Návod pro ženy: Nejlepší způsob, jak zhubnout na zadku a stehnech

<span>Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné. </span> Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.

Některým ženám se stačí podívat na kousek dortu, nebo sladký zákusek, a jejich stehna a zadek se okamžitě zvětší. Jak se ale zbavit tohoto přebytečného tuku? Zapomeňte na šílené diety, na nejrůznější zaručené a zázračné prostředky, které vám pomohou zhubnout přes noc. Ani žádné pilulky na hubnutí vám s tímto nepomohou. Existuje jen jeden opravdu spolehlivý způsob, jak se se zbavit přebytečného tuku na stehnech a na zadku. Připravili jsme návod pro všechny ženy, které chtějí zhubnout právě v těchto partiiích.

Jak zhubnout a nejenom na zadku a stehnech?

Princip hubnutí je v zásadě poměrně jednoduchý. Musíte si hlídat to, co a jak jíte. Musíte začít cvičit. Může se to zdát příliš snadné nebo prosté. Je to dáno jednoduchou rovnicí. Přijatá energie musí být v rovnováze s vydanou energií. Pokud není, tak se nespotřebovaná energie hromadí v těle ve formě tukových zásob.

Jak jíst zdravě abyste zhubnuli

Nevynechávejte snídani. Snídaně je velmi důležité jídlo. Abyste zhubnuli, musíte jíst zdravě. Na snídani si dejte cereálie, odstředěné mléko, ovesné vločky, nízkotučný jogurt, vajíčka, toust. Nevzpomínejte na ovoce. Pokud si dáte dobrou a zdravou snídani, budete mít dostatek energie na celé dopoledne a nebudete se cítit hladoví. Vynechávání snídaně určitě není dobrý způsob, jak se snažit zhubnout.

Jezte pravidelně a často. Kromě tří hlavních jídel (snídaně – oběd – večeře) nezapomínejte ani na pravidelné doplňování energie mezi těmito hlavními jídly. Jako malá svačinka se může hodit kousek rýžového pečiva, pár kousků zeleniny, ovoce. Nebojte se také experimentovat s různými recepty. Žádná dieta by neměla být o tom, že se vám jídlo značně protivit. Není cílem, abyste se trápili hladem, ale aby vaše jídlo obsahovalo vyvážený poměr všech podstatných živin, minerálů a vitamínů. A zároveň aby v něm nebyly zbytečné kalorie. Můžete zkoušet koření, těstoviny, kuřecí maso, ryby.

Dodržujete pravidelný a kvalitní pitný režim. Voda napomáhá spalování kalorií. Pokud vypijete velkou sklenici vody před jídlem, budete se cítit méně hladoví a méně toho sníte. Snažte se pít především vodu, přírodní ovocné nebo zeleninové šťávy, zelený čaj. Slazeným nápojům je naopak nutné se vyhnout.

Pokuste se také snížit příjem tuků. Přestaňte jíst sladké moučníky, dortíky, nebo mlsat doma u televize. Pokud máte neudržitelnou chuť na sladké, dejte si čas od času kousek kvalitní čokolády. Ta by vám měla pomoci zkrotit chuť na sladké.

Jak kombinovat potraviny abyste zhubli

Možná si říkáte, že pro hubnutí stačí, když si budete hlídat kalorie. To ale nemusí stačit. Důležité je nejenom to, kolik vaše jídlo obsahuje kalorií, ale i to, jak jsou jednotlivé potraviny konzumovány dohromady. Některým kombinacím byste se během hubnutí měli spíše vyhýbat, jiné kombinace jsou naopak vhodnější.

 • Nejezte bílkoviny a škroby dohromady. Zatímco pro efektivní trávení bílkovin je nutné kyselejší prostředí, pro efektivní trávení škrobů zase zásadité
 • Pokud máte rádi meloun, jezte ho raději samotný a nekombinujte ho s jinými druhy ovoce
 • Ovoce – především ty sladké druhy – je dobré kombinovat s ořechy
 • Nekombinujte kyselé a sladké během jednoho jídla
 • Potraviny s vysokým obsahem sacharidů jezte spíše na snídani/dopoledne
 • Večer preferujte nižší obsah sacharidů a vyšší obsah bílkovin

Jak cvičit abyste zhubnuli na zadku a na stehnech?

Pro odbourávání přebytečných tuků (a to platí nejenom pro zadek a stehna) je nejlepší aerobní cvičení. Tedy taková fyzická aktivita, během které je vaše tělo středně těžce zatěžováno. Pokud například půjdete běhat, měla by vaše tepová frekvence být v rozmezí 55 – 65% vašeho tepového maxima. Určitě by vaše cvičení nemělo vypadat tak, že nemůžete, popadnou dech. Měli byste být schopni plynule dýchat, vaše tělo by nemělo pociťovat kyslíkový dluh. Jen tak dosáhnete maximálního možného efektu při spalování tělesného tuku. Při vyšší intenzitě cvičení už pak totiž tělo přechází na jiné metabolické procesy a efektivita odbourávání tuků klesá.

Abyste zhubnuli na zadku a stehnech, musíte kombinovat dva typy cvičení. Tím prvním je obecná fyzická aktivita, která aktivuje různé svalové skupiny. Sem patří například běh, jízda na kole, jízda na rotopedu, jízda a kolečkových bruslích, skákání přes švihadlo, aerobik, spinnig apod.

Druhým typem cvičení pak budou cviky, které se zaměřují především na zadek a stehna. Tady se může jednat o dřepy, výpadky a další cviky, které aktivují svaly na stehnech a zadku. Cviky je možné provádět jak s činkami tak i bez nich.

Cvičení byste ale neměli přehánět. Pokud budete cvičit pravidelně každý den v týdnu, tak se výsledný efekt dostaví o poznání rychleji. Pokud jste ale dosud neprovozovali žádnou fyzickou aktivitu, tak není úplně dobrý nápad začínat hned od začátku cvičit pět dní v týdnu. Před zahájením cvičení – zvláště pokud máte nějaké zdravotní problémy – se poraďte se svým lékařem. Váš lékař vám na základě znalosti vaší zdravotní situace může poradit několik tipů, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Návod pro ženy: Nejlepší způsob, jak zhubnout na zadku a stehnech

Diskuse: 38
 • Custom avatar andula

  Ahoj je mi 13 let méřim 165 cm a vážim 60 kg. Chtela bych zhubnout aspoň 5 kilo nejlip 8 kilo. Taky bych chtela mít hubený nohy ale at cvičim jak koliv. Nejde to shodit. Cvicim pravidelné 5 mésícú a nic neni vidét. Prosím pomoct.

  • Custom avatar Jana

   Ahoj Andulo, taky mi nejde zhubnout na stehnech. Myslím,ze každý nemůže mít hubený stehna. Držím ti palce,at se podaří.

  • Custom avatar Alča

   Asi cvičíš špatně, najdi nějakého trenéra… navíc jsi mladá ve vývinu, takže pozor ať to nepřeženeš :)

 • Custom avatar BETY

  Pravidelne chodím plavat více než rok (často několikrát týdně, když se nedaří, tak jednou týdně určitě). Změna sice přišla, ale malá, spíše v oblasti kolen a břicha. Na ostatních místech si připadám stále nakynutá a s celulitidou v oblasti zadku. Upravila jsem si razantně jídelníček na zdravé potraviny podle doporučení (který dodržuju asi 5 měsíců) a to s efektem sportování pohnulo.. Snad se bude dařit dál a nezastaví se to…..

 • Custom avatar Nika

  Ahoj je mi 13 let a mam ale opravdu velikanský zadek a stehna nejde mi ale vubec zhubnout :( prosím poradte…

  • Custom avatar Gabka

   Ahoj, nezkoušela si výživovýho poradce? Moji kamarádce pomohl. Poradil jí, co jíst, co ne a hlavně co může a nemůže cvičit. :) za zkoušku nic nedáš :)

 • Custom avatar Kristýna

  Ahoj je mi 10 a vážím 47 a měřím 151 poraďte mi jak zhubnout alespoň 5 kilo prosím

 • Custom avatar Kateřina

  Ahoj je mi 13 ,měřím 170 cm a vážím 55… Chtěla bych zhubnout ve stehnech a zatku (to je největší) ! Prosím poraďte nějáké cviky,ale aby to bylo co nejrychleji dole :) Děkuji

  • Custom avatar Mirísek

   Ahoj, hele, být tebou nehubnu. Jsi hubená a co mám říkat má, která je ve stejným věku, stejné váze a měřím 160?? Vůbec něčím co s tím. A ty hlavně nehubni, jsi hubená dostupné a takhle si akoratz zkazis postavu.

 • Custom avatar Lucie

  Ahoj je mi 15, měřím 178 cm a vážím 60 kg. Mám celkem velká stehna a zadek. Velmi bych chtěla zhodit alespon 4 nebo 5 kg a zhubnout stehna. Hraji volejbal ale moc mi to nepomáhá :( Potřebuji poradit nějáké cviky nebo co jíst a jak často cvičit. :)

  • Custom avatar Kristýna

   To jako fakt? nějaký dvojče tady?:D Hraju volejbal a měřím a vážím stejně:D A taky mi je 15..a mám stejný problém::D..

 • Custom avatar Alexandra

  Ahoj všichni! :)
  Potřebovala bych se na něco malého zeptat, a doufám že mi někdo odpoví. Je mi 11 let, měřím asi 152 cm. sem holka, a mám trochu větší zadek, a stehna jinak nic víc.. Vážím přibližně 50 kg.. a příjde mi že je to moc :-((( .. strašně bych si přála mít ideální váhu, a ne že bych nějak jedla to ne, ale začalo to nějak pubertou, že sem se „rozjedla“.. :-( Alespoň bych chtěla mít 45 kg .. Ale nevím cviky.. Budu moc ráda za každou odpověd

  • Custom avatar Sára

   Alexandro cviky jsou na youtube nebo i na různých stránkách

  • Custom avatar Anežka

   Ahoj Alexandro , prosím tě, nehubni . Na svůj věk jsi tak akorát , zjistila jsem si , že tvá váha by měla odpovídat tvoje výška -110 cm takže jsi tak akorát .

 • Custom avatar zuzana

  Ahoj. Meloun je zelenina, plodová z čeledi tykvovitých.

 • Custom avatar Hanka

  Ahoj, je mi 15 , merim asi 170-172 , vazim 74 kg … Ted za poslední 2 měsíce jsem stloustla 5 kg hlavně v oblasti zadku. Pas mám celkem štíhlí a bříško také.. Trápí mě jen stehna a velký zadek také celulitida … Dříve jsem behala, ale mám problémy s koleny, proto nemůžu dělat drepy a nebo běhat coz mě veelice vadí :( rada beham… Prosím poradte jak zhubnout, jestli pomáhají nějaké cviky nebo tak .. Předem díky :-)

  • Custom avatar vii

   mám velký zadek, jím zdravě, zkoušela jsem i cvičit, běhat, ale žádná změna, takže už se objednávám na kliniku liposukce. Dlouho jsem o tom přemýšlela, ale nakonec jsem se opravdu rozhodla že za to ty peníze stojí. Hlavně člověk zhubne napořád a nemusí se stresovat s dietama a cvičením.

 • Custom avatar Mirísek

  Ahoj, je mi 13, měřím 160 cm a vážím 60 kilo. Chci zhubnout hlavně na stehnech a zadečku. Břicho mám relativně ploché na moji váhu a tak začíná od nohou. Nedávno jsem zhubla tři kila, snažila jsem se jíst málo a častěji, ale zase jsem to nabrala zpět. Poradíte mi? Děkuji

 • Custom avatar Míša

  Ahoj, je mi 16, měřím 158cm a vážim 60 kg. Chci zhubnout stehna a hlavně zadeček. Břiško mám ploché. Nevím jak zhubnoutstehna a ten zadeček. Poradite nějaké cviky pprosím? Předem děkuji.

 • Custom avatar lea

  ahoj je mi13 a važim 48kg měřim160 poradte mi prosim zhubnout aspon 3kg hlavně na zadek a stehna

  • Custom avatar Aja

   Sice je tenhle komentář asi rok starý, ale třeba pomůžu ostatním..
   Nehubni, vážíš akorát! :D
   Spíš jestli chceš nějak vytvarovat postavu tak začni běhat a dělat klasické cviky jako jsou dřepy nebo výpady :)

 • Custom avatar Míša

  Ahoj,
  Je mi jedenáct let a už se trochu začínají starat o svojí postavu.Jsem na jedenáct let docela vysoká měřím tedy 165cm a vážím 55kg a to jsi myslím že je do celé dost. Tak vás moc moc prosím jestli by jste mi neporadili jak zhubnout. Alespoň pár kilogramů. Předem vám děkuji :-)

  • Custom avatar Lenča

   Váhu by jsme měli mít takovou: nase vyska – 110 ty ted mas uáplne normalni postavu tak se hlavne nezatezuj tim ze jsi tlusta protoze nejsi klidne muzes cvicit treba beh je to asi nejucinejsi a navic budese chvilku v prirode :D ja mela v 11 vysku 148 a byla jsem ctvrta nejvyssi ve tride ve 13 jsem mela 163 a uz jsem byla nejvyssi ze trudy moc jsem se kvuli tomu trapila ze jsem tak vysoka (ted je mi 14 a merim 172) ale pritom je to vlastne pekne byt tak vysoka tak doufam ze si s tim nedelas starosti a preju hodne stesti :D

   • Custom avatar Katka

    Ahoj, ve svých 11 jsem já měřila 158cm a byla jsem 3. nejvyšší ze třídy a ve 12 moje výška byla asi tak 174/175 cm takže asi tak:D

 • Custom avatar sima

  Ahoj je mi 13 a mám kolem 61kg a merim 157 cm potřebovala bych zhubnout kolem 5-10kg pomuzetemi jak na to?! Děkuju

 • Custom avatar Xenia

  Jsem profesionální trenérka aerobiku merim 183 a vazim 79 kilo možná jse to zda málo ale svaly jso lehčí než tuky chtěla bych vám říct že jestli hodně cvičiště ještě i sledke tělo musí dostávat nějakou energii tedy cukry jinak se bude cítit špatně a uchovávat si energii tedy cukry na později myslete na to jo a je mi dvacet tři :-* :-* :-* xoxoxenia

  • Custom avatar Anonym

   …Svaly jsou těžší než tuky..*

   • Custom avatar Anna

    Ano je to pravda svaly jsou těžší než tuk :))

 • Custom avatar Vaše jméno

  Celkem vtipné, jak tady píšou cca 10letý holčičky, jak chtějí zhubnout :D upřímně měli by jste jít ven s kamarády a neřešit takové blbosti ve vašem věku :DD

 • Custom avatar Klarisa

  Ahoj, je mi 15 let, měřím 165 cm a vážím 45-50 kg. Doktor říká, že je to standartní váha, ale já chci zhubnout. Mám velká stehna a ne moc vzhledný zadek a při každém kroku se mi tyto partie kývou, jako by byly z želatiny. Chodila jsem cca 3x týdně běhat a dělám svalová cvičení, ale nezabírá to. Za sebou mám krušné období přijímaček. Soustředila jsem se především na ně a nestíhala jsem se více pohybovat, ale chci začít znova. Řeknete mi, jak na to? Děkuji.

 • Custom avatar Sára

  Ahoj… Jsem Sára je mi 15 vážím 74 kilo… Hubnu už pár měsíců běhám,dělám různé cviky,chodím na zumbu a do sportovek u nás na škole… Jednu chvíli jsem zhubla 5 kilo pořád jsem si dávala pozor dělala jsem pořád to samé co teď a nabrala jsem to zase všechno zpátky…I pravidelně jím a zdravě tak nechápu v čem je problém prosím poraďte mi budu ráda za každou radu…

 • Custom avatar lola

  Ahoj je mi 12 let a vážím 54 kg a měřím 154 cm mám hrozně velký zadek a stehna a cvičim už asi rok a fort nic

  • Custom avatar Aja

   Příliš se na to nesoustřeď a ono to půjde, uvidíš. :)
   Choď běhat a jestli s běháním máš problém, tak zkus třeba minutu jít, minutu běžet, minutu jít, minutu běžet …. a takhle třeba půl hodinky :) Já takhle začínala a teď dávám třeba 5km v kuse :)

 • Custom avatar Anna

  Možná máte velký zadek velká stehna :) ale třeba to máte svaly a k vůli tomu vám to nějak extra nejde z hodit

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar