Melounová dieta – rychlá letní dieta, 3 kila za 5 dní dolů!

<span>Vodní meloun = to je ten „klasický" src="https://jak-hubnout.eu/wp-content/uploads/2017/07/melounova-dieta-jidelnicek-hubnuti-3-kila-za-5-dni-702x476.jpg" /> Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.

Jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce (nebo je to zelenina?), v letním vedu, jsou bezesporu melouny. Sami přiznejte, kdo by neměl spojenou představu letního horka s obrázkem šťavnatého červeného melounu.

Meloun ale představuje nejenom lahodné letní osvěžení, s melounem můžete i zhubnout. Můžete vyzkoušet rychlé letní hubnutí s melounem. Dá se tak shodit třeba i 3 kila dolů, už za 5 dní. V následujícím článku se podíváme na hubnutí s melounem. Na to, jaký by měl být jídelníček u melounové diety, a jak postupovat, abyste zhubnuli o 3 kila už za 5 dní.

Je meloun ovoce nebo zelenina?

I když nás při pohledu na meloun asi jako první napadne, že to bude ovoce – je krásně červený, sladký a i hojíme spíše jako ovoce (svačiny, dezerty, apod.), je to z botanického hlediska zelenina. Patří mezi tykvovité rostliny, a plodem melounu je bobule. Oproti jiným bobulím, jako jsou třeba angrešt, malina, hroznové víno nebo třeba rybíz, je to sice trochu „přerostlá“ bobule, ale pořád je to bobule. Ostatně mezi bobule řadíme i dýně, granátové jablko nebo lilek, takže v tom meloun není úplně sám.

Není meloun jako meloun

V zásadě můžeme rozlišit dva hlavní druhy melounu:

Vodní meloun = to je ten „klasický“ meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek. Vodní meloun obsahuje asi 80% vody. Vodní meloun obsahuje nemalé množství cukru (fruktóza), a poměrně hodně vitamínu C. Vodní meloun obsahuje na 100 gramů asi 118 kJ, tedy asi 28 kcal. 6% hmotnosti pak, tvoří cukr (6 g cukru na 100 g). Obsahuje jen malé množství vlákniny a „hromadu“ vody. Jen na okraj – věděli jste, že jeden meloun může mít i přes 100 kilo?

Cukrový meloun = jedná se o různé druhy melounů, jako je například Kantalupe, Gallia, Honeydewm Ogen, Chaentais. Od vodního melounu se liší jak vzhledem, tak i barvou a chutí. Oproti vodnímu melounu, ten cukrový obsahuje asi o 10% méně vody. Například meloun Gallia má cca 226 kJ (54 kcal) na 100 gramů. Meloun kantalupe (cantaloupe) obsahuje cca 150 kJ (36 kcal) na 100 gramů. Vyšší energetický obsah je dán vyšším obsahem cukrů a menším podílem vody.

Rychlá letní melounová dieta

Základem melounové diety je – jak již vyplývá z názvu – meloun, nebo také jídla založená na melounovém základu. Na jídelníčku melounové diety tedy najdeme jak samotný meloun, tak i melounový koktejl (smoothie), melounový salát, nebo i další jídla, která budu obsahovat meloun.

Aby se vám nepřejedl jen jeden druh melounu, tak je možné během melounové diety střídat více různých druhů. Tedy nejenom ten klasický (červený, vodní meloun), ale i meloun Galia nebo Cantaloupe. Každý meloun obsahuje trochu jiné vitamíny a minerály, proto je vhodné i jejich vzájemné prostřídání.

Jak zhubnout s melounem

Melounovou dietu může vyzkoušet, i jako krátkodobou dietu na rychlé hubnutí. Tedy 3 – 5 dní. Ideální je pak doba, kdy jsou letní vedra (a kdy jsou současně i melouny asi nejdostupnější a nejlevnější z celého roku).

V další části článku si popíšeme vzorový jídelníček pro melounovou dietu na tři dny. Je to ale jen vzorový jídelníček. Při zachování základních pravidel si jej můžete i dále upravit. Představivosti se meze nekladou. Podstatné je udržení nízkého kalorického příjmu.

Výsledkem melounové diety by měl být úbytek váhy nejméně o 2 – 3 kila (záleží i na tom, jestli dietu vyzkoušíte jen na 3 dny, nebo déle, na 5 dní).

Měli byste ale vědět, že melounová dieta není vhodná, na nějaký delší časový úsek. Může to být spíše jen krátkodobá čistící, detoxikační dieta. Nebo také jen zpestření vašeho běžného jídelníčku.

Vzorový jídelníček – melounová dieta

Následující jídelníček je pouze vzorový. Ukázka toho, jak by mohl vypadat jídelníček. Může to být ale i jinak.

První den – Jídelníček melounová dieta

 • Snídaně = Melounové müsli s jogurtem
 • Dopolední svačina = Melounový koktejl (smoothie)
 • Oběd = Těstoviny s melounem
 • Odpolední svačina = Melounový ovocný salát s ořechy
 • Večeře = Meloun s mozzarellou

Druhý den – Jídelníček melounová dieta

 • Snídaně = Melounové smoothie
 • Dopolední svačina = Melounové smoothie
 • Oběd = Sladké rizoto s melounem nebo Zeleninový salát z rukoly, černých oliv, cukrového melounu, vodního melounu
  Odpolední svačina = Melounový ovocný salát
 • Večeře = Meloun se šunkou

Třetí den – Jídelníček melounová dieta

 • Snídaně = Meloun s bílým (nízkotučným) jogurtem
 • Dopolední svačina = Melounový ovocný salát
 • Oběd = Meloun se šunkou a těstovinami
 • Odpolední svačina = Melounové smoothie
 • Večeře = grilovaný vodní meloun s parmskou šunkou a mozzarellou

Meloun není jenom dobrý, je i zdravý!

Meloun vám může nejenom pomoci zhubnout, nebo vás příjemně osvěžit v letním vedu. Je to i velmi zdravá zelenina. Třeba u kojících žen zvyšuje pravidelná konzumace melounu produkci mateřského mléka. Meloun také napomáhá řešit problémy s ledvinami, játry nebo se slinivkou.

Konzumace melounu také pozitivně ovlivňuje vysoký krevní tlak, nebo podporuje krvetvorbu. V dužině vodního melounu je nemalé množství betakarotenu, který se pak v játrech přemění na vitamín A. Ten pak příznivě ovlivňuje mozek, a chrání také buňky před útoky virů, bakterií nebo volných radikálů

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Melounová dieta – rychlá letní dieta, 3 kila za 5 dní dolů!

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar