Jak na celulitidu

To, jestli se u vás objeví celulitida, je do značné míry podmíněno geneticky.

Trápí vás nevzhledá celulitida na vašem zadku, stehnech, břiše nebo na pažích? Nebojte se, určitě se s tím dá něco dělat. Poradíme vám, jak na celulitidu.

To, jestli se u vás objeví celulitida, je do značné míry podmíněno geneticky. Na vzniku celulitidy se ale do velké míry podílí i nezdravý životní styl. Nadměrný příjem kalorií (celulitidu mají častěji ženy s nadváhou, než ty s optimální váhou, nebo dokonce podváhou). Příliš mnoho cukrů, tuků nebo soli, to vše jsou rizikové faktory pro celulitidu.

Jak tedy vyzrát na celulitidu? Bude to boj, který asi nikdy 100% nevyhrajete, ale můžete v něm dosáhnout výrazných úspěchů. Boj s celulitidou zahrnuje používání vhodné kosmetiky (krémy a tělová mléka na celulitidu), pravidelné provádění masáže postižených partií (s použitím nějakého masážního přípravku s obsahem kofeinu, antioxidantů a vitamínu E).

Dále pak pozitivního výsledku dosáhnete úpravou jídelníčku a volbou vhodného cvičení k posílení svalů v postižených partií. Díky silovému cvičení se zpevní svaly, vypne kůže a celulitida zmizí, nebo alespoň nebude tak výrazná.

Mohlo by vás zajímat: HDL cholesterol – „dobrý“ cholesterol, Bezlepková dieta, Recepty ze sóji

I u žen, které již mají celulitidu na stehnech, břiše nebo na zadku, pomáhá snížení váhy k potlačení projevů celulitidy.
Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.