Tipy jak zhubnout

Mezi tyto tipy, jak hubnout, patří kromě obligátního doporučení začít cvičit, nebo přejít na dietní jídelníček, i jiné tipy.

Snažíte se zhubnout a hledáte nějaké tipy, jak zhubnout? Na našem webu najdete mnoho různých článků, obsahujících návody, rady, zkušenosti. Hubnutí je do značné míry individuální záležitost. Díky genetice, a díky odlišenému životnímu stylu platí, že návod na hubnutí, který funguje u jedné osoby, nemusí fungovat u jiné, nebo bude mít násobně nižší efekt.

Způsobů, jak hubnout, je celá řada. Často to mohou být jen drobnosti, které vám pomohou omezit zbytečné kalorie, nebo které vám naopak pomohou spálit o pár kalorií navíc. Mezi tyto tipy, jak hubnout, patří kromě obligátního doporučení začít cvičit, nebo přejít na dietní jídelníček, i jiné tipy.

Můžete přestat jezdit výtahem a chodit místo toho po schodech. Pár kalorií spotřebovaných navíc se hodí. Stejně tak můžete do práce/školy chodit pešky, namísto ježdění autem nebo hromadnou dopravou (klidně i jen část cesty). Máte-li nějaké „sedavé“ zaměstnání, měli byste každou hodinu udělat alespoň pár kroků.

Stejně tak byste měli jíst pravidelně 5x denně. Raději více malých jídel, než jenom dvě velká. Jídlo si servírujete na malé talíře. Pro pocit sytosti je lepší zaplněný malý talíř než poloprázdný velký talíř. Stejně tak se nikdy nesnažte o nějaké radikální změny ze dne na den. Lepší je postupovat po malých, ale pravidelných krocích.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček pro hubnutí, Bylinkové čaje na hubnutí, Doporučená rychlost hubnutí

Je možné zhubnout o 10 kilo za 14 dní? Takto rychlý úbytek tukové tkáně, není příliš reálný (a nebyl by ani moc zdravý). Zhubnout o 10 kilo, je ale určitě možné. Stačí trochu změnit jídelníček a více se hýbat. Za pár týdnů/měsíců, to může být i více než 10 kilo dolů.
O hubnutí rozhoduje především jídelníček (cvičení se na hubnutí podílí jen z 30%). Roli hraje nejenom to, co jíme (vhodná skladba jídelníčku), ale i to kdy jíme. A další faktory. Úspěšnému hubnutí brání nedostatek spánku, nadbytek stresu, atd.
Cvičit doma a zhubnout, se dá bez problémů i doma. A to, i během epidemie. Na domácí cvičení nepotřebujete skoro žádné extra vybavení. Stačí jen nějaká podložka (klidně i jen karimatka). Vše ostatní je už jen „nice to have“ není to nezbytné. Za poslední rok, od začátku epidemie COVID jsem zhubnul 15 kilo.
Novoroční předsevzetí, že „letos konečně zhubnu“, je asi to nejčastější vůbec. Současně se ho ale podaří splnit, jen málo komu. Může za to často nerealistické očekávání. Nebo to, že se lidí pustí do hubnutí s obrovským nadšením, které rychle vyprchá. Dejte si nějaký reálný cíl a snažte se ho plnit krok po kroku.
Pokud chcete zhubnout stehna a zadek, musíte změnit jídelníček a začít se více hýbat. Na zhubnutí stehen a zadku nejlépe fungují klasické dřepy (nebo jejich varianty). Při hubnutí byste se neměli vzdávat. Důležitá je vytrvalost.
Chcete opravdu zhubnout břicho? Pak zapomeňte na zaručené diety a návody, jak rychle zhubnout. Hubnutí je dlouhodobý proces, který se nedá příliš uspěchat. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte postupovat krok za krokem. Změnit jídelníček, více se hýbat. Výsledek se dostaví.
Máte pocit, že potřebujete zhubnout 5 kg dolů a nevíte jak na to? Poradíme vám, jak zhubnout i bez diety a bez zbytečného počítání kalorií. Abyste shodili 5 kilo dolů. Stačí vám jen drobné změny v jídelníčku a trochu více pohybu
Chtěli byste zhubnout už za měsíc? Pak to zkuste bez diety. Příliš přísné diety na hubnutí moc nefungují. Mohou vám nabídnout jen krátkodobé snížení váhy, a to nemá s hubnutím moc společného. Nesnažte se zhubnout. Změňte životní styl a žijte zdravěji. Pak se změní i vaše váha.