Grapefruitová dieta

Grepy jsou nejenom skvělé osvěžení, když je horko ale pomáhají i snižovat hladinu cholesterolu a spalovat tuky.

Grapefruitová dieta se značně liší od klasických redukčních diet. Zatímco u běžné diety máte poměrně striktně omezený jídelníček, u grepfruitové diety si v podstatě můžete jíst, co chcete. Jediné omezení se týká vyloženě tučných jídel, jinak ale můžete jíst, co chcete, když máte hlad.

Tajemstvím grepfruitové diety jsou látky obsažené v grepech. Vysoký obsah vitamínu C, betakarotenu a přírodních antioxidantů má velký vliv na metabolismus tuků. Pravidelná konzumace grepů vede ke snížení hladiny cholesterolu a má i pozitivní vliv na vaši váhu.

Základem grepfruitové diety je sníst jako součást každého jídla minimálně jednu polovinu čerstvého grepu (nebo vypít adekvátní množství čerstvě vymačkané šťávy z grepů = nesmí se jednat o džus nebo konzervovaný přípravek). Grep by měl být součástí snídaně, měli byste ho mít k obědu, ke svačině i k večeři. Doporučená doba pro tuto dietu je 12 dní. Následovat by měla 2 týdenní přestávka a pak zase dalších 12 dní. Celá dieta pak trvá asi 2 – 3 měsíce.

Mohlo by vás zajímat: Dietní jídelníček pro hubnutí, Snížení cholesterolu, Rychlá redukční dieta

Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.