Jak zhubnout s čajem

<span>Je prokázáno, že zelený čaj napomáhá hubnout. Látky v zeleném čaji aktivují metabolismus tuků.</span> Je prokázáno, že zelený čaj napomáhá hubnout. Látky v zeleném čaji aktivují metabolismus tuků.

Čaj je jeden z nejzdravějších nápojů, který můžete pít. Je prokázáno celou řadou vědeckých studií, že čaj má blahodárné účinky pro váš organismus a že pravidelná konzumace čaje zlepšuje vaše celkové zdraví. Čaj je také velmi dobrý pomocník, který vám pomůže zhubnout. Podívejte se na následující kroky, jak se dá hubnout s čajem.

Jaký čaj je nejlepší na hubnutí?

Různé druhy čaje mají na vaše tělo různé účinky.

Černý čaj namísto kávy

Pokud se snažíte zhubnout, můžete zkusit nahradit pití kávy tím, že si místo ní dopřejete šálek černého čaje. Černý čaj je vhodné pít spíše v dopoledních hodinách. Černý čaj obsahuje látky nazývané flavonoidy. Ty organismu pomáhají s detoxikací. To je velmi dobré pro váš metabolismus. Pití kávy naopak zvyšuje množství toxinů v těle a vaše tělo pak má mnohem více práce a zbytečně ho tím zatěžujete. Takže prvním krokem při hubnutí s čajem je náhrada kávy černým čajem.

Zelený čaj pomáhá hubnout

Každý den si dejte alespoň jeden šálek horkého zeleného čaje nebo jednu sklenici studeného zeleného čaje.  Ideální je pokud si zelený čaj dáte k jídlu. Je prokázáno, že tento čaj má vliv na spalování tuků a zvyšuje metabolismus. Pravidelné pití zeleného čaje vám pomůže hubnout.

Vyzkoušejte čaj Oolong

Čaj Oolong zahrnuje čínské čaje, které se zpracovávají tak, že se čajové lístky nechávají zvadnout na prudkém slunci a následuje oxidace a rolování. Obecně ale stupeň oxidace Oolongů dosahuje 8 % až 85 %. Tento specifický způsob přípravy čaje mu dává unikátní účinky. Celá řada lidí je ochotná přísahat, že právě tento druh čaje jim pomohl zhubnout. Efekt snižování váhy při pravidelném pití tohoto čaje je uváděn v mnoha různých zdrojích a určitě se vyplatí ho vyzkoušet.

Bílý čaj

Bílý čaj můžete podobně jako ten zelený pít horný nebo i studený. Jeho chuť je podobná jako u zeleného čaje. Bílý čaj má také velmi podobné antioxidační schopnosti. Vědecké studie ukazují, že bílý čaj navíc dokáže snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu. Oboje je pozitivní pro váš celkový zdravotní stav. Je také prokázaný efekt na hubnutí při pravidelném pití bílého čaje.

Čaj bez kofeinu?

Pokud se obáváte toho, že čaj má velký obsah kofeinu, můžete si vybírat i ty odrůdy, které mají jen nízký obsah kofeinu, nebo dokonce i bezkofeinové verze. Kofein sice na jednu stranu potlačuje chuť k jídlu a působí jako silné diuretikum, ale není to látka, která by vám pomohla zhubnout v dlouhodobém měřítku, takže se mu spíše vyhýbejte.

Bylinkové čaje na hubnutí

Na trhu je k dispozici celá řada čajových směsí na zaručené zhubnutí. Při výběru těchto směsí ale buďte opatrní. Některé bylinky, které jsou do těchto směsi přidávány pro zvýšení efektu na hubnutí, mohou při nadměrném nebo dlouhodobém užívání působit zdravotní problémy. Některé bylinky ve větších dávkách fungují jako projímadla, nebo mohou dokonce způsobit průjem, zvracení, žaludeční křeči či chronickou zácpu.  Je tedy dobré pečlivě si prostudovat složení takových směsí a hlavně si zjistit, jak ta které složka doopravdy na vaše tělo působí.

Čaj s cukrem, mlékem, nebo bez?

Obecně není moc dobré čaj sladit. Pokud jste ale zvyklí na přidávání cukru do čaje nebo kávy, vyzkoušejte alespoň snížit dávku. U čaje také můžete přejít na slazení přírodním medem. Mléko si do čaje můžete přidat, ale mělo by se jednat o nějakou nízkotučnou variantu, případně odstředěné mléko.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout s čajem

Diskuse: 1
  • Custom avatar Dante

    Často piju jen Lékořicový čaj od Grešíka Waldemara, má to nějaký negativní dopad na hubnutí obličeje? Děkuji.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar