Zhubnout za šest týdnů

Jak zhubnout za šest týdnů? Základem je dietní plán, postupné snižování množství kalorií a pravidelné cvičení.

Jak zhubnout za šest týdnů? Základem je dietní plán, postupné snižování množství kalorií a pravidelné cvičení. Za šest týdnů můžete zhubnout 5 – 15 kilogramů. Záleží na tom, jaká je vaše počáteční váha a k jaké cílové hmotnosti byste se chtěli dostat.

Zhubnout za šest týdnů je možné několika snadnými změnami ve vašem jídelníčku. Měli byste začít jíst 5 menších jídel denně. Celkové množství kalorií byste měli postupně snižovat, nikdy ale ne více než o 500 kcal. Sice je možné velmi snadno radikálně omezit jídlo, ale podobné „hladové“ hubnutí zpravidla nemá dlouhodobý efekt.

Z jídelníčku byste tak měli postupně vypustit všechny přebytečné cukry – sladkosti, slazené nápoje, rafinované cukry apod. Dále pak také tuky – tučná jídla, vepřové maso, smažená jídla. Namísto pečiva z bílé mouky přejít na celozrnné pečivo. Namísto vepřového masa přejít na rybí nebo drůbeží.

Zhubnout za šest týdnů vám také pomůže pravidelné cvičení. Minimální dávka cvičení pro efektivní hubnutí je 3x týdně jedna hodina. Pokud budete cvičit 5x týdně bude vaše hubnutí ještě rychlejší. Základem jsou pohybové aktivity, jako je běh, jízda na kole, rychlá chůze. Cvičení, které zapojí co největší část vašeho těla je pro hubnutí lepší, než posilování, které se zaměřuje jen na jednu konkrétní svalovou skupinu.

Mohlo by vás zajímat: Dietní plán, Bylinkové čaje na hubnutí, Dietní jídlo s nízkým obsahem tuku

Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.
Abyste zhubnuli o 5 kilo za týden, tedy za 7 dní, budete muset každý den shodit cca tři čtvrtě kila dolů.
Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.