sauny je pak velmi dobrá relaxace právě v případech, kdy chodíte cvičit. Pokud si po cvičení zajdete ještě do sauny (nezapomeňte si mezi koncem cvičení a návštěvou sauny dostatečně doplnit vypocené tekutiny), pobyt v sauně napomůže regeneraci unavených svalů.

Pobyt v sauně je pak ideální především v chladnějších měsících. Pravidelná návštěva sauny působí prokazatelně i jako prevence různých onemocnění – například: nachlazení, rýmy, kašel apod. Pokud chcete být fit, štíhlejší a zdravější, začněte chodit do sauny.

Mohlo by vás zajímat: Optimální teplota v sauně, Postupné snižování váhy, Jak zhubnout bez cvičení