Potlačení chuti k jídlu

Je důležité, aby vaše tělo mělo pravidelný a rovnoměrný přísun energie.

Mnoho z těch, kdo se snaží zhubnout, by uvítalo nějaký prostředek, který by u nich způsoboval potlačení chuti k jídlu. Lidé, kteří byli zvyklí mlsat, mají problém udržet svoje „chutě“ na uzdě a potlačení chuti k jídlu tak vnímají jako zaručený způsob, jak by se jim mohlo podařit zhubnout.

Existuje celá řada látek, které mají prokazatelný efekt na potlačení chuti k jídlu. Ale důležité je uvědomit si i to, proč vaše tělo má chuť na jídlo. Omezení pocitů hladu nebo chuti na jídlo, se poměrně snadno můžete vyhnout už jen změnou způsobu, jak se stravujete.

Je důležité, aby vaše tělo mělo pravidelný a rovnoměrný přísun energie. Je logické, že když vynecháte snídani, tak už během dopoledne budete pociťovat hlad. Základem je tedy nejméně 5 pravidelných jídel v průběhu celého dne.

Pozor také na to, co jíte. Pokud bude váš jídelníček obsahovat hodně potravin s vysokým glykemickým indexem, tělo z nich bude energii uvolňovat v kratší době a vy pak budete dříve po jídle pociťovat hlad nebo chuť na další jídlo. Naopak potraviny s nízkým glykemickým indexem pomáhají spolehlivě udržet pocit sytosti po delší časový interval, a tím pak i poměrně spolehlivě potlačují chuť k jídlu.

Mohlo by vás zajímat: Dietní snídaně, Dietní večeře, Dietní oběd, Doporučená rychlost hubnutí

Vitamín D má zásadní vliv na vstřebávání fosforu a vápníku (a tím i na správný růst kostí). Do značné míry ale ovlivňuje i imunitní systém. Lidé s vážným průběhem onemocnění COVID měli velmi nízkou hladinu vitamínu D v těle. Vitamín se tvoří v kůži, když jsme na slunci. Nebo ho obsahují některé potraviny.
Rozumný zdravý a dietní jídelníček by měl zahrnovat 50% sacharidů (převáženě komplexní sacharidy), 30% bílkovin a 20% tuk (z toho alespoň 50% rostlinných tuků). I na dietním jídelníčku, můžete mít občas něco nezdravého, ale maximálně 20% (80% jídla by mělo být zdravé).
K tomu abyste trochu zlepšili vzhled svého „pozadí“ není nezbytně nutné, abyste se trápili nějakým usilovným cvičením v posilovně nebo fitness centru.
Na omezení chuti k jídlu je dobré snít třeba jablko. Nebo si dát pár kousků zeleniny – třeba mrkev.
Klasické české vánoční cukroví se dá bez velkého přehánění zařadit mezi kalorické bomby. Ale i vánoční cukroví lze pojmout dietně.
Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Naučte se také jíst pomalu a v klidu. Každé sousto pečlivě rozžvýkejte. Nejenom, že tím zvýšíte a prodloužíte svoje potěšení z jídla, ve výsledku pak sníte i menší porci
Nepravidelné stravování je špatné hned z několika důvodů. Jedním z nich je i to, že když vynecháte snídani, nebo oběd, v době dalšího jídla už máte zpravidla příliš velký hlad.