Rychlá redukční dieta

Na rozdíl od klasických diet, jsou ty rychlé redukční diety zaměřené na co největší úbytek váhy v co nejkratším možném čase.

Potřebujete rychle zhubnout do plavek, svatebních šatů nebo i z jiného důvodu? Chcete během velmi krátké doby shodit i několik kilo a zajímáte se, jak na to? Pak by se vám mohla hodit nějaká rychlá redukční dieta.

Na rozdíl od klasických diet, jsou ty rychlé redukční diety zaměřené na co největší úbytek váhy v co nejkratším možném čase. Zatímco u klasické diety se doporučuje snižovat váhu rychlostí maximálně 0,5 – 1 kilo za týden, u rychlé redukční diety není až tak velký problém shodit i 3 – 5 kilo za týden.

Je ale nutné vědět, že takto rychlé hubnutí má i svá rizika. U některých lidí to pak může vést až ke zdravotním komplikacím. A i u toho zbytku, kterému nehrozí zdravotní problémy, je značně vysoké riziko, že sice rychle shodí váhu, ale tento efekt nebude dlouhodobý. Velké riziko u rychlé redukční diety je tzv. „jo-jo“ efekt. Tedy stejně rychle jako kila shodíte, je pak zase naberete zpět. Ideální je tedy kombinovat rychlou redukční dietu se cvičením a následně i s jinou, vyváženější dietou, která usnadní přechod na normální stravovací režim.

Mohlo by vás zajímat: Jednorázové snížení váhy, Jak zhubnout rychle, Hubnutí o 10 kilo za měsíc

Při hubnutí je důležitý jídelníček. Ten dělá až 70% úspěchu při hubnutí. Zdravý a dietní jídelníček musí zahrnovat 50% sacharidů, 30% bílkovin a 20% tuků. Pokud máte rádi těstoviny, při hubnutí dejte přednost celozrnným těstovinám (nebo těm ze špaldové, žitné či ječné mouky). Nebo vyzkoušejte proteinové těstoviny.
Pro zhubnutí o pár kilo, nepotřebujete nějakou striktní redukční dietu, nebo přesný jídelníček, přesně rozepsaný na každý den v týdnu. Jednoduché, rychlé, zdravé a dietní jídlo si můžete velmi snadno vymyslet i vy sami. Možností jsou stovky. Je to jen o vaší fantazii.
Rozumný zdravý a dietní jídelníček by měl zahrnovat 50% sacharidů (převáženě komplexní sacharidy), 30% bílkovin a 20% tuk (z toho alespoň 50% rostlinných tuků). I na dietním jídelníčku, můžete mít občas něco nezdravého, ale maximálně 20% (80% jídla by mělo být zdravé).
Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Přejídání a s tím spojený nárůst váhy je důsledkem mnoha různých faktorů. Ať už je to nezdravý životní styl, větší míra stresu apod.
Stanovte si krátkodobé cíle. Například: „tento týden půjdu 3x cvičit, omezím se o 200 kilo kalorií denně a shodím půl kila“. Dosažení takového cíle pro vás bude mnohem snadnější.
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.