Jak zhubnout ruce: hubneme zdravě

<span>Hubnutí bez cvičení? I to je možné, pravidelné cvičení vám to ale hodně usnadní.</span> Hubnutí bez cvičení? I to je možné, pravidelné cvičení vám to ale hodně usnadní.

Máte pocit, že na vaše ruce už nejsou to, co bývaly? Chtěli byste se zbavit přebytečného tuku na pažích? Nabízíme vám pár rad jak zhubnout ruce, jak docílit toho, abyste zase byli spokojeni s tím co vidíte, když se podíváte do zrcadla.

Při snaze zhubnout ruce se pochopitelně neobejdete bez celkových změn ve vašem jídelníčku. Není žádný jednoduchý a snadný způsob, jak se zbavit tukových polštářů na pažích aniž byste do toho nezapojili celé tělo. Jak začít hubnout, jak sestavit správný dietní jídelníček, jaké cvičení si vybrat se dozvíte na jiných stránkách na tomto webu. V tomto článku se zaměříme pouze na to, jak docílit toho, aby vaše ruce byly zase hezké, štíhlé a bez přebytečného tuku.

Jak zhubnout ruce

Pokud máte poct, že vaše paže obalují přebytečné tukové polštáře, něco s tím udělejte. Nemá cenu si zoufat. Když se do toho pustíte s dostatečným odhodláním, za krátkou dobu se to může změnit a vy budete zase spokojeni s tím, jak vypadáte.

První změnou je úprava jídelníčku. Musíte se vyvarovat vysokého podílu sacharidů. Tedy především omezit všechny sladkosti a slazení (káva, čaj). Dále také vypustit potraviny založené na bílé mouce (bílé pečivo, knedlíky, těstoviny připravované z bílé mouky apod.). Také škrob není ideální, omezte i konzumaci brambor a výrobků z nich.

Váš dietní jídelníček by měl obsahovat vysoký podíl vlákniny a bílkovin. Díky tomu se postupně vaše tělo začne zbavovat nahromaděných tukových zásob.

Cvičení, které pomůže zhubnout ruce

Úprava jídelníčku vám ale sama o sobě zhubnout ruce nepomůže. Aby se změna projevila tam, kde po tom nejvíce toužíte, musíte svému tělu pomoci tím, že se zaměříte na to správné cvičení. Pro rychlé spalování tuku je nejlepší intenzivní cvičení. Tedy ne klasické silové posilování, ale spíše cvičení, které zahrnuje delší série s velkým počtem opakování, nebo obecně intenzivnější pohybovou aktivitu.

Jedním z příkladů je rychlá chůze s lehčími činkami / závažím v ruce. Díky závaží a pohybům rukou aktivujete právě ty svalové skupiny, které jsou důležité pro spalování tuku na vašich pažích.

Můžete si vybrat mezi návštěvami nějakého fitness centra nebo si můžete domů pořídit několik menších činek/závaží. Vzhledem k tomu, že vám nejde o budování svalové hmoty (kde jsou potřeba větší činky a postupné navyšování hmotnosti), může v klidu velkou většinu cviků provozovat i doma.

Ideální frekvence cvičení je alespoň 30 minut. Cvičit byste měli ideálně 4 – 5 týdně. Jsou v zásadě dva přístupy. Buďto se můžete rozhodnou pro pravidelné cvičení každý všední den. Další dobrou variantou je cvičení ob den (bez ohledu na to jestli je všední den nebo víkend). Jeden den cvičíte a druhý den odpočíváte).

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout ruce: hubneme zdravě

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar