Hubnutí při kojení

Doporučená rychlost hubnutí během kojení je 2 kila za měsíc

Pokud se rozhodnete začít hubnout během kojení svého miminka, je důležité být dostatečně opatrná. Abyste mohli kojit své dítě, vaše tělo potřebuje vyvážený příjem všech výživných látek, vitamínů, minerálů a dostatečný přísun vody. Během kojení tedy rozhodně není vhodné začínat nějakou drastickou redukční dietu. Energetický příjem během kojení by rozhodně neměl klesnout pod cca 7000 kJ – což odpovídá cca 1670 kcal. Zvolený jídelníček a dieta by během hubnutí měla respektovat to, že vaše tělo potřebuje zvýšený přísun mléčných výrobků kvůli vápníku.

Doporučená rychlost hubnutí během kojení je 2 kila za měsíc. Běžně se doporučuje maximální rychlost hubnutí cca 1 kilo za týden (tj. 4 kila za měsíc), u kojících matek, by ale proces snižování váhy měl být přece jenom pomalejší.

Po porodu je důležité zaměřit se na vhodné cvičení. To napomůže nejenom redukovat přebytečná kila, ale vhodně zvolené cviky povedou i ke zpevnění povolených břišních svalů, pánevních svalů a zádových svalů. Kromě specificky zaměřených cviků na tyto svalové partie je vhodným prostředkem pro hubnutí při kojení nějaká aerobní aktivita – delší procházky s kočárkem (ideálně alespoň 1 – 2 hodiny denně, cca 5 – 10 km) nebo případně jízda na kolečkových bruslích (když si pořídíte vhodný kočárek, půjde to i s ním), nebo třeba běhání (existují i speciální běžecké kočárky).

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií spálíte chozením, Rady od čtenářů, Hubnutí po vysazení antikoncepce

Vitamín A, je důležitý pro správnou funkci zraku nebo pokožky. Má vliv i na imunitu nebo správný průběh těhotenství. Vitamín A, je jedním z mála vitamínů, u kterých je možné předávkování s negativními důsledky (vysoké dávky vitamínu A mohou mít toxické účinky).
Zajímalo by vás, jak rychle zhubnout po porodu? Během kojení nemá smysl pouštět se do nějaké radikální diety, Naopak při kojení potřebujete zdravý a vyvážený jídelníček. Podobné je to i při cvičení. Po porodu musíte začít cvičit pomalu a opatrně. Hlavní je používat zdravý rozum.
Velká většina žen tak v období prvních 6 měsíců po porodu přirozeně hubne o 0,8 – 1 kilo za měsíc. Tím, že kojíte, pak celý proces hubnutí jenom urychlíte.
Doba těsně po porodu určitě není vhodný čas na nějaké radikální hubnutí. Vaše tělo potřebuje i několik týdnů na zotavení z prodělaného porodu.
To, že byste měla během těhotenství jíst za dva, je pochopitelně jen mýtus.
V době po porodu tak velká část nadbytečné váhy zmizí přirozeně, sama. A také, už samotné kojení, představuje poměrně zásadní kalorický výdej