Tipy jak zhubnout

Mezi tyto tipy, jak hubnout, patří kromě obligátního doporučení začít cvičit, nebo přejít na dietní jídelníček, i jiné tipy.

Snažíte se zhubnout a hledáte nějaké tipy, jak zhubnout? Na našem webu najdete mnoho různých článků, obsahujících návody, rady, zkušenosti. Hubnutí je do značné míry individuální záležitost. Díky genetice, a díky odlišenému životnímu stylu platí, že návod na hubnutí, který funguje u jedné osoby, nemusí fungovat u jiné, nebo bude mít násobně nižší efekt.

Způsobů, jak hubnout, je celá řada. Často to mohou být jen drobnosti, které vám pomohou omezit zbytečné kalorie, nebo které vám naopak pomohou spálit o pár kalorií navíc. Mezi tyto tipy, jak hubnout, patří kromě obligátního doporučení začít cvičit, nebo přejít na dietní jídelníček, i jiné tipy.

Můžete přestat jezdit výtahem a chodit místo toho po schodech. Pár kalorií spotřebovaných navíc se hodí. Stejně tak můžete do práce/školy chodit pešky, namísto ježdění autem nebo hromadnou dopravou (klidně i jen část cesty). Máte-li nějaké „sedavé“ zaměstnání, měli byste každou hodinu udělat alespoň pár kroků.

Stejně tak byste měli jíst pravidelně 5x denně. Raději více malých jídel, než jenom dvě velká. Jídlo si servírujete na malé talíře. Pro pocit sytosti je lepší zaplněný malý talíř než poloprázdný velký talíř. Stejně tak se nikdy nesnažte o nějaké radikální změny ze dne na den. Lepší je postupovat po malých, ale pravidelných krocích.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček pro hubnutí, Bylinkové čaje na hubnutí, Doporučená rychlost hubnutí

Za měsíc se dá zhubnout 2 až 5 kilo. Snaha o rychlejší hubnutí povede jen ke zbytečnému jojo efektu.
K tomu, abyste zhubnuli o 5 kg za dva měsíce, se určitě nemusíte pouštět do nějaké drastické redukční diety. Zapomeňte především na „hladové“ diety
Při hubnutí (a nejenom při něm) by alespoň jedno jídlo denně mělo být převážně ze zeleniny. Naopak žádné bílé pečivo, zbytečné cukry, džusy nebo slazené limonády.
Během letních veder se snažte hodně pít. A nejde jen o množství, ale i o správný výběr tekutin.
Naučte se také jíst pomalu a v klidu. Každé sousto pečlivě rozžvýkejte. Nejenom, že tím zvýšíte a prodloužíte svoje potěšení z jídla, ve výsledku pak sníte i menší porci
Rozhodli dát prostor i vám, našim čtenářům. Můžete nám napsat svůj příběh. Proč jste se rozhodli začít hubnout a co je vaším cílem. A také to, jak se vám daří.
Nemáte čas na pravidelné cvičení nebo běhání? Zhubnout se dá i bez toho, kolem vás je plno možností, jak na to.