Doporučená rychlost hubnutí

Nejčastěji doporučená rychlost hubnutí je na úrovní 0,5 – 2,5 kila za týden.

Asi každý, kdo se snaží zhubnout, by chtěl, aby se mu to povedlo co nejrychleji a s co nejmenšími obtížemi. Existuje celá řada rychlých redukčních diet nebo hubnoucích programů. Které slibují, že vám pomohou snížit váhu i o 5 kilo za týden nebo i rychleji. Podobně rychlé hubnutí ale nemusí být vhodné pro každého. Mohou s tím být spojena nerůznější zdravotní rizika. A také je zde jo-jo efekt, který se nejčastěji projevuje právě při snaze o rychlé zhubnutí.

Nejčastěji doporučená rychlost hubnutí je na úrovní 0,5 – 2,5 kila za týden. Hodně záleží na to, jaká je vaše startovací hmotnost. Jiná situace bude u někoho, kdo váží 120 kilo a snaží se zhubnout alespoň na 90 kilo. A něco jiného to bude u někoho, kdo váží jen 60 kilo a chce zhubnout 2 – 3 kila. V obou případech je celý proces hubnutí dobré rozvrhnout na několik týdnů. Takže zatímco ten první bude hubnout o 2 kila za týden, ten druhý by se neměl snažit o rychlejší snížení váhy než právě o 0,5 kila za týden.

Druhým pohledem na doporučenou rychlost hubnutí je množství kalorií. Obecně se doporučuje, že při plánován í dietního jídelníčku byste neměli jednorázově snižovat množství kalorií o více než 500 kcal na den. To platí jak pro toho, kdo má výraznou nadváhu, tak i pro toho kdo se potřebuje zabavit je pár kilo.

Lidské tělo je nastavené tak, že pokud dojde k výrazné redukci v příjmu potravy, přepne se do režimu hladovění, který ve výsledku vede právě k typickému jo-jo efektu. A tomu se určitě chcete vyhnout.

Mohlo by vás zajímat: Rychlé hubnutí bez cvičení, Tipy jak zhubnout, Zhubnout za týden

Svrab je kožní onemocnění způsobené svrabovým roztočem, který se nazývá Sarcoptes scabiei. Svrab se obvykle projevuje několika charakteristickými příznaky – svědění, vyrážka, podrážděná kůže, otoky, nespavost. Svrab se obvykle léčí léky na předpis. Jedná se o infekční onemocnění.
Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Zajímalo by vás, jak rychle zhubnout po porodu? Během kojení nemá smysl pouštět se do nějaké radikální diety, Naopak při kojení potřebujete zdravý a vyvážený jídelníček. Podobné je to i při cvičení. Po porodu musíte začít cvičit pomalu a opatrně. Hlavní je používat zdravý rozum.
Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.
Velká většina žen tak v období prvních 6 měsíců po porodu přirozeně hubne o 0,8 – 1 kilo za měsíc. Tím, že kojíte, pak celý proces hubnutí jenom urychlíte.
Olivový olej má opravdu jedinečné výsledky při snižování hladiny LDL cholesterolu, aniž by při tom zároveň snižoval hladinu HDL cholesterolu
Poradíme vám, jak spolehlivě zhubnout, a především to, jak si novou váhu udržet a znovu nepřibrat.
Naučte se také jíst pomalu a v klidu. Každé sousto pečlivě rozžvýkejte. Nejenom, že tím zvýšíte a prodloužíte svoje potěšení z jídla, ve výsledku pak sníte i menší porci