Alzheimerova choroba

Podobně jako u Parkinsonovy nemoci, není ani na Alzheimerovu nemoc známá žádná léčba. Současná medicína umí pouze zpomalit postup choroby nebo omezit některé její dopady.

Alzheimerova choroba je onemocnění mozku, při kterém dochází k postupné demenci. Během této choroby dochází k postupnému rozpadu nervových vláken a buněk. Mění se i látková činnost mozku

Odhaduje se, že v současné době asi 25% lidí nad 85 roků trpí demencí. Na Alzheimerovu chorobu připadá přibližně polovina těchto případů. Alzheimerova choroba ale není onemocnění jenom starých lidí. Vzhledem k tomu, že pro vznik Alzheimerovy choroby existují vrozené dispozice, může se často projevit i u mnohem mladších lidí. Podle odhadů je na celém světě momentálně nemocných asi 30 – 35 miliónů lidí. Jen v České republice by se mohlo jednat o více než 100 tisíc případů. Vzhledem ke stárnutí populace (především v západních zemích), se podíl nemocných rychle zvyšuje.

Podobně jako u Parkinsonovy nemoci, není ani na Alzheimerovu nemoc známá žádná léčba. Současná medicína umí pouze zpomalit postup choroby nebo omezit některé její dopady.

Mezi typické příznaky Alzheimerovy choroby patří především ztráta paměti – především krátkodobé. Lidé často zapomínají, pro co si šli do obchodu, do vedlejšího pokoje apod. Nemocní mají potíže při vykonávání běžných denních činností, projevují se poruchy řeči a vyjadřování. Dochází ke ztrátě orientace v čase i v prostoru, změny osobnosti, nálad a chování.

Mohlo by vás zajímat: Parkinsonova choroba, Snížení cholesterolu, Pitný režim, Kalorické tabulky

Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Doba těsně po porodu určitě není vhodný čas na nějaké radikální hubnutí. Vaše tělo potřebuje i několik týdnů na zotavení z prodělaného porodu.
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.