Jak zhubnout po vánocích

Jak shodit přebytečná kila po vánocích? Rady a tipy jak začít hubnout v novém roce.

Vánoce to nejsou jenom svátky klidu a míru, ale pro mnoho z nás, to jsou i svátky, při kterých si dopřáváme mnohem více jídla, než jindy během roku. A na Nový rok pak z toho leckdo z nás má špatné svědomí. Co dělat, abychom po vánocích získaná kila zase co nejrychleji shodili dolů?

Hubnutí po vánocích se od jakéhokoliv jiného hubnutí nijak zvlášť neliší. Je potřeba revidovat jídelníček – odstranit z něj cukry, tuky a další zbytečné kalorie. Naopak tam přidat hodně čerstvé zeleniny, vlákniny, celozrnné pečivo.

Pro co nejrychlejší snížení váhy po vánocích nesmíme zapomenout ani na cvičení. Během vánoc hodně z nás strávila mnoho času lenošením a u televize. V lednu je ten nejlepší čas začít cvičit. Alespoň třikrát týdně hodinu cvičení, plavání, běhání.

Kombinace pravidelného cvičení, rozumného jídelníčku a vytrvalosti dokáže víc než nějaká speciální redukční dieta. Vyzkoušejte to sami. Mnoho rad, jak hubnout po vánocích, jak cvičit a jak si poskládat jídelníček najdete i na těchto stránkách.

Mohlo by vás zajímat: Zhubnout za šest týdnů, Recepty na zdravá jídla, Omezení kalorií, Hubnutí i bez diety

Na to, abyste zhubnuli 0,5 kila za den, museli byste svůj kalorický příjem snížit o 3500 kalorií (kcal). A to pro většinu lidí není možné.
K tomu, abyste zhubnuli o 5 kg za dva měsíce, se určitě nemusíte pouštět do nějaké drastické redukční diety. Zapomeňte především na „hladové“ diety
Klasické české vánoční cukroví se dá bez velkého přehánění zařadit mezi kalorické bomby. Ale i vánoční cukroví lze pojmout dietně.
Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Poradíme vám, jak spolehlivě zhubnout, a především to, jak si novou váhu udržet a znovu nepřibrat.
Nemáte čas na pravidelné cvičení nebo běhání? Zhubnout se dá i bez toho, kolem vás je plno možností, jak na to.
Rotoped může být dobrý pomocník pro vaše cvičení, sám o sobě ale vaše zhubnutí nezajistí.
Naše rada: věřte si. Když budete chtít, a když si budete věřit, dokážete to!