Jak rychle zhubnout: dieta z ovesných vloček

<span>Ovesné vločky - dají sep řipravit na mnoho různých způsobů. Hodně vlákniny a málo kalorií.</span> Ovesné vločky - dají sep řipravit na mnoho různých způsobů. Hodně vlákniny a málo kalorií.

Potřebujte radu, jak rychle zhubnout? Poradíme vám jak zhubnout s pomocí diety složené z ovesných vloček. Ovesné vločky jsou kvalitní, zdravá a hlavně dietní potravina. Navíc ovesné vločky napomáhají snižovat hladinu cholesterolu. Takže je to vhodná dieta i pro ty, kdo sice nepotřebují zhubnout, ale mají problémy právě s vysokou hladinou cholesterolu.

Dieta z ovesných vloček

Na úvod je nutné říct, že pokud zde mluvíme o ovesných vločkách, máme tím na mysli přírodní ovesné vločky bez jakýchkoliv dochucovadel. To, co se prodává v obchodech v podobně nejrůznějších müsli směsí, není pro naši dietu vhodné. Tyto směsi jsou často doslazovány a měli byste se jim vyhnout. Ovesné vločky je možné konzumovat v mnoha různých variantách. Od „syrových“ přes uvařené. Při vaření v mléce je ale nutné hlídat obsah tuku v mléce, měli byste volit spíše nízkotučné varianty.

Dietní snídaně

Dietní snídaně by se měla skládat z ovesných vloček. Pro zlepšení chuti si do nich přidejte menší množství rozinek, nebo i jiného sušeného ovoce. Opět platí, že se musí jednat o prosté suché plody, bez jakýchkoliv přísad (barviva, cukry apod.). Případně si můžete přidat pár ořechů. Nejvhodnější jsou vlašské ořechy, případně se může jednat o pistácie, arašídy nebo mandle (opět přírodní ořechy, bez soli a dalších konzervantů).

Výslednou směs pak ještě můžete vylepšit špetkou skořice nebo lžičkou medu. Jak skořice, tak i med jsou dobrými pomocníky při hubnutí. Obsahují látky, které napomáhají aktivovat metabolismus.

Dietní svačina

Na svačinu si připravte syrovou zeleninu nebo ovoce. Nikdy ale tyto dva druhy potravin nekombinujte. Buď jedno, nebo druhé. U ovoce byste se měli vyhnout plodům s vysokým obsahem cukru, jako jsou banány nebo třeba mango. V našich končinách bude ideální jablko, hruška, případně jiné druhy snadno dostupného ovoce.

Dietní oběd

Na oběd si dopřejte nějaké klasické jídlo. Mělo by se ale jednat o něco vhodného. Ideální bude salát (listová zelenina, okurka, rajčata, paprika), doplnění o několik kousků masa (kuřecí, krůtí, ryba). Vyhněte se pečivu, tučným dresinkům a zálivkám. Dávejte si také pozor na množství soli. Čím méně soli, tím lépe.

Oběd je důležité jídlo a mělo by obsahovat dostatečně vysoký podíl bílkovin. V ostatních jídlech dostává vaše tělo jen malý podíl bílkovin a tak je nutné dohnat tento dluh během oběda. Pozor ale na to, aby se vám do toho nepřimíchaly i tuky. Tedy jen libové maso, a především takové druhy, které mají nízký podíl tuků (nejlepší jsou ryby, případně pak drůbeží maso)

Dietní večeře

Na večeři si opět připravte porci ovesných vloček. Pro zpestření si můžete uvařit kaši, nebo si z ovesných vloček připravit ovesné „karbanátky“ nebo vyzkoušet zapečené ovesné vločky. Je mnoho způsobů, jak se dají připravit ovesné vločky, aby se vám nepřejedly. Pozor na přísady. Jako u snídaně, i zde platí, že se nepřidává žádný cukr nebo jiné nezdravé potraviny. Pouze přírodní ovoce, ořechy apod.

Pravidelný pitný režim

Nedílnou součástí této „ovesné“ diety je pravidelný pitný režim. Během dne byste měli vypít 8 – 10 sklenic vody (tedy cca 2 litry vody). Vyhýbejte se nápojům, které obsahují kofein. Tedy žádnou kávu nebo černý čaj. Dále se vyhněte i slazeným nápojům jako jsou džusy, limonády. Pokud vám samotná voda nechutná, zkuste si do ní vymačkat trochu šťávy z limetky. Limetky obsahují vysoký podíl vitamínu C a kromě toho v nich jsou i další látky, které zlepšují metabolismus tuků v těle.

Jak rychle zhubnout?

Pokud je vaším cílem rychlé zhubnutí, můžete zvýšit efekt naší diety tím, že se začnete pravidelně věnovat cvičení nebo alespoň nějakým fyzickým aktivitám. Pokud se necítíte na běhání, zkuste alespoň chodit na dlouhé procházky (alespoň 30 minut svižnou chůzí).

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak rychle zhubnout: dieta z ovesných vloček

Diskuse: 11
 • Custom avatar Raduš

  Zdravím.

  kolik gramů ovesných vloček má obsahovat kaše?

  díky R.

  • Custom avatar rosta

   ahojky ja jim uz oves pres rok diky nemu jsem schodil 35 kg

 • Custom avatar Martina

  myslím, že by mohlo stačit kolem 100g vloček na kaši :-)

 • Custom avatar Vaše jméno

  Jak dlouho se má tato dieta držet ?

  • Custom avatar Lenka

   Jak dlouho se má tato dieta držet ?

 • Custom avatar esther

  Jen pamatujte, nemáte li projevy ve smyslu celiakie, vločky v ochodech bývají kontaminovány, pokud nejsou z oddělené linky, nacpat se vločkami je pak dost problém…

 • Custom avatar Libor

  Opravdu jsou vhodné ovesné vločky k večeři?
  Často čtu,že se už nehodí na večeři.

 • Custom avatar Dan

  ne, ovesne vločky k večeri nejsou vhodne… stejně tak k salátu oběd je spíše hladovění… tento článek je naprostý blábol

 • Custom avatar V

  Nenechte se mýlit, ovesnýma vločkama jsou vykrmována hospodářská zvířata, aby rychle ztloustla. Vločky nejsou dietní, právě naopak. Všechno, čeho je na trhu přemíra, tak je lživě propagováno za zdravou stravu, aby si potravinářský průmysl napchal kapsy prachama.

  • Custom avatar Raduza

   Můžete nám uvést která zvířata jsou krmena ovesnými vločkami? Od malička vyrůstám na vesnici, proto mě to zajímá…

  • Custom avatar Vera

   Uz jako mala holka jsem mela 3x tydne na snidani ovesne vlocky a obcas i k veceri a nikdy jsem nemela problemy s vahou a i ted ve svem veku to praktikuji a moje vaha je optimalni ale je treba se take hybat a sportovat coz delam kazdy druhy den.Vse ma svoje pravidla ,preji hezky den Vera

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar