Rychlá redukční dieta

Na rozdíl od klasických diet, jsou ty rychlé redukční diety zaměřené na co největší úbytek váhy v co nejkratším možném čase.

Potřebujete rychle zhubnout do plavek, svatebních šatů nebo i z jiného důvodu? Chcete během velmi krátké doby shodit i několik kilo a zajímáte se, jak na to? Pak by se vám mohla hodit nějaká rychlá redukční dieta.

Na rozdíl od klasických diet, jsou ty rychlé redukční diety zaměřené na co největší úbytek váhy v co nejkratším možném čase. Zatímco u klasické diety se doporučuje snižovat váhu rychlostí maximálně 0,5 – 1 kilo za týden, u rychlé redukční diety není až tak velký problém shodit i 3 – 5 kilo za týden.

Je ale nutné vědět, že takto rychlé hubnutí má i svá rizika. U některých lidí to pak může vést až ke zdravotním komplikacím. A i u toho zbytku, kterému nehrozí zdravotní problémy, je značně vysoké riziko, že sice rychle shodí váhu, ale tento efekt nebude dlouhodobý. Velké riziko u rychlé redukční diety je tzv. „jo-jo“ efekt. Tedy stejně rychle jako kila shodíte, je pak zase naberete zpět. Ideální je tedy kombinovat rychlou redukční dietu se cvičením a následně i s jinou, vyváženější dietou, která usnadní přechod na normální stravovací režim.

Mohlo by vás zajímat: Jednorázové snížení váhy, Jak zhubnout rychle, Hubnutí o 10 kilo za měsíc

Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Přejídání a s tím spojený nárůst váhy je důsledkem mnoha různých faktorů. Ať už je to nezdravý životní styl, větší míra stresu apod.
Stanovte si krátkodobé cíle. Například: „tento týden půjdu 3x cvičit, omezím se o 200 kilo kalorií denně a shodím půl kila“. Dosažení takového cíle pro vás bude mnohem snadnější.
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.
Krabičková dieta přitom není žádný velký zázrak. V zásadě je to jen způsob, jak mít pod kontrolou množství jídla které sníte.