Hubnutí po porodu

Možností, jak hubnout po porodu je mnoho. Pozor jen na to, že hned po porodu byste svoji snahu o shazování kil neměli nijak přehánět

Období po porodu je určitě velmi radostné pro každou maminku, která má doma zdravé miminko. Tahle radost ale bývá někdy trochu zkalena tím, že maminky po porodu nejsou příliš spokojené s tím, jak vypadá jejich tělo. To se po předchozím těhotenství hodně změnilo. A co dělat aby se vám vrátila zpátky vaše bývalá postava?

Možností, jak hubnout po porodu je mnoho. Pozor jen na to, že hned po porodu byste svoji snahu o shazování kil neměli nijak přehánět. Vaše tělo potřebuje trochu času. Minimálně 6 týdnů po porodu, byste měli nechat vše na přírodě. Ani pak není vhodný čas na nějaké extrémní diety nebo intenzivní cvičení.

Pro hubnutí po porodu je důležité uvědomit si, že všechno chce svůj čas. Vaše těhotenství také trvalo 9 měsíců. Takže se nedá čekat, že jeho stopy do pár týdnů zmizí. Postupně – po jednotlivých krocích se vám ale může vrátit zpět vaše bývalá postava.

Začít můžete tím, co jíte – důležitá je pravidelnost (alespoň 5x denně), menší porce a velmi pestrý jídelníček, bez zbytečných cukrů, tuků apod. Pokud ještě kojíte, budete to mít s hubnutím snazší. Během každého kojení vaše tělo ztrácí i několik stovek kalorií. Můžete také začít chodit na dlouhé procházky s kočárkem. Během hodiny svižné chůze vaše tělo spálí 300 – 400 kcal. Prospěje to vám i vašemu miminku. Další tipy na hubnutí po porodu najdete v následujících článcích.

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií spálíte chozením, Zhubnout 1 kilo/týden, Tipy jak zhubnout po porodu

Vitamín A, je důležitý pro správnou funkci zraku nebo pokožky. Má vliv i na imunitu nebo správný průběh těhotenství. Vitamín A, je jedním z mála vitamínů, u kterých je možné předávkování s negativními důsledky (vysoké dávky vitamínu A mohou mít toxické účinky).
Zajímalo by vás, jak rychle zhubnout po porodu? Během kojení nemá smysl pouštět se do nějaké radikální diety, Naopak při kojení potřebujete zdravý a vyvážený jídelníček. Podobné je to i při cvičení. Po porodu musíte začít cvičit pomalu a opatrně. Hlavní je používat zdravý rozum.
Barva očí u dítěte se obvykle začíná měnit kolem prvního roku života. Třeba černošská miminka mají po narození obvykle světlou barvu očí, a ta až postupně tmavne.
Velká většina žen tak v období prvních 6 měsíců po porodu přirozeně hubne o 0,8 – 1 kilo za měsíc. Tím, že kojíte, pak celý proces hubnutí jenom urychlíte.
Doba těsně po porodu určitě není vhodný čas na nějaké radikální hubnutí. Vaše tělo potřebuje i několik týdnů na zotavení z prodělaného porodu.
Průměrná délka těhotenství je 280 dní (tedy 10 lunárních nebo 9 kalendářních měsíců).
To, že byste měla během těhotenství jíst za dva, je pochopitelně jen mýtus.
V době po porodu tak velká část nadbytečné váhy zmizí přirozeně, sama. A také, už samotné kojení, představuje poměrně zásadní kalorický výdej