Cvičení a cviky na prsa

Klasický bench-press je efektivní cvičení na zpevnění vašeho poprsí.

Jak zhubnout nebo zpevnit prsa? Cvičit můžete jak doma, tak i v posilovně nebo ve fitness centru.

Velmi efektivním cvikem na prsa jsou kliky. Ať už ty klasické nebo i zjednodušené kliky pro ženy. (při nich se dotýkáte podlahy koleny namísto špiček nohou). U kliků můžete různě měnit pozici dlaní a tím zapojovat různé skupiny části prsních svalů. Doma také můžete namísto činek používat třeba 1,5 litrové PET lahve s vodou.

V posilovně to pak může být oblíbený „bench-press“ (kdy ležíte zády na lavičce a zvedáte obouruční činku), nebo další varianty posilování prsou.

Pro hubnutí a zpevnění prsou jsou důležité delší série cviků. Tedy více opakování s menší zátěží. Nejde vám o nárůst svalové hmoty jako při klasickém posilování.

Velmi dobrým cvičením na prsa je i plavání. Při plavání (především pak plavecký styl „prsa“) zapojujete intenzivně prsní svaly a současně se jedná o aerobní aktivitu, která je pro hubnutí efektivnější než silová cvičení.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout prsa, Jak hubnout doma – cvičení doma, Cvičení ve fitness centru

Sarkopenie je oficiálně považována za nemoc (byť se vyskytuje především v důsledku přirozeného stárnutí – proto se ani nedá plně vyléčit). Sarkopenií trpí asi 10 % lidí na 60 roků. Prevence zahrnuje dostatečný příjem bílkovin a pravidelné cvičení (odporové cviky).
Bolest svalů po cvičení, je obvykle způsobena příliš vysokou intenzitou, nebo nedostatečným protažením a zahřátím před cvičením. Na bolest svalů, je nejlepší masáž, teplá koupel, a především odpočinek.
Pro ženy je nejlepší doba cvičení na hubnutí hned po ránu. Pokud chce žena více síly nebo více vytrvalosti, pak by měla cvičit večer. Pro muže lepší cvičení večer (jak pro hubnutí, tak i pro zlepšení fyzické kondice).
Barva očí u dítěte se obvykle začíná měnit kolem prvního roku života. Třeba černošská miminka mají po narození obvykle světlou barvu očí, a ta až postupně tmavne.
Na vzhledu vašeho poprsí se nemalou měrou podílí i prsní svalstvo. Proto je vhodné, cvičit na zpevnění prsního svalstva.
Na úvod je nutné říci, že neexistuje žádná dieta, která by vám zaručila hubnutí v oblasti břicha.
Průměrná délka těhotenství je 280 dní (tedy 10 lunárních nebo 9 kalendářních měsíců).
Jedním z nejlepších cvičení pro ženy, u kterého je zaručeno zhubnutí, je cvičení Contours