Jak zhubnout rychle pro ženy po 40

<span>Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.</span> Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.

V tomto věku (po 40), se metabolismus zpomaluje, a hubnutí je tak mnohem náročnější, než když je vám méně. Chcete-li zhubnout rychle, bude nutné nastartovat váš metabolismus, a zvýšit jeho aktivitu. Pokud změníte vaše běžné stravovací návyky, a zvýšíte svou fyzickou aktivitu, prospěje to nejenom vaší postavě, ale zlepšíte si i celkový zdravotní stav. Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.

Víte co jíte? Zdravý jídelníček je důležitý nejenom pro hubnutí

Nemusíte se nutně snažit zhubnout, a přesto byste se měli zajímat o to, co jíte. Zdravá strava, vyvážený jídelníček, který zahrnuje všechny důležité složky, jako jsou bílkoviny, všechny důležité minerály a vitamíny, dostatek vlákniny, je důležitý pro celkové zdraví.

Základem, pro rychlé hubnutí, a nejenom pro ženy a muže po čtyřicítce, je omezit přísun zbytečných / prázdných kalorií. Jezte dostatek jídla, které vás zasytí, tak abyste neměli hlad, ale vyhýbejte se prázdným kaloriím. Prázdné kalorie – to jsou všechny zbytečně přijaté kalorie, které pro vaše tělo nemají žádnou, nebo jen minimální výživnou hodnotu, a přesto mají vysoký obsah energie.

Patří sem jídlo z Fast Foodu, které vzhledem ke své výživné hodnotě obsahuje zbytečně mnoho kalorií (viz náš jiný článek, kde se díváme na to, kolik kalorií obsahuje jídlo z fast foodu). Omezte také sladké nápoje. Slazené limonády, přislazované džusy a další podobné nápoje obsahují velké množství cukru, který vás ale nijak nezasytí. Pijte především vodu v dostatečném množství, tak abyste nebylo dehydratovaní.

Aktivní pohyb pro zdravý život

Aktivní pohyb není dobrý jen ve chvíli, kdy se snažíte zhubnout a shodit přebytečná kila. Aktivní pohyb je prospěšný pro oběhovou soustavu, pomáhá uvolnit nahromaděný stres. Pokud se necítíte na nějakou náročnější fyzickou aktivitu, zkuste alespoň začít chodit na pravidelné, delší procházky.

Můžete si pořídit psa a chodit s ním každý den na hodinovou procházku někam do přírody. Nebo začněte jezdit na kole, nebo si můžete zvolit nějakou rekreační sportovní aktivitu. Fyzická aktivita je spolehlivá prevence proti nejrůznějším projevům stárnutí. Je spolehlivě doloženo, že lidé, kteří vedou aktivní život a mají dostatek pohybu, jsou ve stáří v lepší fyzické i mentální kondici, než ti, kdo vedou sedavý život bez nějakých koníčků a zájmů.

Duševní a emocionální zdraví

Pokud je vám 40, a nejste spokojeni s tím, jak vypadáte, jakou máte práci, jaký je váš osobní život, zkuste s tím něco začít dělat. Můžete začít třeba i jen tím, že se pokusíte jíst zdravě a třeba i zhubnout o pár kilo. Rozhodně byste se ale kvůli své váze neměli zbytečně stresovat. Pokud se pustíte do hubnutí, neměl by vás odradit hned první neúspěch. Jak již bylo zmíněno v úvodu tohoto textu, ve věku nad 40 let již lidské tělo začíná fungovat trochu jinak, než když jste byli mladší. Metabolismus je mnohem méně aktivní a vaše snaha o hubnutí bude vyžadovat větší úsilí.

Vyzkoušejte třeba i cvičení jógy. Ta vám dodá nejenom potřebný pohyb, ale je to ideální cvičení pro zlepšení duševní pohody. Jóga není jen o fyzické námaze, ta ostatně není tak velká. Díky pravidelnému cvičení jógy se nebude cítit tak podráždění, budete mít vyrovnanější klidnější mysl.

Žena může být krásná i po 40

Mnoho žen (a často i mužů) má pocit že po 40 je už v životě nečeká nic, na co by se mohli těšit. Řada mužů i žen upadne do stereotypu rodinného života. Přestává pro ně být důležité, jak vypadají. Pak se jednoho dne probudí s pocitem, že jim definitivně „ujel“ vlak.

Pokud snad máte podobný pocit, není nezbytně nutné hned začínat s nějakou drastickou redukční dietou. Ani není nutné radikálně měnit styl oblékání, nebo si pořizovat nové auto či mladší přítelkyni (což bývá časté řešení podobné krize u celé řady mužů).

To, jak sami sebe a svůj život vnímáte vy sami, se následně zpětně odráží v tom, jak vypadáte a jaký život máte. Pokud budete mít pozitivní přístup, často se usmívat, pokud budete mít pocit, že život, který žijete, vás baví, pak se to projeví i ve vašem fyzickém vzhledu.

Než začnete hubnout, poraďte se svým lékařem

Pokud jste dlouhé roky vedli jen sedavý život, nebo pokud dokonce máte nějaké zdravotní problémy, neměli byste se do hubnutí vrhat po hlavě. Zatímco ve dvaceti letech vám vaše tělo odpustilo lecjaké experimenty s dietami a zvládlo i extrémně náročné fyzické zatížení, po 40 už to není tak jednoduché.

Není tedy dobré ze dne na den radikálně změnit jídelníček, nebo najednou z ničeho nic začít každý den chodit cvičit do posilovny. Cesta k vaší proměně by měla být prováděna po malých a postupných krocích. Jen tak bude výsledek vaší snahy o zhubnutí úspěšný.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout rychle pro ženy po 40

Diskuse: 21
 • Custom avatar Miky66

  Ahojky holky. Pokud některá z vás potřebuje zhubnout, tak napište. Sestavuji jídelníčky přímo na míru a poradím i ohledně cvičení a podobně. Sama jsem zhubla 20 kilo a jsem spokojená. Hlavní je, cítit se ve svém těle fajn! – Miky967@seznam.cz

  • Custom avatar vera

   ahoj mohla bysme pomoc zestavit jidelnicek dekuji.

   • Custom avatar Miky66

    Když tak mi napiš na e-mail a na všem se společně domluvíme :) ráda ti ze vším poradím…

  • Custom avatar Jana Svobodová

   Dobrý večer prosím vás co mám udělat abych zhubla.

 • Custom avatar Hela

  Je mi 45 let a už jsem zhubla 22 kg a ještě mě 30 čeká , ale věřím že to zvládnu :) Pomohla mi výživová poradkyně doporučuju vřele všem : http://www.centrum-redukce-vahy.webnode.cz

  • Custom avatar Anna

   Jiz jsem nekolikrat snazila se zhubnout ale jidelnicek. ???? To asi nespravi a sport mi momentalne nic nerika!!??!! Sportovat dle sdeleni lekare nesmm jak???

   • Custom avatar Hela

    Ano je pravda ,že povislá kůže mě také trápí .Ale není to tak hrozné nejspíš budu muset jít na úpravu ,ale počkám ještě až zhubnu těch 25 Kg co mi zbývá :)) Pak je na to možný nárok i od pojištovny :)

  • Custom avatar Martina

   A nemáte problém s povislou kůží? Nevím, jak se jí zbavit.

 • Custom avatar Petra

  Začala jsem od nového roku hubnou tak doufám, že budu mít takové výsledky jako tady někteří, co píšou. Asi 10 dní beru Slimax femi a jím méně. Zatím sem na váze nebyla, ale rozhodně se cítím líp tak doufám, že to není jen pocit.

  • Custom avatar Mirka

   A kolik jste do dneška zhubla,chtěla bych si ho taky koupit.

 • Custom avatar Humbuk

  Dobrý den, slyšela jsem, že na hubnutí po 40ce je dobrý slimax femi. Co si o tom myslíte? Kila už teď nejdou dolů tak rychle jako předtím, tak jsem uvažovala nad tím, že ho vyzkouším.

 • Custom avatar Veronika

  Dobré zkušenosti mám se slimaxem femi. Nemám po něm takový hlad a hlídám si menší porce, taky docela začínám jezdit na kole. A pomalu se začíná dařit. :) Už mám 5 kilo dole!

 • Custom avatar Zdenička

  Hezké ráno, dámy, sleduji, že tady velice vychvalujete slimax fema. Pár dní zpátky jsem o něm četla a velmi mě tento doplněk nadchl. Jsem ráda za vaše kladné názory, ptž mi nejspíše usnadní rozhodování a vyzkouším ho :)

  • Custom avatar Sluníčko

   Určitě ho vyzkoušejte, nebude litovat.

   • Custom avatar Zdenička

    A jak dlouho jste ho brala, jestli nevadí, že se ptám?

 • Custom avatar sluníčko

  Já jsem ho bral asi půl roku v kuse. Zhodila jsem pár kil, které jsem potřebovala zhodit, a pak jsem ho vysadila. A po vánocích ho začnu brát určitě znova :D

  • Custom avatar Alena

   Ajta krajta, Vánoce no :-/ to zase bude záběr na mé tělo..člověk se prostě neudrží a musí pořád něco zobat..možná si raději pod stromeček nadělím jedno balení :D

   • Custom avatar Sluníčko

    No to si klidně nadělte :-) Na léto je třeba tvarovat postavu už v zimě :-)

   • Custom avatar ZDENIČKA

    Tak to je super. Půl roku je relativně krátké období. To se dá vydržet jak s cvičením tak na doplňku stravy.

    • Custom avatar sLUNÍČKO

     TO VÍŠ, ŽE DÁ..ALE ČLOVĚK SI NA TO MUSÍ ZVYKNOUT…A TO MŮŽE BÝT TĚŽKÉ…PO TOM JAK SI ČLOVĚK NAVYKNE, TAK PAK UŽ S TÍM NEMŮŽE ANI PŘESTAT :-) ALE JASNĚ, OBČAS NĚKDY ZHŘEŠÍM :-) FEMI JE ALE FAKT BOMBA :)

 • darek pro zenu 30

  Táto diskusia ma veľmi zaujala.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar