Hubnutí pro ženy v menopauze

Během menopauzy, prodělává ženské tělo celou řadu změn.

Menopauza je stav, který dříve či později zažije každý žena. Obvykle k menopauze dochází mezi 45 – 55 rokem. V individuálních případech se ale může celý proces o něco málo uspíšit nebo naopak opozdit.

Během menopauzy – ale často již 1 – 2 roky před poslední menstruací – prodělává ženské tělo celou řadu změn. Mění se produkce ženských hormonů – estrogenu a progesteronu. Kromě ztráty menstruace a plodnosti, se u žen dostavuje celá řada vedlejších příznaků.

Jedním z těchto vedlejších příznaků jsou i celkové změny postavy. Dochází k výraznému úbytku svalové hmoty. Proto se doporučuje pravidelné cvičení (nebo aktivní pohyb) a jídelníček by měl obsahovat dostatečně vysoký podíl bílkovin a dalších živin. V menopauze by také ženy měli ze svého jídelníčku vypustit všechny zbytečné tuky a cukry. Důležité je také dodržovat pravidelný stravovací režim.

Pro zachování hezké postavy i po menopauze je vhodné věnovat se různým pohybovým aktivitám. Ať už to bude nějaké kondiční cvičení nebo jen běžné aktivity. Můžete začít chodit na dlouhé procházky, jezdit na cyklo výlety, najít si nějakého jiného koníčka, který vás zvedne z gauče a přinutí vás k troše zdravého pohybu.

Mohlo by vás zajímat: Snížení cholesterolu, Optimální váha, Jak zhubnout o deset kilo, Jak hubnout doma

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Metabolický věk je termín používaný k popisu stavu vašeho metabolismu vzhledem k vašemu věku. Pokud máte vyšší metabolický věk, pak to může znamenat nadváhu nebo obezitu, nějaký zdravotní problém, nevhodný jídelníček nebo celkově nezdravý životní styl.
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Jedním z nejlepších cvičení pro ženy, u kterého je zaručeno zhubnutí, je cvičení Contours
Paní Jarka nám napsala svůj příběh, jak se jí podařilo zhubnout o 10 kilo s pomocí její dcery. (ilustrační foto)
Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.