Antikoncepce na hubnutí

To, že se po antikoncepci tloustne, je tak trochu „mýtus“

Beru antikoncepci a po ní pak tloustnu. To je častá stížnost celé řady žen. Jiné ženy zase mají praktickou zkušenost, že konkrétní druh antikoncepce jim pomáhá snižovat váhu a naopak po jejím vysazení se jim váha zvýší. Kde je vlastně pravda? Jaký má vliv antikoncepce na hubnutí?

To, že se po antikoncepci tloustne, je tak trochu „mýtus“. Je to dáno tím, že především dříve obsahovali antikoncepční pilulky mnohem vyšší dávky hormonálních látek. A díky tomu docházelo k nadměrnému zadržování vody v těle. To ale pro moderní (běžně dostupné) antikoncepční pilulky už tak úplně neplatí. Svádět tedy rostoucí váhu na antikoncepci není to prvé.

Platí tedy, že samotná antikoncepce má jen zanedbatelný vliv na nárůst váhy nebo naopak na hubnutí. Změny váhy mají zpravidla základ ve vaší psychice. U antikoncepce platí, že je zde výrazný „placebo“ efekt. Pokud budete přesvědčeni, že antikoncepce vám pomáhá hubnout, nebo po ní naopak tloustnete, pak to tak skutečně bude, i když v tom je antikoncepce zcela nevině.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí po vysazení antikoncepce, Jak zhubnout po vánocích, Hubnutí v menopauze

Mezi přirozené přírodní potraviny, které obsahují hořčík, patří především banány, mandle, ořechy, listová zelenina, obilí, celozrnná mouka, nebo také i čokoláda
Hormonální antikoncepce je považována ze jednu z nejspolehlivějších metod, jak zabránit nechtěnému početí a těhotenství.