Zhubnout za týden

Na úvod je nutné říci, že za jeden týden se nedá klasickým způsobem zhubnout.

Na úvod je nutné říci, že za jeden týden se nedá klasickým způsobem zhubnout. Můžete se rozhodnout buď pro rychlé snížení váhy s rizikem, že se nebude jednat o trvalou změnu. Nebo se musíte smířit s tím, že za jeden týden svou váhu radikálně nezměníte.

Přirozená rychlost hubnutí – jak zhubnout za týden – je v rozmezí 0,5 – 2,5 kila. Konkrétní rychlost snižování váhy se odvíjí od startovní hmotnosti a od toho, jak jste fyzicky aktivní, jaký je váš metabolismus a od celé řady dalších faktorů.

Pro rychlé snížení váhy za jeden týden je celá řada různých triků. Část z nich je založená třeba na částečné dehydrataci organismu – vody se lidské tělo umí zbavit poměrně rychle. Díky tomu je pak možné během pár dní snížit celkovou váhu až o 5 kilo. Dalším „trikem“ je částečné hladovění, které způsobí vyprázdnění organismu a pročištění střev. Tím se vaše tělo – dočasně – může rychle zbavit i 2 – 3 kilo. Nic z toho ale neznamená opravdové hubnutí a tyto změny jsou jen dočasného charakteru.

Mohlo by vás zajímat: Jak rychle snížit váhu, Hubnutí pro náctileté, Detoxikace organismu

Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.
Abyste zhubnuli o 5 kilo za týden, tedy za 7 dní, budete muset každý den shodit cca tři čtvrtě kila dolů.
Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.