Jak se zbavit celulitidy

<span>I u žen, které již mají celulitidu na stehnech, břiše nebo na zadku, pomáhá snížení váhy k potlačení projevů celulitidy.</span> I u žen, které již mají celulitidu na stehnech, břiše nebo na zadku, pomáhá snížení váhy k potlačení projevů celulitidy.

Pokud máte celulitidu, a chtěli byste se jí zbavit, pak vězte, že v tom nejste sami. Mnoho žen (a občas i mužů), všech věkových kategorií má celulitidu na nohou, na stehnech, na zadku nebo na břiše. Celulitida vzniká díky tomu, že dochází ke zvětšování objemu podkožních tukových buněk (od toho pochází i odborný název pro celulitidu – lipohypertrofie). Mezi typické vizuální projevy celulitidy patří „ďolíčky“, které tak trochu připomínají vzhled pomerančové kůry.

V tomto článku se podíváme na to, jak se zbavit celulitidy, a co můžete dělat pro její léčbu. Možná se vám nepovede se jí zcela zbavit, ale při vhodném životním stylu, péči o pleť a s pomocí několika jednoduchých triků, můžete dosáhnout i velmi výrazného zlepšení.

Jak se zbavit celulitidy? Hodně záleží na vašem jídelníčku

Pro úspěšný boj s celulitidou je poměrně hodně důležité dodržovat správný pitný režim. Díky dostatečné hydrataci bude vaše pokožka hladší a jemnější, a budou potlačeny příznaky celulitidy. Během dne byste měli vypít 2 – 3 litry vody.

Pijte pouze pramenitou stolní vodu. Žádné limonády nebo sladké džusy. Každé ráno zahajte vypitím velké sklenice vody, ještě než se pustíte do své ranní kávy nebo čaje. V průběhu dne se snažte pít v pravidelných intervalech. Pořiďte si třeba nějakou lahev, a tu noste neustále u sebe, nebo ji alespoň mějte po ruce, a pravidelně pijte.

Jezte hodně ovoce a zeleniny

Pokud bude váš jídelníček zahrnovat hodně ovoce a zeleniny, prospěje to vaší váze. Pokud se vám povede udržovat vaši váhu v rozumných mezích nebo dokonce i o něco málo zhubnout, snížíte tím riziko výskytu celulitidy. I u žen, které již mají celulitidu na stehnech, břiše nebo na zadku, pomáhá snížení váhy k potlačení projevů celulitidy.

Váš jídelníček by tak měl zahrnovat hodně čerstvé zeleniny – brokolice, mrkev, listová zelenina. A také různé druhy ovoce – banány, kiwi, jahody a jiné. Optimální je, pokud ke každému jídlu sníte alespoň menší porci zeleninového salátu (třeba i jen jako přílohu), nebo misku ovoce.

Jezte zdravé tuky

Na vzniku celulitidy se podílí především tukové podkožní buňky. Potraviny, které obsahují omega-3 mastné kyseliny napomáhají udržovat pokožku zdravou a tak minimalizovat projevy celulitidy. V boji s celulitidou tak pomáhají třeba olivy nebo olivový olej, ořechy, avokádo, ryby apod.

Naopak byste se měli vyhýbat potravinám, které obsahují „nezdravé tuky“, které se podílí na vzniku celulitidy. Sem patří především nejrůznější smažená jídla, potraviny s vysokým obsahem soli, potraviny s vysokým obsahem cukrů. Velmi rizikový je třeba i alkohol.

Jak se zbavit celulitidy? Začněte cvičit

Při boji s celulitidou značně napomáhá cvičení. Na rozdíl od toho, kdy se snažíte zhubnout, a měli byste se věnovat spíše aerobním aktivitám (jako je například běh, jízda na kole apod.), při boji s celulitidou je důležité silové cvičení.

Silové cvičení napomáhá zpevnit a vypnout svaly. Zvláště se pak musíte zaměřit na své „špatné“ partie – typicky třeba břicho stehna, zadek nebo paže. Díky pravidelnému silovému cvičení dochází k výraznému úbytku celulitidy.

Svalové cvičení může zahrnovat jak návštěvu posilovny nebo fitnescentra, tak i cvičení doma s lehčími činkami, nebo prováděním cviků, při kterých využíváte jen hmotnost svého těla.

Celulitida a péče o pleť

Koupejte se (nebo sprchujte) spíše ve vlažné nebo chladnější vodě. V chladnější voda zpevňuje pokožku, a ta je pak pevnější a vizuální příznaky celulitidy jsou tak více potlačeny.

Hydratujte pleť přípravky, které obsahují kofein. Můžete použít nějaký krém nebo tělové mléko, které obsahuje alespoň 5% kofeinu. Ten pak snižuje výskyt celulitidy. Kromě toho určitě najdete mnoho různých krémů a přípravků pro pleť, které jsou určené právě na potlačování celulitidy.

Vyhledejte odbornou pomoc s léčbou celulitidy

Můžete také vyhledat odbornou pomoc, která vám pomůže zbavit se celulitidy. To může zahrnovat třeba aplikaci podkožních injekcí různých vitamínů a minerálů do kůže. Nebo se může jednat o různé laserové operace, při kterých jsou rozrušovány podkožní tukové buňky.

Naopak ale zapomeňte na liposukci. Liposukce vás sice může zbavit nadměrného tuku a pomůže vám „zhubnout“. Po liposukci jsou pak ale projevy celulitidy dosti často výraznější než před ní.

Je normální mít celulitidu už ve 14?

Bohužel ano. Není žádnou výjimkou, že projevy celulitidy se mohou objevit již u dospívajících dívek, v pubertě. Pokud ale včas začnete cvičit a hlídat si svůj jídelníček, máte ještě velkou šanci na podstatné zlepšení.

Jak se zbavit celulitidy? Zapomeňte na nějaká zázračná řešení

Na závěr si dovolíme jedno malé upozornění. Pokud se chcete zbavit se celulitidy, tak si dávejte pozor, ať nenaletíte na nějaké „zázračné“ nebo „zaručené“ recepty, jak se zbavit celulitidy. Hodně inzerátů a reklam se snaží tvrdit, že vám poskytnou zázračný lék, pleťový krém, přístroj nebo cokoliv jiného, co vás zbaví celulitidy.

Nevěřte jim. Nic takového ve skutečnosti neexistuje a jen se z vás snaží dostat peníze. Boj s celulitidou je dlouhodobější proces. Také je dost dobře možné, že se jí nikdy úplně nezbavíte. Ano, je možné významně omezit její projevy. Je to ale tak trochu nekončící boj zahrnující pravidelné cvičení a dodržování vhodného jídelníčku. Není žádná zázračná pilulka nebo pleťový krém, který by vás celulitidy zbavil přes noc.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak se zbavit celulitidy

Diskuse: 1
  • Custom avatar viola

    dobry den chtěla bych zhubnout aspoň tak 10 kilo ale je tu menší chybička ja kojim a uz me nebavi jen koukat na moje věci jak sou ve skrini

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar