Jak zhubnout po porodu

<span>Jak shodit kila po porodu? Nesnažte se to uspěchat. Berte to s nadhledem.</span> Jak shodit kila po porodu? Nesnažte se to uspěchat. Berte to s nadhledem.

Narození dítěte je bezesporu neuvěřitelně nádherný zážitek. Ale účinky těhotenství mohou být pro vaši postavu doslova „zničující“. Celá řada maminek se po porodu trápí tím, že jejich postava a váha se nevrací zpět.

Trápí i vás váš vzhled po porodu? Kladete si otázky, jak je možné že některé celebrity (nebo i vaše kamarádky) si mohou už pár týdnů po porodu vyrazit v bikinách. Kladete si otázku, proč ony mohou a vy ne? Proč mají již krátce po porodu zase hezkou postavu a vy nic? Nebojte se. I vy máte šanci mít zase hezkou a štíhlou postavu. Poradíme vám jak efektivně zhubnout po porodu.

Tipy jak začít hubnout po porodu

Každé těhotenství je jiné. U každé ženy se těhotenství projevuje jinak. To, o kolik přiberete, a na kterých partiích se to nejvíce projeví, je hodně individuální. Nemá tedy cenu srovnávat, že u vás to je jiné, než u jiných žen. Tak to příroda zařídila, nemá cenu se s tím nějak trápit.

Jako u každého hubnutí, i při hubnutí po porodu platí, že je nutné postupovat po jednotlivých krocích a s rozumem. Speciálně po porodu, kdy většina žen kojí, není ten správný čas na nějaké experimenty s drastickými dietami nebo dokonce s nějakými prášky na hubnutí. Nejlepší způsob jak zhubnout po porodu, je staromódní a klasický. Kombinace cvičení a vhodné diety vám zajistí zhubnutí a vytvarování postavy, tak abyste byla spokojena.

Hubneme po porodu krok za krokem

Je určitě víc než bláhové myslet na to, že ihned po porodu budete mít zase úplně stejnou postavu jako před začátkem těhotenství. Během těhotenství prošlo vaše tělo celou řadou změn. Celý ten proces trval devět měsíců. Je tedy bláhové si myslet, že všechny tyto změny zmizí ze dne na den. Platí obecná pravda, že hubnutí po porodu trvá zpravidla stejně tak dlouho, jako celé těhotenství. Tedy, jak dlouho jste váhu nabírali, tak dlouho ji budete ztrácet. Celý proces se dá ale urychlit pomocí vhodného přístupu, diety a cvičení.

Nejlepší recept na hubnutí po porodu

Jaký je nejlepší recept na hubnutí po porodu? Možná budete překvapené, ale tím nejlepším receptem na hubnutí po porodu je kojení. Kojení, zvlášť pravidelné a časté kojení ihned po narození vašeho dítěte, je pro vaše tělo poměrně vysoce energeticky náročný proces. Je prokázáno, že během kojení vaše tělo ztrácí stovky kalorií navíc oproti běžnému stavu. Nejlepší co pro svoji postavu můžete udělat, je kojení.

A není to jen o ztrátě kalorií. Během kojení se ve vašem těle uvolňuje celá řada hormonů, které vašemu tělu napomáhájí v návratu k původnímu stavu. Tyto hormony podstatnou měrou ovlivňují fyziologické procesy ve vašem těle a mají vliv i na metabolismus.

Jídelníček a cvičení po porodu

Doba po porodu je pro čerstvou maminku extrémně fyzicky i psychicky náročná doba. Určitě není dobrý nápad pouštět se v tomto období do nějakých radikálních diet. Vzhledem k tomu, že velmi pravděpodobně budete svoje miminko kojit, tak na většinu klasických diet pro rychlé snížení váhy rovnou zapomeňte.

Pro vás (a vaši postavu), i pro vaše dítě ale bude dobré, pokud váš jídelníček po porodu bude vyvážený a bude zahrnovat co nejvíce zdravých potravin. Musíte mít dostatečný příjem bílkovin, vitamínů a minerálů. Současně se ale můžete vyhýbat všemu, co vaše tělo nepotřebuje. Tuky, smažená jídla, nadměrný příjem cukrů atp. Místo drastické redukční diety tak postačí, když přejdete na vyváženou zdravou stravu.

To samé platí i pro cvičení. Pokud vás miminko budí 3x za noc a celý den trávíte mezi kojením, přebalování a praním pro svoje miminko, tak není ideální doba na klasické cvičení ve fitness centru. To co ale můžete snadno udělat je zařadit do svého denního programu dlouhé procházky. Prospěje to vám i vašemu miminku. Snažte se postupně do denního programu zařazovat i jednoduché cvičení. Pomůže vám to nejenom hubnout po porodu, ale i zpevnit všechny partie, které byly těhotenstvím nejvíce postiženy.

Rady jak hubnout po porodu

Vyhýbejte se sladkým potravinám a sladkostem. Cukr v těchto potravinách není nic, co by vaše tělo doopravdy potřebovalo. Žádné slazení kávy, žádné sladké tyčinky, sušenky apod.

Pokud máte chuť na něco malého, dejte si jablko, pomeranč, nebo pár kousků zeleniny. Pokud vám nechutná neslazený čaj, dejte si do něj trochu přírodního medu

Zahrňte do jídelníčku potraviny s vysokým obsahem vlákniny (například ovesné vločky). Dílky dostatečnému obsahy vlákniny budete mít po jídle mnohem delší dobu pocit sytosti a omezí se tak vaše záchvaty, kdy máte „chuť na něco dobrého“

To samé pak platí i pro zeleninu a ovoce. Zelenina bývá zpravidla bohatá na vlákninu a vitamíny. Ty prospějí vám i vašemu dítěti

Jídelníček by měl obsahovat dostatečný přísun bílkovin. Ty vaše tělo potřebuje nejenom pro kojení. Pokud omezíte přísun tuků a sacharidů, musíte tento „energetický“ výpadek alespoň částečně kompenzovat. A bílkoviny jsou výborným zdrojem energie, bez výrazných dopadů na vaši postavu. Dopřávejte si hodně ryb, kvalitního kuřecího nebo krůtího masa. Také mléčné výrobky, byť u nich je nutné hlídat obsah tuků.

Hlídejte si velikost porcí. Stejné množství jídla na malém a na velkém talíři vypadá opticky úplně jinak. Dávejte si menší porce jídla na menší talíře a váš mozek si i tak bude myslet, že dostává stejné množství jídla

Nedojídejte po svých dětech. To je častý „zlozvyk“ celé řady maminek. Dojídání po dětech vede jen k tomu, že celý den neustále něco konzumujete a nemáte tak vůbec pod kontrolou, kolik jste toho vlastně za celý den snědla

A hlavně, nestresujte se tím, jak momentálně vypadá vaše břicho, stehna nebo zadek po porodu. První týdny a měsíce po porodu pro vás budou dost náročné i bez toho, že byste si přidělávali starosti s tím, jak zrovna vypadáte. Soustřeďte se na postupné kroky, které jsou uvedeny výše, a uvidíte, že se postupně dostaví změna.

Neřešte, jestli zrovna vážíte o pár kilo víc nebo méně. Podívejte se na svoje miminko, jak se na vás krásně usmívá, a uvědomte si, že to vaše tělo vytvořilo tento malý zázrak. Tak mu odpusťte, že chvíli nebude vypadat přesně podle vašich představ.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout po porodu

Diskuse: 4
 • Custom avatar Alena

  no, nevim…. ja kojim uz tri roky v kuse, a kila se mne drzi jak helvetska vira…..a to nemluvim o 2 ci 3 kilech, ale o 20…..

  • Custom avatar Klára

   Tak nějak :-)

  • Custom avatar lady-of-shadow

   přesně :D a i kdyz udělám týdně 30kiláků, tak vypadám po 4 měsících od porodu jako ponorka :D

 • Custom avatar Nikolína

  Hezky jsem si početla, ale nic nového se nedozvěděla…jídelníček mám pestrý tak jak píšete, žádné sladké (až na zmrzku) a i když cvičím každý den a chodíme ven, kila ne a ne dolů :(

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar