Hubnutí v pase

Jak zhubnout břicho? A co nejlépe funguje na hubnutí v pase?

Vytáhli jste ze skříně svou oblíbenou sukni nebo kalhoty, a najednou vám jsou těsné v pase? Jak zhubnout břicho? A co nejlépe funguje na hubnutí v pase?

Základem pro efektivní hubnutí v pase je kombinace vhodného jídelníčku a cvičení. Co se týká jídelníčku, tak tam byste si měli hlídat, co jíte. Mít přehled o tom, kolik kalorií během dne přijmete a jaké složky přijatá potrava obsahuje. Snažte se dodržovat optimální poměr tuků, bílkovin a sacharidů (20 : 30 : 50). Omezte prázdné kalorie (slazené nápoje, cukrovinky, zbytečné mlsání večer u televize apod.) Jezte hodně zeleniny (vláknina) a ovoce. Omezte zbytečně tučná jídla (volte nízkotučné varianty jednotlivých potravin a ani při vaření nepoužívejte nadbytečné množství).

Pro hubnutí v pase pak vyzkoušejte některé cviky zaměřené právě na tuto oblast vašeho těla. Patří sem například zvedání nohou (ležíte na zádech na zemi, ruce podél těla a pomalu zvedáte nohy z podlahy až do prvého úhlu), přitahování (klasické „leh-sedy“, ať už přímé nebo šikmé), úklony do stran a jiné cviky, kterými zatížíte příslušné svalové partie v oblasti boků a břicha.

Pro nastartování metabolismu, a co nejrychlejší spalování přebytečného tuku, je velmi vhodné každý den věnovat 30 – 60 minut nějaké aerobní aktivitě. Může to být např. běh, jízda na kole, rychlá chůze, aerobic, plavání apod.

Mohlo by vás zajímat: Tipy jak zhubnout, Optimální váha, Jak se zbavit nadváhy, Cvičení na břicho

Trápí vás silná stehna a velký zadek? Poradíme vám, co by se s tím dalo dělat. Návod co jíst a jak cvičit pro hezký zadek a stehna.