Jak zhubnout po vánocích

Jak shodit přebytečná kila po vánocích? Rady a tipy jak začít hubnout v novém roce.

Vánoce to nejsou jenom svátky klidu a míru, ale pro mnoho z nás, to jsou i svátky, při kterých si dopřáváme mnohem více jídla, než jindy během roku. A na Nový rok pak z toho leckdo z nás má špatné svědomí. Co dělat, abychom po vánocích získaná kila zase co nejrychleji shodili dolů?

Hubnutí po vánocích se od jakéhokoliv jiného hubnutí nijak zvlášť neliší. Je potřeba revidovat jídelníček – odstranit z něj cukry, tuky a další zbytečné kalorie. Naopak tam přidat hodně čerstvé zeleniny, vlákniny, celozrnné pečivo.

Pro co nejrychlejší snížení váhy po vánocích nesmíme zapomenout ani na cvičení. Během vánoc hodně z nás strávila mnoho času lenošením a u televize. V lednu je ten nejlepší čas začít cvičit. Alespoň třikrát týdně hodinu cvičení, plavání, běhání.

Kombinace pravidelného cvičení, rozumného jídelníčku a vytrvalosti dokáže víc než nějaká speciální redukční dieta. Vyzkoušejte to sami. Mnoho rad, jak hubnout po vánocích, jak cvičit a jak si poskládat jídelníček najdete i na těchto stránkách.

Mohlo by vás zajímat: Zhubnout za šest týdnů, Recepty na zdravá jídla, Omezení kalorií, Hubnutí i bez diety

Na otázku, zda je lepší cvičit před jídlem nebo až po jídle, neexistuje jenom jedna správná odpověď. Záleží na více faktorech. Jiné to může při hubnutí a jiné pokud se připravujete na nějaký závod. Roli může hrát i věk, zdravotní stav, nebo i další faktory.
O hubnutí rozhoduje především jídelníček (cvičení se na hubnutí podílí jen z 30%). Roli hraje nejenom to, co jíme (vhodná skladba jídelníčku), ale i to kdy jíme. A další faktory. Úspěšnému hubnutí brání nedostatek spánku, nadbytek stresu, atd.
Abyste se pořádně vyslali, je potřeba spát nějakou minimální dobu. Na tom, jak budete po ránu čilí, se ale podílí i to, kdy se vzbudíte. Pokud se vzbudíte v nesprávnou fázi spánku, pak je celé probouzení pomalejší. V této kalkulačce si můžete spočítat doporučenou dobu spánku, a kdy jít spát, abyste ráno byli fit.
Novoroční předsevzetí, že „letos konečně zhubnu“, je asi to nejčastější vůbec. Současně se ho ale podaří splnit, jen málo komu. Může za to často nerealistické očekávání. Nebo to, že se lidí pustí do hubnutí s obrovským nadšením, které rychle vyprchá. Dejte si nějaký reálný cíl a snažte se ho plnit krok po kroku.
Na to, abyste zhubnuli 0,5 kila za den, museli byste svůj kalorický příjem snížit o 3500 kalorií (kcal). A to pro většinu lidí není možné.
K tomu, abyste zhubnuli o 5 kg za dva měsíce, se určitě nemusíte pouštět do nějaké drastické redukční diety. Zapomeňte především na „hladové“ diety
Klasické české vánoční cukroví se dá bez velkého přehánění zařadit mezi kalorické bomby. Ale i vánoční cukroví lze pojmout dietně.
Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.