Hubnutí ruce

Nejlepší způsob, jak zhubnout ruce, je celkové snížení váhy. K tomu je nutné začít jíst zdravou stravu

Mnoho žen si přeje snížit množství tuku, který je na jejich pažích a rukou, aby vypadly štíhlejší. Není ale žádný jednoduchý způsob, jak se zbavit tuku pouze v oblasti rukou. Naše tělo si samo vybírá, kam bude ukládat tukové zásoby, a kde z nich naopak bude čerpat při spalování tuků.

Nejlepší způsob, jak zhubnout ruce, je celkové snížení váhy. K tomu je nutné začít jíst zdravou stravu, omezit množství kalorií, cukrů a tuků. A také se zaměřit na vhodné cvičení. Čím více svalů naše tělo obsahuje, tím rychleji spaluje tuky. Svaly – i když jsou v klidu – spotřebovávají více energie než tuková tkáň.

Základem na hubnutí rukou je jíst stravu, která obsahuje hodně bílkovin, zdravé tuky a zeleninu. Takový jídelníček pomůže vašemu tělu udržovat svalovou hmotu, a současně spalovat tuky. Vhodným zdrojem bílkovin jsou především luštěniny, sója nebo libové drůbeží či rybí maso.

Také byste měli začít pravidelně – 2 až 3 dny v týdnu – cvičit. Základem by mělo být silové cvičení, které zapojí všechny svalové skupiny na vašich rukou. Cviků, které můžete dělat je celá řada. Některé se dají provádět i doma. Jako závaží můžete používat malé činky, nebo třeba 1,5 litrové PET lahve naplněné vodou.

Kromě silového tréninku byste měli provozovat i nějakou aerobní fyzickou aktivitu, která je vhodná na spalování tuků – běhání, rychlá chůze, jízda na kole, plavání (to je na ruce zvlášť vhodné) apod.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout bez cvičení, Kalorie v tuku, Tipy na hubnutí, Zhubnout za šest týdnů