Citrónová čistící dieta

Citrónová čistící dieta - rychlá a intentzivní detoxikace organismu

Citrónová čistící, detoxikační dieta vlastně ani není opravdová dieta. Jedná se spíše o krátkodobý program. Ten má za cíl především detoxikaci organismu. Vedlejším účinkem je i snížení váhy. Pro dlouhodobější hubnutí se ale citrónová dieta nehodí.

Během citrónové diety vaše tělo nepřímá žádnou pevnou stravu. I proto se doporučuje průběžně používat přírodní projímadlo, jinak budete mít problém s vyprazdňováním. Během diety konzumujete pouze limonádu / speciální nápoj připravený z čerstvých citrónů, vody, javorového sirupu a kajenského pepře.

Kombinace těchto látek způsobuje rychlou a účinnou detoxikaci organismu. Díky minimálnímu příjmu kalorií, také ztratíte i několik kilogramů. Nejedná se ale o „správné hubnutí“. Během citrónové čistící diety ztrácíte jen minimum tělesného tuku. Vaše tělo se zbaví především přebytečné vody, vyprázdní se vám střeva, organismus se detoxikuje.

Hlavním cílem je tedy především poskytnou vašemu tělu krátký „odpočinek“. Ideální období pro citrónovou dietu je jaro, kdy máte šanci po zimě zase nastartovat celý váš organismus.

Mohlo by vás zajímat: Citrusové plody, Drastické diety, Detoxikace organismu, Rychlá redukční dieta

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Pokud začínáte s hubnutím, pak je dobré jako první vyzkoušet nízkokalorickou dietu.
Základem pro dobrý jídelníček pro spalování tuků je ovoce, zelenina a bílkoviny.